Utrecht

ALMANACH, STICHTSE. Rotterdamse Heldendaden / Op 't Jaar onzes Heeren Jesu Christi... Ordre van de wachten, Der respective Heeren Officieren... Naamwyzer van de Heeren Geëligeerden, Edelen en Ridderschappe, en van de Regenten... Naamwyzer van haar Ed. Groot-Achtb. de Heeren Regeerders... Naamwyzer van de Heeren van den Ed. Hove Provinciaal... Commissie Boekje, voor de Ed. Groot Achtb. Heeren, Burgermeesteren en Vroedschap der Stad Utrecht. Utrecht, W.J. Reers / Weduwe J.J. van Poolsum, 1774. 12mo. Overlapend perkament. Titel in rood en zwart. Met diversen titelbladen ieder met een houtsnede, het stads- of provinciewapen van Utrecht. (196) pp. Los in de perkamenten omslag. Compleet, maar zonder het deel "Namen der Heeren Drossaarden, Baljuwen, Schouten en secretarissen, enz. van Dorpen en Gehugten van de provincie van Utrecht". Net exemplaar. [Ordernr.: 24991 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

ASCH VAN WYCK, JHR. MR. H. M. A. J. Geschiedkundige beschouwing van het Oude Handelsverkeer der stad Utrecht, van de vroegste tijden af tot aan de veertiende eeuw. Utrecht, L. E. Bosch, 1838-(1846). Vier stukken in een band. Gebonden, 20ste eeuws half linnen. XII, 659, (12), 231, VI pp. Exlibris Prof. Dr. W. van Itterson met zijn handtekening op het schutblad. Uit de boekbinderij J. v. Welzen jz. Rapenburg Leiden. Mooi exemplaar. [Ordernr.: 26005 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 120,00

BELASTING - Publicatie (der) Burgemeester en Wedhouderen der Stad Utrecht op art. 14 en 15 van het Reglement der Stedelijke Belasting (op de lading van schepen) van 1825. Te Utrecht, Ter Stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam en Zoon, in de Romerburger-straat. 1836. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 6 pp. Romerburgerstraat heet nu Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1047 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

BELASTINGONTVANGER - Publicatie betreffende Ontvangers of Gadermeesters. Utrecht, 17 augustus 1795. Het eerste Jaar der Bataafsche Vrijheid. Te Utrecht by Gerrit Post, Landschaps-Drukker, op de Marie Plaats 1795. 4to. Omslag. Met het wapen van de Provincie van Utrecht in houtsnede op de titel. (8) pp. [Ordernr.: 25529 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

BELHAMERS - Publicatie Tegens het veragten der Wettige Autoriteit En verstooring der Publicque Rust. Te Utrecht, Gedrukt by Jacob van Poolsum, Stadsdrukker, tegen over 't Stadhuis, 1748. 4to. Omslag. Met het wapen van de stad in houtsnede op de titel. (8) pp. Het aanvallen van burgers, met stenen uit de straat gooien enz. [Ordernr.: 25530 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 100,00

Blondeel, Valentyn Jan. Beschryving der stad Utrecht, Behelzende derzelver Opkomst, en voornaamste Lotgevallen, Mitsgaders de opvolging der Bisschoppen tot het einde der twaalfde eeuwe. Benevens eene verhandeling over de Vyf Collegiale Kerken, voornamelyk, die van S. Marten en S. Salvator. Utrecht, Hermanus Besseling, 1757. 8vo. Latere linnen band met vergulde rug. Met een voortitel door J.C. Philips, de titel gedrukt in rood en zwart met drukkersmerk. Met twee uitslaande kaarten en twee gezichten door R. Blokhuyse. (2), LII, 396, (2) pp. ¶ Nijhoff/van Hattum 30. Een van de gezichten (34.5 x 28 cm, met beweegbaar flapje) laat de Domkerk en Toren zien vóór de storm van 1672, naar de ets van Steven van Lamsweerde. De grote prent van de Dom (met uitklapbaar flapje) is in mooie staat. [Ordernr.: 26453 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

(Booth, Cornelis). (Beschryvinge Der Stadt Utrecht); bound with Land-Brief van Utrecht, de A°. M CCC LXXV; and Extract uyt de Resolutien vande Ed: Vroedschap der Stadt Utrecht ... 1651. Folio. 3 parts in 1. 12,3,(1) pp. With fld plan by A. van Vianen A° 1598 printed from the original copperplate, the profile on top seperated and tipped in on a blank page. Modern half morocco over marbled boards, spine richly gilt. Nijhoff / Van Hattum 39 n. Quite rare, one of few free copies for members of the Vroedschap in return for using the original copperplate. Fine interleaved copy with wide margins. [Ordernr.: 1060 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3500,00

CORTGEEN, J.F VAN DER GOUDE. Stichtsche Cleyne Chronicke, Waer in die Gheschiedenissen, des Stadts. Steden, ende Landen van Utrecht, in tijdt van vrede en oorloghe, van begin des Stadts, int Jaer ons Heeren 80 tot den Jaere 1578, int cort verhaelt werden / Waer achter bygevoegt is Beschryving van Utrecht door Dr. Cornelis Booth, Raets-Heer te Utrecht. Amsterdam, Jan Hartig, 1745. 12mo. Half vellum. (24),152 pp. ¶ Platten geschaafd, stempel op de voortitel en extra (met de pen) informatie op de titel en in de kantlijn, daardoor een aardig exemplaar. - Jacobus Franszoon Cortgeen van der Goude, Gouda, (?) - Utrecht, 1605. [Ordernr.: 23252 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 220,00

DIJK, J. VAN. Album der Christelijk Philantropische Inrichtingen te Doetinchem en Utrecht. Tot aandenken uit dankbare herinnering aan de mede stichters en stichteressen. (Doetinchem, 1881). With: ---- Beschrijving van onze tien inrichtingen naar aanleiding der hierbijgaande tekeningen. 2 delen. Groot 8vo. Het platendeel half linnen, met kartonnen platten, op de voor-en achterzijde gedecoreerd, alles gelithograveerd in kleur, het tekstdeel heeft een grijze omslag met opdruk. Met 10 kleurensteendrukken, in leporello uigegeven door de firma Emrik & Binger. Met 16 blz. tekst. Rare large size leporello album. The fine views depict schools and other institutions in Doetinchem (4), Halle, Laag-Keppel, Wittenbrink, Zelhem and 2 students' lodgings in Utrecht. Apart from some foxing in very good condition. - Present Exemplaar. [Ordernr.: 25748 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 525,00

FOCKEMA ANDREAE, DR. J. P. Het Utrechtsche Grachtbeeld voorheen en Thans. Album met Twaalf grachtgezichten naar oude teekeningen en overeenkomstige nieuwe lichtbeelden...1923-1928, Utrecht, Vereeniging Oud-Utrecht, 1928. Oblong 4to. Geill. (30) pp. Lustrum Album Vereeniging Oud Utrecht. Net exemplaar, rug licht beschadigd. [Ordernr.: 25994 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 20,00

FRUIN,R. Inventaris van het Archief der Heeren van Montfoort, berustende in het Rijks-Archief in Utrecht. 's Gravenhage, Landsdrukkerij. 1894. Oorspronkelijke omslag. Met een uitslaande stamboom der Heeren van Montfoort. 84, IV pp. Omslag los en beschadigd. [Ordernr.: 24571 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

FRUIN,R.(). Verslag omtrent oude gemeente-, en waterschapsarchieven in de prov. Utrecht over 1892. Met bijlage: Inventaris van het archief der gem. IJselstein van de oudste tijden tot de invoering van het Fransch bestuur. Utrecht, Kemink & Zoon. (over de Domkerk). 1893. Oorspronkelijke omslag. 53; 127 pp. Gaaf exemplaar. [Ordernr.: 892 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 60,00

GEER,J.J.DE. Bijdragen tot de geschiedenis en oudheden der Provincie Utrecht. Utrecht, De Bruyn 1860. 2 delen. Karton met opdruk. Met 2 afbeeldingen en 2 uitslaande kaartjes door PW van de Weijer. 396 pp. Met een foto van het Praalgraf te IJsselstein door de Utrechtse fotograaf AA Vermeulen. Met stempels, opnieuw gebonden. [Ordernr.: 24832 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 85,00

GRAAFHUIS, A. 1 Augustus 1674. De Dom in puin. Herman Saftleven tekent de stormschade in de stad Utrecht. Utrecht, 1974. Originele zwarte omslag. Geïll. 94 pp. [Ordernr.: 26463 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 10,00

GRAAFHUIS, A. Utrecht in de Achtiende Eeuw. Met veertig tekeningen van Jan de Beyer en zijn tijdgenoten. Utrecht, Haentjens Dekker & Gumbert (1965). Linnen met stofomslag. Geïll. 84 pp. Omslag beschadigd. Goed exemplaar. [Ordernr.: 26000 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 10,00

GRANEN - Publicatie (over) de opcenten op het principaal van den Rijks accijns op het gemaal. Utrecht, Wed. P. Muntendam, 1834. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 8 pp. Belasting op meel en brood. [Ordernr.: 1134 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

GRANEN - Publicatie over de afschaffing van den accijns op het gemaal. Te Utrecht, Ter Stadsdrukkerij van de Wed. P.Muntendam en Zoon, in de Romerburgerstraat. 1829. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van Utrecht in housnede op de titel. (7) pp. Romerburgerstraat heet nu de Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1136 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

Giffen, A.E.van, C.W. Vollgraff, e.a. Opgravingen op het Domplein te Utrecht. Wetenschappelijke verslagen I en II. (van 4) Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon N.V. 1934. 2 delen in 1. Folio. In rood kunstleer. Met 25 platen. 74 pp. Tekst en platen zijn mooi. [Ordernr.: 24936 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 75,00

HOOGESCHOOL - Publicatie (der) Burgemeester en Wethouderen der stad Utrecht (betreffende) de viering van het 2e Eeuwfeest der Utrechtsche Hoogeschool. (Illuminatie, vuurwerk, rijtuigen, etc.). Te Utrecht, ter Stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam & Zoon, in de Romerburgerstraat. 1836. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 14 pp. 'Het feest zal des morgens te zes uren, met 20 kanonschoten worden aangekondigd' [Ordernr.: 1154 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

HULZEN, A. VAN. Utrecht bij Gaslicht. Den Haag, Kruseman, 1976. Gebonden met stofomslag. Geïll. 217 pp. Omslag licht beschadigd, maar wel een goed exemplaar. [Ordernr.: 26002 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 12,50

HULZEN, A. VAN. Utrecht op oude foto's van catharijne naar Wittevrouwe. Den Haag, Kruseman, (1977). Linnen met opdruk. Geïll. 247 pp. Goed exemplaar. [Ordernr.: 26001 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 12,50

KUNST, A. J. M. Van Sint Elisabeths-Gasthuis tot Gereformeerd Burgerweeshuis (1485 - 1814). Le développement de l'Hopital Sainte-Elisabeth à l'Orphelinat réformé pour les enfants bourgeois, 1485-1814. (Avec résumé en Français). Utrecht, Drukkerij Vesta (1954). Omslag. Paperback. 333 pp. Proefschrift. Promotor: Prof. Mr. L.J. Hijmans van den Bergh. [Ordernr.: 25999 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 15,00


LITH, DR. J. P. T. VAN DER. Geschiedenis van het Krankzinnigen-Gesticht te Utrecht, Gedurende deszelfs 400 jarig bestaan. Utrecht, Kemink en Zoon, 1863. Oorspronklelijk karton met opdruk. Met één afbeelding van het gesticht (steendruk van ' de Industrie' Utrecht) tegenover de titel en één uitslaande facsimile, beide in kleur gedrukt (kleurensteendruk). 231 pp. Zeldzame 1ste uigave, met het prentje van de inrichting aan de Lange Nieuwstraat, hoek Agnietenstraat en een afbeelding van de Fundatiebrief met haar zegel. Achterplat ontbreekt voorlopig! [Ordernr.: 24750 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

LUMMEL,H.J.VAN. De Smidsgezel van Utrecht [en] De Bijlhouwer van Utrecht [en] De Hopmansvrouw van Utrecht. Een verhaal voor jonge lieden. Utrecht, Kemink en Zoon (1865)-1871. Kl.8vo. Oorspronkelijke linnen bandjes met goudopdruk en vergulde rug. VI,(2),223; VI,(2),248; VIII,226 pp. 1ste uitgave. Gedeeltelijk los in de band, bladzijde's beschadigd doch redelijke exemplaren. [Ordernr.: 24668 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

Liefland, J. van. Kronijk voor Utrecht's Beeldende-Kunst en Nijverheid. (Jaargang 1 & 2). Utrecht, P.W. van de Weijer, 1858-1860. 2 vols in 1. Blind-stamped decorated cloth, gilt lettering, gilt and coloured coat on frontcover, frontcover discoloured, spine-ends trifle worn. With lithograved titlepage (view on the city), 7 plates, 3 small etchings. 102,(2); 83,(2) pp. Good copy, few minor imperfections. Rare! [Ordernr.: 6527 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

Liefland, J. van. Utrechts Oudheid in Afbeelding en Beschrijving. Eerste Jaar. (Utrecht, no publ.), 1857 (-1860). Large 4to. Decorated cloth, spine and front cover gilt; as usual most plates more or less foxed. With 62 illustrations on 60 lithographed plates (including title), some coloured. (4), 174, VI pp. Bodel Nijenhuis 2322 a. Very good copy. [Ordernr.: 1041 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

(M.S). Naeuwkeurige Beschryving Van Alles wat de Heeren Studenten der Utrechtsche Hooge Schole verrigt hebben ... by de Blyde Komst en Inhuldiginge van zyne Doorluchtige Hoogheit Wilhelm Karel Henrik Friso ... Door een Liefhebber van Utrechts Akademie. Utrecht, Hermannus & Johannes Besseling, 1747. 4to. Modern half morocco over marbled boards, spine gilt; browned and occasionally stained.With vignette on title (Utrechtse Academie) and 2 (1 fld) plates of the banners and fireworks for this occasion, all by the Hungarian student of philosophy Stephanus Páldi. (4), 56 pp. Bodel Nijenhuis 2373. Met een 'lijst der studenten'. [Ordernr.: 1034 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 475,00

MARSKRAMERS - Publicatie, Tegens het langs de huysen loopen veylen van gemaekt en ongemaekt Linnen, Neteldoeken, Catoenen, &c. Te Utrecht, Gedrukt by Jacob van Poolsum, Stads-Drukker tegen over 't Stadhuys, 1741. 4to. Met het wapen van de stad in houtsnede op de titel. (8) pp. [Ordernr.: 25528 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

MULLER, P. L. De Unie van Utrecht. Utrecht, J. L. Beijers, Neude G 56. 1878. Kl.8vo. Met een fraai gelithograveerde omslag in kleur van de firma Treslong & Co, een uitgeversmerk " In Liefde Bloeiende " van J. L. Beijers op de titel. Met een uitslaande gelithograveerde namen lijst der ondertekenaars van de Unie van Utrecht met hun handtekeningen. Op de achterkant omslag in kleur twee ridders die een schild vasthouden met daarop de Nederlandse leeuw met de zinspreuk " Eendracht maekt macht " en het jaartal 1579. I-XVI-17-170, 29 pp. 1ste druk. Gedrukt te Utrecht bij P.W. van de Weijer, Stoomdrukkerij. Rug ontbreekt. Omslag beschadigd, door de muizen aangevreten. Zeldzaam. [Ordernr.: 26003 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 20,00

Monde, N. van der. Geschied- en oudheidkundige beschrijving van de pleinen, straten, stegen, waterleidingen, wedden, putten en pompen der Stad Utrecht. Bevattende een overzigt van de oude plaatselijke gesteldheid der stad, van hare bewaking, verlichting en verdere maatregelen, tot veiligheid en gemak der ingezetenen, op de openbare wegen genomen. Meerendeels uit oorspronkelijke stukken zamengesteld. 1e (-3e) Deel. Utrecht, N. van der Monde, 1844 (-1846). 3 Delen. Groen linnen band met vergulde rug. Met 3 frontispiece en 12 gelithograveerde gezichten en uitsl. kaarten (1 in kleur) van de stad. XVI, 375; VIII, 380; VIII, 370 pp. Bodel Nijenhuis 2385. Minute description by this outstanding Utrecht librarian and historian. In all a good set. Mooi en schoon exemplaar. [Ordernr.: 24937 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

NOTARIAAT - Ampliatie op de Ordonnantie voor die der Uitdragers en Oude-Klederkopers, van den 17 April 1769. Te Utrecht, By P. Muntendam, Stadsdrukker op de Oude Gracht, tusschen de Vie- en Jacobi-Bruggen. 1804. 4to. Omslag. Met het Stadswapen in houtsnede op de titel. (8) pp. "Er zullen geene Borgtogten van den eenen Uitdrager voor den anderen meer woreden aangenomen, en geene getrouwde Vrouwen tot de Uitdragery worden toegelaten, ten zy dat hare Echtgenoten..." [Ordernr.: 25531 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

NOTARIAAT - Instructie voor den Omroeper Van Erfhuysen. T' Utrecht, by Jacob van Poolsum, Stads-Drukker, tegen over 't Stadhuys, 1753. 4to. Omslag. Met het stadswapen in houtsnede op de titel. (8) pp. "De koeper sal alle verkopingen van roerende en onroerende Goederen daags voor den verkoopdag die goederen duidelijk en klaar uitroepen op alle de navolgende plaatsen binnen dese Stad: Langs de geheele oude ende nieuwe Gracht, de Kromme Nieuwe gracht, de Lange en korte Nieuwstraat, agter St Pieter, Agter den Dom, 't Oude Kerkhof, de Neude de Voorstraat" enz. [Ordernr.: 25527 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 75,00

PERSONELE BELASTING - Publicatie (der) Burgemeester en Wedhouderen der stad Utrecht, de verplichting tot aangifte van voorwerpen in de personele belasting, en van de aanvaarding of uitbreiding van patentpligtige bedrijven...Utrecht, Wed. P. Muntendam, 1834, Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 8 pp. [Ordernr.: 1263 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

RENNES, JS. VAN. In Huis en op Straat. Schetsen van een dagbladcorrespondent. Utrecht, J.L. Beijers 1882. Linnen. (8),159 pp. Schetsjes, verschenen in de Nieuwe rotterdamsche Courant van 1881. 25 verhaaltjes uit het Utrechtsche volksleven. Rug gerepareerd, enkele vlekken maar een leuk exemplaar en zeldzaam werkje. [Ordernr.: 6076 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 180,00

RIJN,G.VAN. De Schoutensteechsche tekantjes en tafelcoeckgens. Utrecht, J.L. Beijers, 1876. Oorspronkelijk gelithograveerde omslag. Met 8 afbeeldingen en 1 facsimilé alle van de steen gedruk bij Ant. Grolman te Utrecht. 72 pp. Onafgesneden. Omslag beschadigd. Een portret tegenover de titel en de overige afbeeldingen los in originele oude enveloppe bijgevoegd. Uitgegeven ter gelegenheid van het 150 jarig bestaan. [Ordernr.: 1281 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 85,00

SALMON, THOMAS. Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden, Elfde [en] Twaalfde Deel, Behelzende eene Beschryving van de Provincie van Utrecht. Amsterdam, By Isaak Tirion, In de Kalverstraat, het negende Huis van den Dam. 1758-1772. 2 delen. Half leren banden, vergulde ruggen met rood titelschildje. Ieder deel met een frontispiece en twee titelbladen. Met 3 uitvouwbare kaarten, 2 uitslaande plattegronden en 21 merendeels uitslaande gezichten, in koper gebracht door Hendrik Spilman en J.C. Philips naar tekeningen van Jan de Beyer en Casper Pronk. (8),447,9; (8),450,14 pp. ¶ Uit de serie; Hedendaagsche Historie of Tegenwoordige Staat van Alle Volken; deel XXI en XXII. - In het deel van de stad Utrecht zitten de volgende gravures; kaart van de provincie Utrecht, plattegrond van de stad, gezicht op het Paardenveld, het stadhuis, de Domtoren, het Bisschopshof, Pieterskerk, Janskerk, Mariakerk, Buurkerk, Jacobikerk, Katharijnekerk, Burgerweeshuis (nu Tivoli) en de plattegrond van de gemeente Utrecht. In het deel van de provincie Utrecht; gezicht op Amersfoort, de Markt en stadhuis te Amersfoort, de Lieve Vrouwekerk te Amersfoort, gezicht op Rhenen, de Markt en stadhuis te Rhenen, gezicht op Wijk bij Duurstede, de Markt en stadhuis te Wijk bij Duurstede, gezicht op Montfoort, kaart van het Nederkwartier, het slot en dorp Abcoude, kaart van Eemland en 't Overkwartier en het slot Zeist.Beroemde gravures van de stad Utrecht en provincie. Platten geschaafd. Complete set met schoone gravures (enkele vlekjes). [Ordernr.: 8813 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1750,00

STEENKOOL - Publicatie (der) Burgemeester en Wethouderen der stad Utrecht aangaande den te doene aanpeil van Steenkolen. (Utrecht, Wed. P. Muntendam en Zoon, 1834). Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 12 pp. [Ordernr.: 1303 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

STEENKOOL - Publicatie over de Stedelijke Belasting op de Steenkolen. Te Utrecht, Ter stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam en Zoon, in de Romerburger-straat. 1835. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 16 pp. Nu de Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1305 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

TURF - Publicatie (der) Burgemeester en Wethouderen der stad Utrecht aangaande den Turf. Te Utrecht, Ter stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam en Zoon, in de Romerburger-straat. 1834. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 14 pp. De Romerburgerstraat heet nu Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1318 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

TURF - Publicatie. Burgemeester en Wethouderen der stad Utrecht. Ampliatie op de ordonnantie voor den Turf, van 6 December 1825. Utrecht, Wed. P. Muntendam, 1835. Oorspronkelijke omslag (z.g. blauwboekje). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 6 pp. [Ordernr.: 1316 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - BEGRAFENIS - Wijzigingen in het Reglement op de begrafenissen. (Met tarieflijst). Te Utrecht, ter stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam en Zoon, in de Romerburger-straat. 1831. Omslag, marmer (nieuw). Met het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 12 pp. De Romerburgerstraat heet nu Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1043 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - BELASTING - Plan van een Negotiatie, wegens eene stedelyke belasting der Stad Utrecht. Utrecht, P. Muntendam, 1805. 4to. Omslag, marmer (nieuw). Met het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 14 pp. Gemeente bestuur P. de Roock en J. Hinlopen. [Ordernr.: 1045 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - BELASTING - Wijzigingen omtrent den ophef der stedelijke belastingen. Utrecht, Wed. Muntendam en Zoon, 1829. Omslag, marmer (nieuw).Het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 8 pp. Belasting op tarwe, rogge, gedisteleerd, wijn en steenkolen. [Ordernr.: 1048 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - KLEDING - Ordonnantie Rakende de Oude Klederkopers en Uitdragers. Utrecht, Jan Jacob van Poolsum, 1759. 4to. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. (8) pp. [Ordernr.: 1194 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00


UTRECHT - OOFT & FRUIT - Ampliatie van de Ordonnantie van den impost op 't Ooft en Fruit. Utrecht, Jan Jacob van Poolsum, 1758. 4to. Omslag, marmer (nieuw). 4 pp. [Ordernr.: 1254 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

UTRECHT - OOFT - Ampliatie der Ordonnantie op den impost van 't ooft,..... interpretatie en Ampliatie van het 1 artikel der ondonnantie van 27 mey 1695. Utrecht, Pieter Muntendam, 1803. 4to. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 4 pp. [Ordernr.: 1256 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - RYTUIGEN - Ordonnantie op het Passagie - Geld van Rytuigen in de Stad, Steden en Landen van Utrecht. Utrecht, Gerrit Post, 1796. 4to. Omslag, marmer (nieuw). Met het wapen van de Provincie in houtsnede op de titel. 12 pp. [Ordernr.: 1291 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 60,00

UTRECHT - SLACHTVEE - Ampliatie op de Publicatie tegens het slagten van Kuys- en Koe-Kalveren. Utrecht, Wed. J.J. van Poolsum, 1769. 4to. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. (8) pp. Goed exemplaar, onafgesneden. [Ordernr.: 1299 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

UTRECHT - SLACHTVEE - Interpretatie en Ampliatie op de Ordonnantie Van den Impost op de Slagerye van 't Beestiaal, van den 31 December 1749. 4to. Omslag, marmer (nieuw). Met het wapen van de Provincie van Utrecht in houtsnede op de titel. (6) pp. Heer van Staat: Milan-Visconti. Onafgesneden. [Ordernr.: 1301 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 60,00

UTRECHT - SLACHTVEE - Ordonnantie van den Rijks en Stedelijken accijns op het geslagt, binnen de stad Utrecht. Utrecht, Wed. P. Muntendam en Zoon, 1824. Omslag, marmer (nieuw). Met een wapen van de stad in houtsnede op de titel. 30 pp. Betreffende stieren, ossen, koeijen, vaarsen, pinken, kalveren, schapen, lammeren en varkens. [Ordernr.: 1302 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - WIJN - Ordonnantie waarop, binnen de stad Utrecht en derzelver vrijheid, zal geheven worden de Stedelijke belasting op den Wijn. Te Utrecht, Ter Stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam en Zoon, in de Romerburgerstraat. 1831. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 21 pp. Romerburgerstraat heet nu Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1370 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

UTRECHT - ZOUT - Ordonnantie op het passagegelt van het zout. Utrecht, Jan Jacob van Poolsum, 1756. 4to. Omslag, marmer (nieuw). Met het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 8 pp. [Ordernr.: 1379 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

UTRECHT - Extracten van Resolutien, Advysen, Brieven, en Reglementen, Uyt het Register Van haer Ed: Hoogh Mog: en haer Ed: Gr: Mog: Rakende de assumptie in de Unie, en het bestel der Regeeringe van de Respective Provintien, die onder het geweldt der Fransschen zijn gebracht geweest, ende besonderlijck van de Provintie van Utrecht. Tot Amsterdam, by Jan Hendricksz. Boeckverkooper, 1674. 4to. Omslag, marmer (nieuw). 32 pp. [Ordernr.: 24971 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

UTRECHT - GOUD EN ZILVERSMEDEN. Extract uyt de resolutien van de Ed. Achtb. Heeren Burgemeesteren en Vroedschap der Stadt Utrecht. Gearresteert den 2. July 1759 en van den Stadthuyze (more Solito) gepubliceert den 13 dito. Utrecht, Jan Jacob van Poolsum 1759. 4to. Omslag (nieuw). Met een fraai wapen der stad in houtsnede. (6) pp. Publicatie aangaande het tentoon-stellen van gouden en zilveren sieraden, voor het verkopen of het smelten daarvan, die eventueel van diefstal afkomstig zijn. [Ordernr.: 24972 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

UTRECHT - ORDONNANTIEN. Ordonnanties, bekentmakingen en publicaties der stad Utrecht 1762-1809. 4to. Modern half linnen met marmers op de platten. 32 Ordonnaties en publicaties uitgegeven te Utrecht bij van Poolsum, W.J. Reers, J. Altheer, G. van den Brink, P. Muntendam, J. Altheer en G. Post, van de stad Utrecht tussen 27 augustus 1762 en 12 oogstmaand 1809. Totaal 290 pp. Aardige verzameling publicaties aangaande Honden - Het werpen van klooten - Nieuwe bewoners - Manier van procederen - Drenkelingen - Zandpad tussen Breukelen en Ouderkerke - Ziek vee - Zandpad Utrecht naar Harmelen - Armen - Fruit - Reiniging - Kinderscholen - Burger en Militaire wachten - Stads-schutterij enz. Enkele publicaties hebben waterschade. [Ordernr.: 24982 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 475,00

UTRECHT. Generale Ordonnantien ende....ditie vvaer op binnen den Furstendomme Gel.. Graeffschappen Zutphen, Graeffschappen ende Landen van Hollandt, Zeelant, Vtrecht, Vrieslandt, die vande Friessche Omlanden, midtsgaders binnen die stadt van Gendt, onlancx tsamen ghevnieert, soo vvel binnen allen Steden der voorsz der Provincien als den platte Lande der selver verpacht..... Ghedruct t' Vtrecht, By my Coenraet Henricksz: vvonende inden gulden Enghel, by die Gaert-Brugghe, 1579. 4to. Zonder omslag, los bladig, gevouwen maar wel compleet. Het wapen van de Stad Utrecht in houtsnede op de titel geflankeerd door twee zuilen. I. Generale Ordonnantien 7 pp. (blanco deel beschadigd). II. Ordonnantie Wijnen 3 pp. III. Ordonnantie Ghebrande-Wynen 2 pp. IV. Ordonnantie Binnen ghebrouvven ende vvtheemsche Bieren 7 pp. V. Ordonnantie T ghemael 3 pp. VI. Ordonnantie Bestiael (beesten) 3 pp. VII. Ordonnantie Goude, Silvere, Zijde. Wolle Lakenen ende andere Manufacturen 4 pp. VIII. Ordonnantie Hoernbeesten 2 pp. IX. Ordonnantie Soudt. 2 pp. (baschadigd blanco deel). X. Ordonnantie VVaghe. 3 pp. Totaal 48 pp. tekst, waarvan 12 blanco. UB Utrecht heeft eenzelfde exemplaar, met een stempel op de titel en met aantekeningen. Beschadigd op de titelpagina rechts-boven met weinig tekstverlies. Het rug-gedeelte beschadigd. Uniek exemplaar! [Ordernr.: 22474 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

UTRECHT. Het Verheerlykt Utrecht, Vertoont in de Afbeeldingen der Adelyke en Riddermatige Hofsteden, Gelegen In de Heerlykheid van Utrecht; Met de Kaart van de Vryheid der Stad, Volgens de Decisie van den Jaare 1539. Amsterdam, R. and J. Ottens, (ca 1730). Folio. (4) pp. With woodcut vignette on title, double-page folded map and 32 fine views of castles on 16 plates, all after (and most by) Caspar Specht. Professional recent half morocco, back gilt, raised bands; minor worming in blank leaf after title restored. Rare combined reissue of equally rare products of C. Specht, engraver and publisher at Utrecht. On the fine map the original year of publication (1696) is replaced by `nunc Apud Ioac: Ottens', founding father of the publishing firm. The views plus 7 other prints were collectively published in 1703, more or less simultaneous with an edition with French text (Bodel Nijenhuis 2473). The names and locations of the castles are shown on a banderole with their armorial shield in the middle. Some views with the name of their engraver: 11 by J. van Vianen, 1 each by C. Broedelet and D. Stoopendaal, but any reference to Specht erased and all but one with the Ottens address. Very well preserved. Cf Tiele 1017 for the views. [Ordernr.: 3315 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 6000,00

UTRECHT. Panorama van Utrecht. Panorama van Utrecht vervaardigd in het Etablislement van PW van de Weijer. Utrecht, Wed. Herfkens en zoon. Ca 1850. Oorspr linnen. Rug vernieuwd. Oblong 8vo. 8 x 576 cm. Leuke gezichten van de stad met de nog oude bebouwing. Met de molens de Rijn en Zon, de Meiboom en de Run en Pelmolen. De Gaz-Fabriek op het Vredenburg. Bandje gevlekt. Zeldzaam en leukste panorama van de stad Utrecht, is ook als reprint uitgegeven door Broese Kemink. [Ordernr.: 20034 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1750,00

UTRECHT. Reglement. waar naar de Bakkers Ten Platten Lande dezer Provincie van Utrecht in 't bakken van Brood zich moeten reguleren. Gearresteert den 17. January 1769. Utrecht, Willem Jan Reers, 1769. Sm 4to. Omslag. Met het wapen van de Provincie Utrecht in houtsnede op de titel. (7) pp. [Ordernr.: 17095 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

UTRECHT. Verhandeling over 'T Uitdeelen der Assche op Asschen-Woensdag: Waer in zonderling onderzogt word, of die droog op de hoofden gestroyd moet worden; of nat gemaekt zynde op de voorhoofden gestreeken. Tot Utrecht, By Corn. Guill. le Febvre, 1728, 12 mo. 48 pp. Half calf, marbled boards. 48 pp. 'In deze Verhandeling, toont de schryver zeer wel, dat de aschen in den beginne ven den Veertigdaegze Vasten droog op de hoofden behoorden gestroyd te worden, gelyk ook in Vrankryk, Italien enz. geschiet. En derwyl daer verders veele zeer aenmerkens-waerdige dingen uit de Oudhoud aengehaeld worden, rakende de Ceremonien van de H.kerk...Fr. Meganck, Keurder der boeken' Curieus werkje. [Ordernr.: 516 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 295,00

VOOGDIJSCHAP - Ordre By de Vroetschap / ende den Gerechte der Stad Utrecht beraempt / nopende de Commissie van de genen / die inde saecken van de Onmundigen / ende van anderen hare goederen niet machtich wesende selver te administreren / conform voorgaende des Vroetschap Resolutie van den xxijen. Septemb. 1623. sullen worden gebruyckt / met Instructie voor de Mombers ende Curateurs. Tot Utrecht, Gedruckt by Willem van Paddenburgh, Ordinaris Drucker der Ed: Mog: Heeren Staten 's Lands van Utrecht / woonende tusschen de Beyer-ende Backer-brugh / 1679. 4to. Met het wapen in houtsnede der Stad Utrecht op de titel. (8) pp. Misschien wel het mooiste stads-wapen in houtsnede gedrukt! [Ordernr.: 25532 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

VRIES, C. DE. Naauwkeurige beschryving en verhaal van alle de plegtigheden, vreugdedryven enz., zo ter gelegenheid van de honderd vyvtigste verjaring der Utrechtsche hoge schole, op den 31 May 1786 gevierd, als van de promotien met de kap van vier Heren regtsgeleerde licentiaten, daags daar aan volgenden. Utrecht, A. van Paddenburg, academie drukker. (1786). Half leer. Met een afbeelding op de titel en 1 uitslaande Tafel. 96, XXVIII, (27) pp. Band geschaafd. Laatste 60 blz. waterschade. [Ordernr.: 643 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

WIJN - Publicatie over de accijns op wijn, suiker, siroop, enz. Utrecht, Wed. P. Muntendam en Zoon, 1829. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. (18) pp. [Ordernr.: 1372 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

WONINGBOUW - Publicatie - Reglement betreffende de herstelling of vernieuwing van gevels van huizen, schuren, pakhuizen, stallen, enz. (Utrecht, Wed. P. Muntendam en Zoon, 1835). Oorspronkelijke omslag (z.g blauwboekje). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 12 pp. [Ordernr.: 1373 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

Wap, J.J.F. De stad Utrecht. Album bevattende afbeeldingen harer voornaamste Gebouwen en Gezigtspunten met historische bijschriften. Utrecht, J.G. Broese, 1859-1860. Sm 4to. Text for each plate with separate pagination, in all (2),110 pp. With small view on title and 25 lithographed plates, some signed J. Bos Sc. and printed in colours by P.W. van de Weijer. Blind-stamped cloth, gilt lettering, gilt and coloured coat on backcover, back discoloured, spine-ends trifle worn; few plates (very) slightly foxed, one dampstained just outside the view. Bodel Nijenhuis 2392; Landwehr Col Plts 473. Very good copy. [Ordernr.: 1360 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00



Terug naar boven


Antiquariaat Het Bisschopshof
Gespecialiseerd in oude boeken, kaarten en prenten / antieke boeken, antieke kaarten, antieke prenten, prent, kaart..
Specialized in old / rare books, maps and prints / antique books, antique maps, antique prints.

www.bisschopshof.nl , www.blaeu.nl , www.ilab.org , www.nvva.nl , www.imcos.org , www.antiqbook.com ,