19th Century Books

De AARDBOL. Magazijn van hedendaagsche land- en volkenkunde. Deel 1: Portugal, Spanje en Frankrijk. 4to. Amsterdam, J.H. Laarman 1839. Folio. Oorspr. half leer. Met 4 kaarten en 135 houtgravures. (VIII), 463 pp. Lichte waterschade in de marge. [Ordernr.: 2948 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 100,00

De AARDBOL. Magazijn van hedendaagsche land- en volkenkunde. Deel 4: Luxemburg, België, Groot-Brittanje en Ierland. 4to. Amsterdam, J.H. Laarman 1841. Oorspr. half leer. Met 1 kaart en 104 houtgravures. 380 pp. [Ordernr.: 2950 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

De AARDBOL. Magazijn van hedendaagsche land- en volkenkunde. Deel 6-2. Oost- en Noord-Europa: Europisch-Rusland met Finland, Polen en de Kaukasische-landen. 4to. Amsterdam, J.H. Laarman 1847. Oorspr. half leer. Met 1 kaart en 180 houtgravures. 730 pp. Lichte waterschade in de marge. De kaart is beschadigd. Mooie band. [Ordernr.: 2951 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

De AARDBOL. Magazijn van hedendaagsche land- en volkenkunde. Deel 6-3. Oost- en Noord-Europa: Zweden, Noorwegen en Denemarken. 4to. Amsterdam, J.H. Laarman 1847. Oorspr. half leer. Met 2 kaarten en 80 houtgrav. 316 pp. Mooi exemplaar, doch lichte waterschade. [Ordernr.: 2952 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

De AARDBOL. Magazijn van hedendaagsche land- en volkenkunde. Deel 7: Azië. 4to. Amsterdam, J.H. Laarman 1850. Oorspr. half leer. Met 3 kaarten en 159 houtgravures. 752 pp. Mooi exemplaar. [Ordernr.: 2953 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

De AARDBOL. Magazijn van hedendaagsche land- en volkenkunde. Deel 8: Afrika. 4to. Amsterdam, J.H. Laarman 1852. Oorspr. half leer. Met 1 kaart en 129 houtgravures. 754, (8). Rug gedeeltelijk los. [Ordernr.: 2954 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

De AARDBOL. Magazijn van hedendaagsche land- en volkenkunde. Deel 9: Amerika en Australië. 4to. Amsterdam, J.H. Laarman 1854. Oorspr. half leer. Met 3 uitsl. kaarten en 184 houtgravures. 1130, (16). Het kaartje van Australie en het titel-schiltje is beschadigd. [Ordernr.: 2955 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 250,00

Abbing, C.A. Beknopte geschiedenis der stad Hoorn, en verhaal van de stichting, voltooijing en verfraaijing van de Groote Kerk, tot op den brand, die haar vernielde op den 3den Augustus 1838. Hoorn, Gebr. Vermande, 1839. (4),22,VI,118,26 pp. With a plan and 2 large fld views of the church, all lithographed. Professional recent half morocco, back gilt; occasionally slightly thumbed. Good copy. Some 44 pp compactly deal with the rich history of the Groote Kerk, which roots date back to the early 14th century. The fine plates by G. Uijt den Ruygen and P. Jollij show the interior of the church before and after the fire. The appendix contains i.a. a topographical and administrative description of West-Friesland and a little story about the origin of the exclamation 'Hoezee!'. Bodel Nijenhuis 1675. [Ordernr.: 3325 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

ALLAN, F. Het Eiland Ameland en zijne bewoners. Amsterdam, Wed. Borleffs en Ten Have 1857. Half linnen. Met een kaartje tegenover het titelblad (ca 12x21 cm). VIII, 126, (1) pp. Schrijver van 'Het eiland Texel én Het eiland Vlieland en zijn bewoners' Kaartje aan de linkerzijde kort afgesneden. Bibliotheekband met stempel op het titelblad. [Ordernr.: 23119 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 300,00

ALLAN, F. Uit het Leven. Drietal oorspronkelijke Novellen voor mijn jeugdige landgenooten. Te Wageningen, bij G. H. van Hattum. (Eiland Marken, Junij 1859). Sm 8vo. Half cloth, marbled boards. With 3 handcoloured lithographs by H.L. van Hoogstraten te Zwolle after G.J. Scheurleer. (4), 80 pp. Good copy. [Ordernr.: 23332 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

ALLERSHOF, E. Landhuishoudkundige Beschrijving der Kantons Bergum en Beetsterzwaag in de Provincie Friesland. Haarlem, De Erven Loosjes, 1881. Oorspronkelijke omslag. Met 2 kaartjes (1 uitvouwbare van Bergum/Beetsterzwaag).150, (14) pp. Omslag licht beschadigd. [Ordernr.: 24577 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 120,00

ALMANAK - Reisboek door het Koningrijk der Nederlanden. Provincien Holland en Utrecht [Derde Deel]. Amsterdam, Mortier Covens en Zoon, Ten Brink & De Vries, 1821 [includes: Almanak voor Reizigers in het Koningrijk der Nederlanden. Derde Jaargang 1821-1822]. Sm 8vo. Gemarmerd karton. With 4 plans, 3 views and 3 fld roadmaps, all by D. Veelwaard. (28); [85]-113,(1); (2),[49]-88 pp. ¶ Oorspronkelijke uitgave (dus met almanak) van het derde en laatste deeltje in de serie Reisboek door het Koningrijk der Nederlanden, Provincien Holland en Utrecht. De drie deeltjes worden ook samen gevonden onder dezelfde titel, doorgaans zonder de almanakken (1819-1822). - Gezicht op Amersfoort, Utrecht en het huis Soestdijk. Kaartjes van Utrecht, Amersfoort, Gorinchem en Dordrecht. [Ordernr.: 18923 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

AMICIS, EDMONDO DE. La Hollande ouvrage traduit. avec l' autorisation de l'auteur par Frédéric Bernard. Paris, Hachette et Cie., 1885. Oorspronkelijk gedecoreerd linnen met goudopdruk. Met 24 paginagrote houtgravures, gezichten in Amsterdam, Rotterdam, Scheveningen, Utrecht en Zaandam, afbeeldingen van klederdrachten, kermissen, molens en schilderijen. (3), 412, (1) pp. ¶ Scharnieren binnenzijde en rug iets beschadigd, papier op enkele plaatsen gebruind. Aardig exemplaar. [Ordernr.: 26382 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

ARCHITECTURE - TIELKEMEIJER, G.M. De vijf bouworden naar Vignola. Kartonnen hoes met 5 afbeeldingen van de steen gedrukt en gemonteerd op karton, met de bouworden van Jocopo Barozzi Vignola, a. Ionische, b. zamengestelde, c. Corinthische, d. Toskaansche en e. Dorische stijl. Formaat 32,5 x 10 cm. Uitgegeven te Amsterdam bij G.W. Tielkemeijer ca 1865. Jacopo Barozzi, later Vignola genoemd naar zijn geboorteplaats, was actief in Bologna tot hij zich in 1549 in Rome vestigde. Al vanaf het midden van de eeuw behoorde hij tot de belangrijkste architecten in deze stad. Hij werkte onder meer als assistent van Michelangelo. Na de dood van Michelangelo, in 1564, kreeg hij de leiding over de bouw van de Sint-Pieter. Deze maniëristische architect bouwde meerdere profane gebouwen. Hoogtepunten in deze categorie zijn het Palazzo Farnese in Caprarola (1547-1559) en de Villa di Papa Giulio III (1551-1555) in Rome.Het hoesje is beschadigd en gevlekt maar toch bijzonder dat het de tand des tijds heeft doorstaan. [Ordernr.: 24376 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

ARNHEM. Album van Arnhem en Omstreken. Rotterdam, D. Bolle, (ca 1874). Oblong 4to. Origineel half linnen met goudopdruk. Met 12 ovale steendrukken gedrukt in kleur bij de firma Emrik & Binger. 60 pp. tekst. Landwehr, Coll. plates, 223. Kasteel Doorwerth, de Duno, Biljoen, Bronbeek, Lauwersgracht, De Steenentafel, Sonsbeek, De Oorsprong, Zijpendal, Beekhuizen, Rozendaal en Musis Sacrum. Gelithograveerde titelpagina ontbreekt. Scheur in onderzijde bladzijde gerepareerd, hoek beschadigd. Schoon exemplaar. [Ordernr.: 22673 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1200,00

BECKER, OTTO. Die Universitäts-Augenklinik in Heidelberg. Zwanzig jahre klinischer thätigkeit. Wiesbaden, Bergmann 1888. Oorspronkelijke omslag met opdruk. Met een foto van de kliniek en 3 plattegronden van het gebouw. VIII, 113 pp. ¶ Schoon en net exemplaar. [Ordernr.: 24833 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 60,00

BELASTING - Publicatie (der) Burgemeester en Wedhouderen der Stad Utrecht op art. 14 en 15 van het Reglement der Stedelijke Belasting (op de lading van schepen) van 1825. Te Utrecht, Ter Stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam en Zoon, in de Romerburger-straat. 1836. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 6 pp. Romerburgerstraat heet nu Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1047 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

BENTHEM, DR. A. Geschiedenis van Enschede en zijn naaste omgeving van de vroegste tijden tot den wederopbouw van de stad na den brand van 7 mei 1862. Enschede, Joh. Peteri (Firma B.B. Blijdestein), 1895. Gebonden in rood-linnen. Geïll. XVI, 336, 342, (2), VIII pp. Met een stempel op de titel. Goed exemplaar. Schaars boekje. [Ordernr.: 24489 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

Beukema, J.P. Beknopte plaatselijke en geschiedkundige Beschrijving der stad Groningen; voor de Jeugd. Groningen, J. Oomkens, 1821. Sm 8vo. Met 1 gevouwen plattegrond van de stad in kleur door J.F. Lange naar J.P. Beukema. (2), VIII, 157, (1) pp. Bodel Nijenhuis 3159. Uitgevers omslag. Zonder de gezichten, rug beschadigd. [Ordernr.: 24558 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 100,00

BLINK,H. Nederland en zijn bewoners. Handboek der Aardrijkskunde en Volkenkunde van Nederland. Amsterdam, Brinkman, van Looy en Geerlings (1892). 3 vols. Oorspronkelijk groen linnen met goudopdruk. Met 11 uitslaande kaarten en afbeeldingen. XII, 596; 575; VIII, 540 pp. Mooie complete set. Enkele kaarten gevlekt. [Ordernr.: 72 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 30,00

BLOM,J.G.VAN. De opkomst van het vlek Dragten, in de provincie Friesland....Vermeerderd met geschiedkundige aanteekeningen en bijdragen, benevens eene kronijk en kaart van Dragten en afbeelding van deszelfs voormalige kerken. Leeuwarden, W. Eekhoff 1840. Oorspronkelijk karton. Met afbeelding van de Oude kerk, steendruk van C. Brantsma naar Ph. van Blom en 1 uitslaande gelithograveerede kaart van Drachten getitild 'Kaart van het Vlek Dragten en omstreken, in de Grietenij Smallingerland' door C. Brantsma naar S.J. Zovele 25 x 43 cm). VII, 56 pp. Rug beschadigd, maar een goed exemplaar. [Ordernr.: 286 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

BOS. Schoolatlas der geheele aarde. Tweede druk. Te Groningen bij J.B. Wolters, 1879. Oorspronkelijk half linnen. Met 34 gelithograveerde kaarten op 26 bladen door (H.P.) van de Weijer te Groningen. 2 pp tekst. Zeldzame 2e uitgave, er zijn enkele exemplaren bekend. De kaarten zijn schoon en in goede staat, 1 kaart is los en heeft vouwen, rug en platten beschadigd. [Ordernr.: 16663 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2500,00


Broek, J.H. van den. Atlas van de Belangrijkste Plant- En Diervormen, voorkomende in de Sporen van de Natuurlijke Geschiedenis der Schepping, uit de beste werken bijeenverzameld. Eerste Gedeelte. Versteende Overblijfsels ... der voorwereld (-Tweede Gedeelte: voornaamste Levende Dieren). Utrecht, J.G. Broese, 1850 (-1851, printed by P.W. van de Weijer). 2 parts in 1. Complete with 75 lithographed plates ((2), 22; 51, the 1st printed in colour, the 2nd folding: De Voorwereld). Half cloth over marbled boards, spine-ends worn; occasionally little soiled, upper margin of most plates waterstained. (1),4; (3) pp. [Ordernr.: 13848 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

BROERS,H.J. Utrecht Historische wandelingen. Utrecht, J.L. Beijers, 1874. Originele omslag. Op de voorzijde in steendruk de Domkerk en Toren, en op het achterplat Paushuize door de Wed. E. Spanier en Zn. Zeldzame eerste druk. Omslag beschadigd, vlekken en met pen op de omslag geschreven. Aantekeningen met potlood in de tekst. Met een stempel op de titel. [Ordernr.: 20427 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 25,00

BUDDINGH,D. Over oude en latere Drinkplegtigheden, vooral der Scandinaviërs, Germanen en Nederlanders door ... Lid van het Bataviasch Genootschap en andere letterkundige maatschappijen. 's Gravenhage, Bij A.D. Schinkel 1842. Wordt uitgegeven te Rotterdam bij W. Messchert. Klein 8vo. Oorspronkelijk half linnen met opdruk, marmers op de platten. Met twee paginagrote steendrukken, afbeeldingen van de "De Hansjes beker" en "De Molen beker". (2), 104 pp. ¶ Goed exemplaar. [Ordernr.: 26435 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

BUDDINGH,D. Verhandeling over het Westland, ter opheldering der Loo-en, Woerden en Hoven, benevens de natuurdienst der Friezen en Batavieren; opgedragen aan de faculteit der bespiegelende wijsbegeerte en fraaie letteren te Groningen. Leyden, A. Arnz & Comp. 1844. Oorspronkelijk half linnen. Met 1 gelithograveerde uitslaande kaart van het Westland, Zuid Westelijk Zuid-Holland (gerep.). Formaat 20,5 x 23 cm. XXIV, 446 pp. Goed exemplaar. [Ordernr.: 1717 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

BUFFA, FRANS. Het Kanaal door Holland op zijn smalst en de daarbij ontworpen Landaanwining volgens de officieele Teekening. 1862. Blind gestempeld linnen met goud-opdruk. 4 pp. verklarende tekst. (Ned./Fr). Kleurensteendruk uitgegeven te Amsterdam bij Frans Buffa & Zonen, 1863. 31 x 70 cm. Plan voor het te graven kanaal van Amsterdam naar IJmuiden. Rug los, licht gebruind. Zeldzaam. [Ordernr.: 24748 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

CAAN, H. J. Soestdijk. 's Gravenhage, H.J. Caan, 1842. 8vo. Oorspronkelijk karton met goudopdruk. Met een paginagrote kaart van Baarn en Soest, daartbij een afzondelijke legenda, een afbeelding van de gedenknaald in kleur, twee afbeeldingen van het huis een van vóór 1815 en een van de huidige toestand en drie vignetten in goud gedrukt. 28 pp. ¶ Zeldzame luxe editie. De tekst is geheel gedrukt van de steen. Met twee archiefstempels (afgeschreven). - Zie de Boekenwereld, Lithografie in Nederland 1998, R. Meijer; " Het wellicht geautografeerde schrift en de drukletters zijn mogelijk in echt goud gedrukt. De drukletters zijn oorspronkelijk in boekdruk en vervolgens overgebracht op de steen: een voorbeeld van de zogenaamde typolithografie". - Licht geschaafd exemplaar. [Ordernr.: 26337 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

Campen, Pieter van. Handleiding tot de kennis der Aardrijks- en Sterrekunde ... in samenspraaken voorgesteld ... voor jongelingen, die tot de studien in de wijsbegeerte en zeevaart worden opgeleid. Eerste (-Tweede) Deel. Leyden, L. Herdingh, 1803 (-1805). 2 vols. Half calf over marbled boards, spines gilt, marbled endpapers; volume II partly waterstained. With in all 10 folded plates by T. Koning and 1 folded table. XIV, 216; X, 219 pp. ¶ Bierens de Haan 751. [Ordernr.: 9458 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 550,00

CHIJS, P. O. VAN DER. Verhandelingen uitgegeven door Teyler's Tweede Genootschap. Zes en Twintigste stuk. Zesde gedeelte. Bevattende een antwoord op de vraag omtrent de munten onzer voormalige Hertogen, Graven, Heeren en standen. De Munten der voormalige Graafschappen Holland en Zeeland, alsmede der Heerlijkheden Vianen, Asperen en Heukelom, van de vroegste tijden tot aan de Pacificatie van Gend; uitgegeven door Teyler's Tweede Genootschap. Haarlem, De Erven F. Bohn. 1858. 4to. Bibliotheek band. Met 44 gelithograveerde afbeeldingen van munten. VIII, 618 pp. Gedeeltelijk los in de band maar wel een net exemplaar. [Ordernr.: 25473 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

CONRAD, F.W, A. BLANKEN JZ. AND S. KROS. Rapport wegens het onderzoek omtrent eene Uitwatering te Catwyk aan Zee, gedaan in 1802. Op last van Dykrichter en Hoogheemraden van Rhynland. Met bylaagen, en daar toe behorende kaarten en plaaten. Haarlem, François Bohn, 1803. Folio. (2),49,(1),27,(1) pp. With 2 text-illustrations and in all 18 (except for 1) folded plates, some of them (very) large. Boards, worn; uncut edges occasionally slightly frayed, few other minor imperfections but inside in good condition. ¶ Outstanding and rare engeneering report on a proposed seasluice to relief Rijnland of it's superfluous water. The plates depict detailed construction designs, profiles, etc. Included are 2 maps: an earlier projected version (L. Schenk Jansz sculpsit 1769) and a fine topographical map (564 x 426 mm) of the Catwijk area with the sluice and connecting canals projected in colours. Our copy also contains the 9 plates (i.a. bridges) which according to a note on the last page, were considered not yet necessary to be engraved. These are like most others by D. Veelwaard but dated 1804. Bierens de Haan 945; Kemper 1603. [Ordernr.: 3282 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

CÉSAR DALY, M. L'Architecture privée au XIXe siecle. (Première série) Nouvelles Maisons de Paris et des environs par M. César Daly. Architecte du Gouvernement. Directeur-fondateur de la Revue générale de l' Arrchitecture et des Travaux publies... Ouvrage dédié A.M. le Baron Hausmann, Sénateur, préfet de la Seine... Tome deuxiéme du vol. prem. - Maison a loyer. / Tome troisième (second volume) - Villas suburbaines. Paris, Libraire Générale de L' Architecture et des travaux publics Ducher et Cie. Libraires - Editeurs, 6, Rue Sorbonne, 1870. Twee delen. / Deux volumes. Folio. Half leer, ruggen verguld. Ieder deel heeft 1 pagina tekst, une " Table des Planches" Het eerste deel heeft 104 pagina-grote gravures en vier dubbelbladige gravures, het tweede deel heeft 74 pagina-grote gravures en drie dubbelbladige gravures, gegraveerd door o.a. Bonafoux, A. Bordet, Boulay, C. Bury, Chappuis, Durond, J. de Garron, Gibert, Lebel, Martel, Félix Penel, E. Pérot en Tavenier. ¶ Goed exemplaar, deel drie (tweede) is de rug iets gebroken en één gravure gevlekt. [Ordernr.: 26249 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

Dasent, G.W. The story of Burnt Njal or life in Iceland at the end of the tenth century. From the Icelandic of the Njals Saga. Vol. I (-II). Edinburgh, Edmonston and Douglas, 1861. 2 vols. Half calf over marbled boards with red and brown labels, spines richly gilt, extremities slightly worn; plates and plans bit foxed, otherwise fine. With 7 (2 folding) plates and 2 folding maps, all steel-engraved. CCIV, 256; XIII, 507 pp. ¶ First translation in English with extensive introduction. 1. Ground plan of the interior of the old Icelandic skali or hall. 2. Front view of the old Icelandic skall or hall. 3. Section lengthways of the Icelandic skali or hall. 4.Cross section at one end of the old Icelandic skali or hall. 5. Map of Iceland. 6. Plan of Thingvalla. 7. Enlarged plan of the Almannagia. Map 1. The South western portion of iceland. Map 2. The Northwest of Europa illustrating the settlements of the Northmen in the Xth. Century. [Ordernr.: 272 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

De Nederlanden. Karakterschetsen, kleederdragten, houding en voorkomen van verschillende standen. Tekst van de meest geachte schrijvers, met gravuren van den Heer Henry Brown. 's Gravenhage, Nederlandsche Maatschappij van Schoone Kunsten, 1841. Groot 8vo. Oorspronkelijke karton met opdruk en blind-gestempelde half linnen rug. Met 42 pagina-grote afbeeldingen (houtgravures) en diverse afbeeldingen in de tekst. (IV),168 pp. Humorous, interesting and nicely illustrated look at various professions and social life of the working class people. Text contributions by Beets, Hildebrand, van Lennep, etc. Good copy.De schutbladen aan het begin (in mindere mate aan het einde) en de titel zijn gevlekt, de tekst en platen zijn vrij van vlekken en helder van druk. Een gaaf en aardig exemplaar. [Ordernr.: 2857 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 325,00

DEN TEX, MR. C.A. Twee voorlezingen over Graanwetten en Graanhandel gehouden bij de school voor Koophandel en Nijverheid te Amsterdam, op den 12 en 19 december 1846. Amsterdam, Johannes Müller 1847. Half linnen (modern). 94 pp. Titelblad is bruin. [Ordernr.: 24568 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

DIJK, J. VAN. Album der Christelijk Philantropische Inrichtingen te Doetinchem en Utrecht. Tot aandenken uit dankbare herinnering aan de mede stichters en stichteressen. (Doetinchem, 1881). With: ---- Beschrijving van onze tien inrichtingen naar aanleiding der hierbijgaande tekeningen. 2 delen. Groot 8vo. Het platendeel half linnen, met kartonnen platten, op de voor-en achterzijde gedecoreerd, alles gelithograveerd in kleur, het tekstdeel heeft een grijze omslag met opdruk. Met 10 kleurensteendrukken, in leporello uigegeven door de firma Emrik & Binger. Met 16 blz. tekst. Rare large size leporello album. The fine views depict schools and other institutions in Doetinchem (4), Halle, Laag-Keppel, Wittenbrink, Zelhem and 2 students' lodgings in Utrecht. Apart from some foxing in very good condition. - Present Exemplaar. [Ordernr.: 25748 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 525,00

DITTES-WENDEL. Zielkunde en practische redeneerkunde. Te Groningen bij J.B. Wolters, 1875. Klein 8vo. Half leer met vergulde rug. XIV, 222 pp. ¶ Mooi exemplaar, randen geschaafd. Met een stempel op de titel. [Ordernr.: 26385 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 25,00

(DON QUIXOTE). CERVANTES SAAVEDRA, M. DE. De Ridder Don Quichot van Mancha, beschreeven door Miguel de Cervantes de Saavedra. Versneeden naar den hedendaagschen smaak, [door Pieter van Woensel] en verrijkt met afbeedingen eener nieuwe uitvindinge (steendruk!). I. Deel (-II. Deel). Den Haage, bij J.C. Leeuwestyn, 1802. 8vo. Half leer met vergulde rug. Met een portret van de schrijver tegenover de titel en 12 steendrukken. XXXVI, 477; VIII,379 pp. ¶ Arentz, 11. Scheepers 728. Een der eerste Ned. boeken met lithographieën. Paginering onjuist in beide delen, tekst loopt wel door. - Band licht beschadigd verder een schoon exemplaar. Zeldzame uitgave. [Ordernr.: 26440 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 550,00

DRIELING, MR. F. H. C. Aanteekeningen op eene reize naar Zwitserland en Lombardijen in 1829. Utrecht, N. van der Monde, 1833. Half leer, rug verguld en wit titelschildje met marmers op de platten. Met een afbeelding op de titel en 4 gezichten, (1 uitvouwbare) steendrukken door Desquerrois naar J.C. Elinksterk. VIII, 314, (1) pp. ¶ Opgedragen aan W.C.M. de Jonge van Ellemeet. Met een voorwoord door G. Moll. Zeldzaam werkje met vroege steendrukken als illustraties. Schoon exemplaar. [Ordernr.: 13605 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

EEFDE. - Landbouwkolonie Nederlandsch Mettray, op Rijsselt, bij Zutphen. Tweede druk. (Jaar) berigt no. 1-8. Gedrukt voor de medestichters, leden en begunstigers. Half leer met rood titelschildje en vergulde rug. (1852-1859). 8 afl. in 1 band. Met 5 uitslaande tabellen, 1 uitslaande plattegrond en 5 gelithograveerde platen door Hausman, E. Spanier en PWM Trap naar Alexander Ver Huell en W. van der Worp. (4),112; (4), 58; (4), 79; (4), 99; (4), 78, (2); (4), 63, (3); (4), 72; (4), 112 pp. ¶ Berigt No.1, 30 augustus 1852. Berigt No.2, 10 september 1853. No.3. 10 juni 1854. No.4. 9 juni 1855. No.5. 14 juni 1856. No. 6. 13 juni 1857. No. 7. 29 mei 1858. No. 8. 27 mei 1859. Platen licht gevlekt. Band licht geschaafd. [Ordernr.: 570 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

Eekhoff, W. Geschiedkundige beschrijving van Leeuwarden, de hoofdstad van Friesland; vermeldende den oorsprong, den aanwas en de uitbreiding van deze stad en van hare openbare gebouwen, gestichten, inrigtingen enz., van den vroegsten tijd tot den jare 1846. Uit vele geschiedschrijvers en vooral uit de oorspronkelijke stedelijke bescheiden en andere onuitgegevene bronnen opgemaakt. Eerste (-Tweede) Deel. Leeuwarden, W. Eekhoff, 1846. 2 vols. XXXIV,402,(2);X,454 pp. With 6 views on 4 plates (1 fld), and 1 other plate mostly after S. Bonga, 2 maps and 4 plans (all fld) mostly after the author, all lithographed and incl 3 facsimiles. Green half morocco, backs gilt. Except for some foxing a good copy. Bodel Nijenhuis 2714; de Buck 4046. [Ordernr.: 300 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 600,00

EERELMAN, O. & E.A.L. QUADEKKER. Paardenrassen Kunstalbum van een en veertig afbeeldingen naar schilderijen van Otto Eerelman. Met beschrijvingen door E.A.L. Quadekker. Zutphen, Schillemans & Van Belkum, (1898). Groot folio. (47 x 62 cm.). Portefeuille met 41 afbeeldingen van een beroemde Paard of ras, chromolitho's (kleurensteendrukken, ieder 45 x 59 cm.) door J.L. Goffart, in iedere aflevering een afbeelding van een paard in de (eerste) hoofdletter en aan het einde, de tekst is van E.A. L. Quadekker, in totaal 41 afleveringen in een grijze omslag met opdruk, alles tesamen in de originele rijk gedecoreerde bruine linnen map, met vergulde opdruk. Incl. naamlijst der intekenaren. (4), (164 pp.). ¶ Otto Eerleman (1839-1926) was een beroemde Groningse (dieren) schilder gespecialiseerd in paarden en rashonden. Exemplaren gekocht in de Achterhoek; Boekhandel Albrecht te Winterswijk, J. Duvelaer van Campen te Warnsveld, J. Dijk van 't Velde te Warnsveld, Baron A. van de Heijden van Doornenburg te Vorden, Jhr. J. Hoofd Graaflandt te Warnsveld, Baron S. van Nagell te Warnsveld, A. Reichmann te Steenderen, Mr. C. Sickesz te Lochem, Kaptein W.C. Staring te Zutphen, Wilh. Thate te Vorden, e.a. Goed exemplaar. [Ordernr.: 6394 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 12500,00

EIJCK VAN ZUIJLICHEM,F.N. Ligging van het Romeinsche en later Frankische kasteel of de stad Trajectum (Utrecht) tot op de 7e of 8ste eeuw. Kl.8vo. Omslag. Met een uitslaande plattegrond van Utrecht. 13 pp. Overgedrukt uit de Utr. Volks-Almanak, van 1865. [Ordernr.: 1088 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 30,00

Elmes, J. Metropolitan Improvements; or London in the nineteenth century: being a Series of Views, of the new and most interesting objects, in the British Metropolis and Its Vicinity. London, Jones and Co., 1827. 4to. 12,172,II pp. With view (Sussex Place Regent's Park) on the engraved title, with woodcut armorial vignette heading the dedication, 1 plan of the Regent's Park and 158 views on 79 plates after T.H. Shepherd. Cloth, spine richly gilt (signed C.S. Matthiessen), corners little worn; most plates more or less foxed, mainly in blank margins. [Ordernr.: 1085 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 600,00


Engelberts Gerrits, G. Fastes de la Marine Hollandaise, depuis l'époque la plus reculée jusqu'a nos jours. Premier (-Second) Volume. Amsterdam, G. Portielje, 1840. Two volumes. Half cloth; stained throughout. With vignettes on engr titles by P. Velijn and 5 fld plates by the same and W. Nieuwhoff after H. Vettewinkel. XX, 432; XIV, 456 pp. ¶ Cat. NHSM I, p. 352. Geschenk der Kweekschool voor de Zeevaart op haar eerste Eeuwfeest 1785-1885 aangeboden door den boekhandelaar H.G. Bom. No. 7. Met exlibris. Papier licht gevlekt. [Ordernr.: 8470 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

ENGLAND. Views. Oblong 8vo. Half calf with marbled boards. 125 engraved views of English city's. London, Published by Tombleson and Co, 1827-1845. Engravings printed by Rock and Co. Engravings by T Allom, W Finden, H Winkles, Payne, Abresch, H Fincke, J Howe, Carter, J Tingle, H Melville, WH Bartlett, etc. 5 views drawn and engraved by Tho.s Onwhym. In some engravings in the margin some small wormholes. One page has more damage because of this. Good clean copy. [Ordernr.: 22449 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 700,00

Enst Koning, G. van. Het Huis te Ilpendam en deszelfs voornaamste bezitters. Uit echte bescheiden. Amsterdam, H.J. Poelders, 1836. Oorspronkelijk karton met opdruk. Met een afbeelding tegenover de titel van het huis Ilpenstein (in de 18e Eeuw), een fraaie steendruk door H.J. Backer naar F.H. Sypkens. VIII, 75 pp. Bodel Nijenhuis 1691. Net exemplaar, rug beschadigd. Onafgesneden. [Ordernr.: 19262 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 125,00

Feith Jr, H.O. Dissertatio historico-juridica inauguralis de Gildis Groninganis, quam, Favente summo numine, ex auctoritate Rectoris Magnifici Petri Hofstede de Groot ... Pro Gradu Doctoris, Henricus Octavius Feith, Jr..... Groningae, W. Zuidema, 1838. Original boards, slightly soiled, spine strenghtened; 1 plate little browned. With 36 illustrations on 3 lithographed plates by J. Ensing. Only top-edge cut. (12),323,(8) pp Bodel Nijenhuis 3261. Exemplaar met opdracht van de schrijver. [Ordernr.: 5877 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 120,00

Feldborg, A.A. Denmark delineated: or, Sketches of the present state of that country ... with engravings from the designs of emminent Danish artists. Edinburgh a.o., (1821-) 1824. 3 parts in 1. Blue calf, spine gilt with red morocco label, borders of covers blindstamped, little wear; inside clean. With engraving on title (after Bissen), 3 portraits, 1 facsimile and 19 fine engraved views by W.B. Lizars. (6), 36, 104; 116; VI, (2), IV, 64, (2), 74 pp. First edition, bound as issued, so general titles and preliminaries in part III. Slip with directions to binder pasted at end. Part III contains an apendix entitled: An Historical Sketch of Danish Literature, from 1588 to the present time. [Ordernr.: 3953 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 400,00

Fellowes, W.D. A Visit to the Monastery of La Trappe, in 1817: with Notes taken during a tour through Le Perche, Normandy, Bretagne, Poitou, Anjou, Le Bocage, Touraine, Orleanois, and the envirions of Paris. Second edition. London, William Stockdale, 1818 (= 1820). XII,188 pp. With an etched vignette on chine appliqué and 14 plates, including 12 coloured aquatint views, all after drawings made on the spot by the author. Straight grained morocco, spine and borders of covers gilt, edges gilt, back discoloured and bit worn; occasionally slightly spotted, dedication on title. Tooley 213. [Ordernr.: 3599 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 300,00

Fokke, Jan. Geschiedenis van de Agttiende Eeuw ... zo in als buiten Europa ... is voorgevallen. Eerste (-Zesde) Deel. Haarlem, François Bohn, 1801 (-1806). 6 parts in 3 volumes. With 3 portraits (i.a. George Washington) and 9 folded plates. Half calf over marbled boards, spines gilt, extremities little worn; overall a bit stained including (margins of) most plates. ¶ Haitsma Mulier and Van der Lem 166 g. [Ordernr.: 1015 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

(Frijlink, H.) Frijlink's kleine school-Atlas. Derde uitgave op staal. Amsterdam, Hendrik Frijlink 1850. 8vo. Contemporary boards with on the frontcover a engraving of a schoolteacher teaching to children with a globe. With 17 handcoloured maps (7 doublepage). (2) pp. 18,5 x 13,4 cm. Koeman Frij 1 C. CWL 2734. The first edition appeared in 1843 and was stoneprinted. ' Daar echter noch steen, noch koper de noodige duurzaamheid bood... nam ik mijn toevlugt tot staal ' writes Frijlink. The second edition 1847 and this third, improved november 1850. All editions are rare. [Ordernr.: 21458 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

FRUIN,R.(). Verslag omtrent oude gemeente-, en waterschapsarchieven in de prov. Utrecht over 1892. Met bijlage: Inventaris van het archief der gem. IJselstein van de oudste tijden tot de invoering van het Fransch bestuur. Utrecht, Kemink & Zoon. (over de Domkerk). 1893. Oorspronkelijke omslag. 53; 127 pp. Gaaf exemplaar. [Ordernr.: 892 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 60,00

FRUIN,R. Inventaris van het Archief der Heeren van Montfoort, berustende in het Rijks-Archief in Utrecht. 's Gravenhage, Landsdrukkerij. 1894. Oorspronkelijke omslag. Met een uitslaande stamboom der Heeren van Montfoort. 84, IV pp. Omslag los en beschadigd. [Ordernr.: 24571 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

GAVARNI, (P.). Oeuvres Choisies de Gavarni, Revues, corrigée et nouvellemant classées par l'Auteur. Paris, Publié par J. Hetzel 1846. 2 delen in 1 band. 4to. Half rood marokijn met vergulde rug. Met 20 pp. tekst en 193 gravures. Les enfants terribles 39 gravures, Traduction en langue vulgaire 5 grav., Les Lorettes 25 grav., Les Actrices 11 grav., Fourberies de femmes en matiere de sentiment 40 grav., Clichy 19 grav., Les gens de Paris 54 gravures. Goed exemplaar in een mooie band. [Ordernr.: 24805 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

GEER,J.J.DE. Bijdragen tot de geschiedenis en oudheden der Provincie Utrecht. Utrecht, De Bruyn 1860. 2 delen. Karton met opdruk. Met 2 afbeeldingen en 2 uitslaande kaartjes door PW van de Weijer. 396 pp. Met een foto van het Praalgraf te IJsselstein door de Utrechtse fotograaf AA Vermeulen. Met stempels, opnieuw gebonden. [Ordernr.: 24832 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 85,00

GEERDINK,J. Eenige bijdragen tot de geschiedenis van het Archidiaconaat en Aartspriesterschap Twenthe. [en] Calendarium et necrologium. Eccles S. Plechelmi in Oldenzalia. Uit de nagelatene schriften... Vianen, E. Geerdink (1895). Half linnen. IV, 535; 144 pp. Exemplaar met opdracht van de uitgever E. Geerdink. Net exemplaar. [Ordernr.: 402 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

GELDER, P.J.M. DE. - Beschrijving van den Electro-magnetischen Druk-Telegraaph van Morse. (Wiens stelsel door het Nederlandsche Gouvernement is aangenomen.) Naar het Hoogduitsch van Dr. H. Schellen. 's Hertogenbosch, Gebr. Muller, 1852. Klein 8vo. Oorspronkelijk half leer met op het voorplat een rood ruitvormig verguld titelschildje. Met vier paginagrote afbeelding van de steendrukker P.W.M. Trap. (6),70,(1) pp. ¶ Vroege beschrijving van de " Telegraphie " in Nederland. Rug beschadigd (gerep.). Exemplaar uit de Bibliotheek der IVe Infanterie Brigade, met twee stempels. Aardig exemplaar. [Ordernr.: 26420 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 165,00

Gelder, J. de. Algemeene Aardrijksbeschrijving. Gevolgd naar ... Noëls Fransche Vertaaling ... van Guthry. Eerste Deel. Bevattende de Sterrekundige Aardrijksbeschrijving (-Tweede: Natuurkundige). Amsterdam, Johannes Allart, 1803 (-1808). 2 vols. With 6 folded plates by C. van Baarsel after the author, 1 other folded plate and 6 folded tabels. Half calf (restored) with green and red labels, spines gilt but rather worn, covers shaven; some margins waterstained, occasionally slightly soiled. (4), XLIV, 387; VI, 321 pp. ¶ Cf Bierens de Haan 1587. An interesting section deals with the recently introduced metric system, abundantly illustrated in conversion tables displaying the variety in local systems used all over Europe. Cf Bierens de Haan 1587. [Ordernr.: 251 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1200,00

GERDES, E. De speelman op den Wildenborch. Een verhaal uit het jaar 1530. Leiden, A.W. Sijthoff (ca. 1893). Klein 8vo. Met de oorspronkelijke bruine linnen band met opdruk, drukkersvignet op de titel en vier paginagrote kleurensteendrukken. 141, (2) pp. ¶ Zeldzame 1ste druk. Op het eerste schutblad en voortitel rechter-bovenhoek naam weggeknipt maar verder een mooi en schoon exemplaar. (Eduard Gerdes 1821-1898). Met een boekhandels-plakker J.J. Berends te Amersfoort. [Ordernr.: 26344 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 85,00

GERDES, E. De speelman op den Wildenborch. Een verhaal uit het jaar 1530. Leiden, A.W. Sijthoff (ca. 1893). Klein 8vo. Met de oorspronkelijke omslag met opdruk, een drukkersvignet op de titel en vier paginagrote kleurensteendrukken. 141, (2) pp. ¶ Zeldzame 1ste druk, bovenzijde scharnier iets ingescheurd maar verder een schoon exemplaar. (Eduard Gerdes 1821-1898). [Ordernr.: 26317 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

GIESSENDAM. Reglement voor de gemeente-bestuuren van Giessen Oudekerk en Giessendam. Te Dordrecht, Ter Boekdrukkery van N. van Eysden, 1805. Wrappers. 29 pp. Onafgesneden. Accordeert... 31 Mey 1805 was getekent R.H. Arntzenius. Gevlekt. [Ordernr.: 22654 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 120,00

Giffen, A.E.van, C.W. Vollgraff, e.a. Opgravingen op het Domplein te Utrecht. Wetenschappelijke verslagen I en II. (van 4) Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon N.V. 1934. 2 delen in 1. Folio. In rood kunstleer. Met 25 platen. 74 pp. Tekst en platen zijn mooi. [Ordernr.: 24936 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 75,00

GORINCHEM. - Verhaal der Feestelijke ontvangst te Gorinchem, van een gedeelte der Dappere Bezetting van de Citadel van Antwerpen. 22 en 23 Junij 1833. Gorinchem, bij H. Horneer, 1833. Oorspronkelijk karton met opdruk. Met een afbeelding (Vaandels met Leeuw) op de titel in steendruk 'December 1832 Aan de Dapperheid' door H.J. Backer naar E.E. de Beer. (5), 65 pp. Slecht exemplaar. De rug ontbreekt, platten beschadigd, los in de band met waterschade maar wel een zeldzaam werkje over de Dappere verdedigers der Citadel van Antwerpen. [Ordernr.: 24863 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

GOUDRIAAN, A.F. EN D. MENTZ. Verhandeling over de Afdamming van het IJ ... Uitgegeven door de Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen. Haarlem, Wed. A. Loosjes, 1824. Half calf, spine gilt, spine-ends little worn; few minor tears in maps, library copy with several stamps on first blank and title, otherwise good. With 4 maps (3 partly coloured), 2 cross-sections and 2 tables, all folding and (-1 table) lithographed. (2),239,(1) pp Bierens de Haan 1733; Kemper 2491. Prize-winning treatise on damming up the IJ east of Amsterdamn near Pampus. Most recommended variant includes the construction of what we now know as the Noordzeekanaal. [Ordernr.: 787 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

GRANEN - Publicatie (over) de opcenten op het principaal van den Rijks accijns op het gemaal. Utrecht, Wed. P. Muntendam, 1834. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 8 pp. Belasting op meel en brood. [Ordernr.: 1134 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00


GRANEN - Publicatie over de afschaffing van den accijns op het gemaal. Te Utrecht, Ter Stadsdrukkerij van de Wed. P.Muntendam en Zoon, in de Romerburgerstraat. 1829. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van Utrecht in housnede op de titel. (7) pp. Romerburgerstraat heet nu de Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1136 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

GRIFFIS, WILLIAM ELLIOT. Brave little Holland, and what she taught us. Bosten and New York Houghton, Mifflin and Company The riverside press, Cambridge (1894). Revised editon. Klein 8vo. Oorspronkelijk blauw gedecoreerd linnen met vergulde rug. Tegenover de titel een dubbelbladige kaart van Nederland. Dedicated to that large number of American people who, whether they know it or not, have in their veins " Nederlandsch Bloed " IX, 252, (4) pp. ¶ The Riverside Library for young people, number 11. Goed exemplaar. [Ordernr.: 26383 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 20,00

Havard, Henry. La Hollande a vol d'oiseau. Eaux-fortes et fusains par Maxime Lalanne. Paris, G. Decaux et A. Quantin, 1881. 4to. Green half morocco, raised bands. With tinted map and 24 Helio-egr. views after Maxime Lalanne. (8), 400pp. Some foxing, but a nice binding. Some litle stains, but a very good copy. [Ordernr.: 18922 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 600,00

HAVARD, HENRY. La Hollande Pittoresque le Coeur du Pays. Voyage dans la Hollande méridionale, la Zélande et le Brabant. Paris, Plon 1878. Klein 8vo. Half blauw linnen met goudopdruk. Met 8 houtgravures en 1 uitslaande kaart van Nederland (35 x 29 cm). 434 pp. Licht gevlekt maar een goed exemplaar. [Ordernr.: 24804 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 40,00

HAVARD, HENRY. La Hollande pittoresque les Frontières menaccées voyage dans les provinces De Frise, Groningue, Drenthe, Overyssel, Gueldre et Limbourg.... Avec une préface par M.E. Levasseur Professeur au collége de France, membre de l'institut. Paris, E. Plon et Cie, Imprimeurs-Editeurs, 1876. Klein 8vo. Oorspronkelijk linnen, rug en snede verguld. Met één afbeelding tegenover de titel, negen paginagrote houtgravures en een gekleurde uitslaande kaart (gerep.) van Nederland. IX, 480, (2) pp. ¶ Met een gedrukte opdracht voor Madame la Baronne Henriette S. de Constant-Rebecque a Loosduinen en een voorwoord van E. Lavesseur. Gezichten van Sneek, Bolsward, Leeuwarden, Groningen, Tinaarlo, Coevorden, Deventer, Zutphen, Nijmegen en Maastricht. Enkel bladzijden gevlekt, laatste bladzijden lichte waterschade. Aardige band. [Ordernr.: 26379 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 145,00

HAVARD, HENRY. La Hollande Pittoresque voyage aux villes mortes du Zuidezeé. Paris E. Plon et Cie, 1874. Oorspronkelijk half leer met linnen op de platten, vergulde rug en vergulde snede . Met tien paginagrote houtgravures van plaatsen rond de Zuiderzee naar M. van Heemskerck en de auteur. (3), 403, (1) p. ¶ Rug iets versleten, enkele stempels en handtekeningen achter de titel, een schoon exemplaar en goed in de band. [Ordernr.: 26380 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 75,00

HAVERKORN VAN RIJSEWIJK,P. De oude Rotterdamsche Schouwburg. Rotterdam, Van Hengel & Eeltjes 1882. Half linnen met vergulde rug. Gebonden. Met theater-vignet op de titel genaamd 'Door ijver vruchtbaar', 7 platen, 4 blz met handtekeningen van acteurs en 6 genealogiesche tabellen. XII, 408 pp. Met oude handtekening en plakker van de 'Boekbinderij F. Rackwitsz, Rotterdam'. Mooi exemplaar! [Ordernr.: 1951 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 110,00

HERCKENRATH, A.W.F. - Over het onmatig gebruik van Sterken Drank, en de middelen om hetzelve te keer te gaan. Uitgegeven door het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen. Te Utrecht, bij C. van der Post jr. Drukker van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap, 1843. 8vo. Oorspronkelijk karton met opdruk. X, 188 pp. ¶ Voor karton een zeer goed exemplaar. [Ordernr.: 26415 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 395,00

HERMANS, C.R. Verzameling van zeldzame oorkonden betrekkelijk het Beleg van 'S Hertogenbosch in den jare 1629...Uitgegeven door het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Braband. Eerste stuk. Dagboek der Belegering van 'S Hertogenbosch, gehouden sedert den 28 April tot den 10 September 1629, door den Schepen Robbert van Voorne. Afgedrukt naar een gelijktijdig handschrift. 'S Hertogenbosch, P. Stokvis 1850. Oorspronkelijk karton met opdruk.190 pp. Met een Bibliotheekstempel op de titel. [Ordernr.: 25497 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

HEUSDEN, L. VAN. - L. van Heusden's handleiding tot de Burgelijke Bouwkunde, herzien door F. Lz. Berghuis, Directeur van de Ambachtsschool en van de Gemeentelijke Avodschool voor Handwerkslieden te Arnhem. Achtste, vermeerderde druk. Leiden, A.W. Sijthoff (1894). 8vo. Half linnen met vergulde rug. Met 230 afbeeldingen (1 uitsl). XII, 332 pp. ¶ Op de titel een stempel van Architect GW van de Beld. Mooi en gaaf exemplaar. [Ordernr.: 26254 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 120,00

HINLóPEN, F.C. De 18de Junij 1856 en de 28ste Junij 1857 in de Anna Paulowna Polder..met eene beknopte geschiedenis van de stichting der hervormde gemeente aldaar door J.C. de Leeuw. Haarlem, de Erven Loosjes 1858. Oorspronklijk karton met opdruk. Met 2 steendrukken door Emrik & Binger, gezicht op de kerk in kleur en een plattegrond van de kerk. 70 pp. Mooi exemplaar. [Ordernr.: 24670 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

HOET JZ., C. TEN. Het Geldersch Lustoord, of beschrijving van De stad Nijmegen en derzelver omstreken, met geschied- en oudheidkundige bijzonderheden. Nijmegen, De Wed. J.C. Vieweg en Zoon (1825). Kl. 8vo. Oorspronkelijke omslag met opdruk. Met een afbeelding van het Valkhof op de titel, een gravure door P. Velijn naar H.T. Wiertz. XVI, 158, (2) pp. Exlibris op den titel. Rug beschadigd, omslag bruin en een watervlekje op de titel. Voor een 19e eeuws werk, een redelijk exemplaar. [Ordernr.: 24581 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 60,00

HOEVEN, A. VAN DER. Geschiedenis der stad Vlaardingen, voor het opkomende geslacht, in gesprekken. Uitgegeven ten voordeele van het te Vlaardingen opgerigte fonds ter ondersteuning van Weduwen en Weezen van verongelukte zeelieden. Vlaardingen, R. Kikkert, 1840. Klein 8vo. Oorspronkelijk karton. XX, 134 pp. (2). CWL 2905. Zeldzaam kinderboekje met een lijst der Inteekenaren. Rug ontbreekt. [Ordernr.: 24469 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

HOGEMAN, J. De kerk te Ruinen. De eerste kerk in het Zuidwesten van Drenthe, het Noorden van overijsle en de Oostzijde der Stellingwerven, (Slagharen, 23 Augustus 1837). Gedrukt bij van Gorcum en Comp., Assen. Originele omslag. Met 1 uitslaand gezicht (steendruk) op de kerk. 56 pp. Omslag licht gevlekt, plakbandsporen. [Ordernr.: 24462 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 120,00

(HOIJTEMA, A.J. VAN. RED.). Gedenkschrift uitgegeven door de Protectoren van hetElisabeth-Weeshuis te Culemborg, ter gelegenheid der viering van het Drie-Honderd-Jarig bestaan, den 28 Augustus 1860. Culemborg, J. C. Gaade (1860). Oorspronkelijke gelithograveerde, gekartonneerde omslag, de ingang van het Weeshuis, een plaat tegenover de titel, (twee weesjes) een afbeelding van de drinkbekers van Elisabeth en een afbeelding van het Weeshuis, steendrukken van P.W. van de Weijer te Utrecht naar een tekening van Van Erp Taalman Kip. Voorplat los, rug ontbreekt. [Ordernr.: 24582 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 75,00

HOOGESCHOOL - Publicatie (der) Burgemeester en Wethouderen der stad Utrecht (betreffende) de viering van het 2e Eeuwfeest der Utrechtsche Hoogeschool. (Illuminatie, vuurwerk, rijtuigen, etc.). Te Utrecht, ter Stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam & Zoon, in de Romerburgerstraat. 1836. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 14 pp. 'Het feest zal des morgens te zes uren, met 20 kanonschoten worden aangekondigd' [Ordernr.: 1154 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

HOPPER, JOACHIM. Joachimi Hopperi, frisii, Epistolæ ad viglium ab aytta Zuichemum sanctioris consilii præsidem. Trajecti ad Rhenum, apud B. Wild et J. Altheer. 1802. 4to. Half calf. With woodcut vignette on title. (8), 395 pp. Can be regarded as a supplement to ' Vita viglii ab Aytta Zuichemi / C.P. Hoynck van Papendrecht, 1743 '. Exlibris Fries Scheepvaart Museum. Lightly browned. [Ordernr.: 908 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 220,00

Horatius Flaccus, Q. (Opera) Recensuit atque interpretatus est io. Caspar Orellius. Addita varietata lectionis codd. Bernensium III. Sangallensis et Turicensis. Editio Secunda emendata et aucta. Volumen Primum (-Alterum). ...... 1843 (-1844). 2 vols. Half calf, spines gilt. VIII, 732; (4), 896 pp. Slightly spotted throughout, otherwise good copy. [Ordernr.: 3611 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

JANSSEN, M.H. De Omwenteling in het Zeewezen. Een Bijdrage tot verzekering der onafhankelijkheid door M.H. Jansen. Kapit.Luit.ter Zee. Dordrecht, P.K.Braat (1864). Sm. 8vo. Cloth, (modern). With lithographed title-page en 2 folded lithgraphed views by Emrik and Binger. (2), 206 pp. Cat. NHSM I, p. 480. Very claen copy. [Ordernr.: 23330 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 245,00

Kampen, N.G. van. De Aarde beschouwd in haren Natuurlijken Toestand en Verdeeling door Zeeën, Rivieren, Meren, Bergen en Woestijnen; benevens derzelver doelmatige strekking. Eerste (-Tweede) Deel. Derde, Herziene Druk. Haarlem, erven François Bohn, 1841. Two volumes. Black polished half calf over marbled boards, spines gilt. Third edition, edited by H.C. van Hall including the final corrections of the author. With 6 large folded maps (world plus continents ca 37x46 cm) by C. van Baarsel en Zoon dated 1823. VIII,376; VI,432 pp. ¶ Very good copy. Some pages slightly stained. [Ordernr.: 2979 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 850,00

Kampen, N.G. van. The history and topography of Holland and Belgium. Translated by William Gray Fearnside. London, George Virtue, (ca 1840). Sm 4to. With engraved title (Spanish houses at Gent), folding map and 61 steelengraved views mostly after W.H. Bartlett. Half green morocco, spine and edges gilt. IV, 204 pp. De Buck p 89, note. Currently best known for the romantic views of which 22 refer to the Netherlands. Except for a few pages an exceptionally clean copy. [Ordernr.: 3714 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 475,00

KEMINK, H.H Het A.B.C. of Hane-boek, zeer nuttig voor jonge kinderen om te leeren. Te Utrecht / bij H. H. Kemink en Zoon, Boekverkopers op de Neude 1818. Sm. 8vo. Wrappers. With woodcut of a cock on title. (16) pp. CWL 10. The alphabet is printed in 6 different types. Waterstained on left corner. [Ordernr.: 22195 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 675,00


KEMPER, MR. DANIEL THEODORUS. Redevoering op het Feest van den 19 December 1799. Uitgesproken in de Gereformeerde kerk te Ouderkerk aan de Amstel, in naam van het uitvoerend bewind der Bataafsche Republiek, door Mr. Daniel Theodorus Kemper, secretaris aldaar.Te Amsterdam, Bij P. E. Briët. 1800. 8vo. Leren band met goudopdruk, snede en rug verguld. (2), 47 pp. ¶ Prachtig exemplaar! Met opdracht van de schrijver. [Ordernr.: 11216 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

KINKER, MR. J. De Jaargetijden, naar Thomson in muziek gebracht door Joseph Haydn; Naar het Hoogduitsch. Door het Muziekgezelschap, onder de zinspreuk Eruditio Musica, voor de eerstemaal uitgevoerd binnen Amsterdam, op den 13 Februarij 1803. Amsterdam, C.N. Guerin, 1803. Originele omslag. 32 pp. Zangbundel. Curieus werkje. [Ordernr.: 23959 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 120,00

KLEIJN, F.J. Beschrijving en Geschiedenis van Delfshaven, benevens die van Schoonderloo en het Slot Spange. Kroniek van al de merkwaardige voorvallen, belangrijke oirkonden, privilegiën, resolutiën, publicatiën, correspondentiën en verdere stukken, op Delfshaven betrekking hebbende....Delfshaven Joh. L. van der Pauwert, 1873. Half linnen. Met 1 kleurensteendruk, het huisje waarin Piet Hein werd geboren, van J.F. van der Wilde, gedrukt bij de Wed. Mortelmans te Rotterdam. 484, VIII, V, (1) pp. Platten geschaafd. [Ordernr.: 24573 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

KLIJNSMA, S.F. Geschiedkundige Herinnneringen aangaande de voormalige vestingen Steenwijk, Kuinre en Blokzijl, bijeenverzameld door......Luitenant Kolenel Ingenieur, oud kommandant van het Bataillon Mineurs en Sappeurs, lid van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, enz. Meppel, H.J. Gelderman, 1853. Oorspronkelijk karton met opdruk. Met 1 afbeelding. (4), 205, LXXXIII pp. ¶ Met Bibliotheek sticker en exlibris van Poest Clement. Van de titel en blz 1 rechterboven hoek naam uitgeknipt, rug beschadigd. [Ordernr.: 24557 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 85,00

KONING, JACOBUS. Leven van Jan Carel Josephus van Speijk. 's Gravenhage/Amsterdam, bij de Gebroeders van Cleef en Johannes van der Hey en Zoon, 1832. 8vo. Original boards. With engraved titlepage by P. Velijn after Jacob Smies and engraved portrait from Van Speijk also by P. Velijn, 1 plate (Captain's cabin) and 2 folding facsimiles. (XLIV), 220, 204, (4) pp. Cat. NHSM I, p.473. He blew up his ship on the river Schelde (Antwerpen, Belgium). With dedication 'Leesgezelschap te Bergambacht' onder de zinspreuk: nut en vermaak, den 25e van Zomermaand 1832. Important biography. [Ordernr.: 22674 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

KONING, WILLEM. Harmen Coops Fledderus, populaire schetsen uit De Onlusten te Steenwijk, onder Stadhouderlijke regeering van Prins Willem IV. Steenwijk, A. Smit (1874). Kl. 8vo. Oorspronkelijke omslag. 87, (1) pp. Opdracht exemplaar gesigneerd door de schrijver. Omslag beschadigd. Met een exlibris op den titel. Omslag beschadigd, plakkers op de titel en zeldzaam. [Ordernr.: 24579 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

KOSTER, E. Nederlandsche Stads- en Havengezichten. Uitgegeven onder medewerking van e Maatschappij 'Arti et Amicitiae' Amsterdam, F. Buffa en Zn; Delft, H. Koster; Leyden, P.H. van den Heuvel. 1858. Folio. Originele half linnen map met opdruk en oorspronkelijke linten. Met gelithograveerde portret van E. Koster tegenover de titel en 24 steendrukken door J. Hilverdink en C. Springer naar tekeningen van E. Koster en gedrukt bij J.D. Steuerwald. Exemplaar voor de letter. ¶ Gezichten o.a. Amersfoort, Amsterdam, Delft, Delfshaven, Hoorn, Kampen, Maassluis, Overschie, Rotterdam, Zaandam enz. Mooi schoon exemplaar, enkele platen gevlekt, op groot papier. Exlibris Stads-Bibliotheek Dordrecht. [Ordernr.: 6162 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

Kretschmer, A. Album Deutscher Volkstrachten. Original-Zeichnungen mit erklärenden Notizen. Leipzig, J.G. Bach, (1870). Large 4to. (2,36) pp. With 20 lithographed plates printed in colours. Decorated cloth. Selection from the 88 plates published that year. Text in German and French. Contains: Baden (5), Böhmen (2), Braunschweig (2), Hannover (2), Harz, Hessen (2), Vierlande, Westphalen, Würtemberg (2) and Pinzgau in Austria. Clean copy. Lipperheide De 8. [Ordernr.: 3731 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 500,00

KRUGTEN,H.VAN. Onze Lieve Vrouw in 't Zand te Roermond...opgedragen aan Z.D.H. Mgr. Paradis bij gelegenheid der plegtige krooning van het mirakeleus beeld. Roermond, Romen en Zonen, (1877). Oorspronkelijk half linnen. Met 1 steendruk tegenover de titel van P.W. van de Weijer te Utrecht en 1 gravure van O.L. Vrouwe in 't Zand door J.J. Romen te Roermond. 230 pp. Rug beschadigd, licht gevlekt. [Ordernr.: 24490 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

KUIJPER HZ., J. Geschiedkundige Herinneringen betrekkelijk de Gemeente Abbenbroek, verzameld door...Onderwijzer te Abbenbroek. Brielle, J.K. Overbeeke. 1876. Oorspronkeleijk omslag met biblitheek-sticker. 48 pp. Aan de binnenzijde omslag een oude boekhandels-plakker van de firma Boek en kunsthandel B. van der Land Kalverstraat E 274A Amsterdam, een exlibris op de titel van Van der Post Clement. Zeldzaam werkje over de geschiedenis van Abbenbroek. Op de omslag het gedicht van de Génestet 'Elk heeft een plekje op aarde / Hem dierbaar bovenal, Een landstreek of een gaarde, een dorpje of een dal'. Omslag verkleurd, rug beschadigd. [Ordernr.: 24461 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 95,00

Lange van Wijngaerden, C.J. de. Geschiedenis en beschrijving der Stad van der Goude, meest uit oorspronkelijke stukken bijeenverzameld. Bewerkt en vermeerderd door J.N. Scheltema. Gouda, G.B. van Goor Zonen 1879. Oorspronkelijk karton met opdruk. Met 4 gelithograveerde platen door S. Lankhout naar Schipperus. XII, 320 pp. ¶ Rug gebroken en gedeeltelijk los, platen hebben lichte wateschade maar verder een schoon exemplaar. [Ordernr.: 1796 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 50,00

Lange van Wijngaerden, C.J. de. Geschiedenis en beschrijving der Stad van der Goude, meest uit oorspronkelijke stukken bijeenverzameld. Eerste- (en Tweede deel).Te Amsterdam en in den Haag, bij de Gebroeders van Cleef, 1800-1815. [en] De Goudsche glazen, of geschilderde kerk-glazen der Groote of Sint-Jans-kerk van der Goude; alsmede de Goudsche schilders en glas-schilderkunst, tot een vervolg der geschiedenis en beschrijving der stad, door C.J. de Lange van Wijngaerden, van der Goude, Vrijheer van Wijngaerden en Ruigbroek, het laatst Ridder van de Unie en staatsraad van den Koning van Holland. 's Gravenhage, ter Nederlandsche drukkerij; Spui, No. 72. 1819. Tesamen drie delen. 8vo. Oorspronkelijk karton. Met 11 gravures, o.a. een uitslaande plattegrond en twee uitslaande kopergravures van het kasteel. XXII,796; XII,458; VIII,127,(1) pp. ¶ Rug gebroken en gedeeltelijk los, voorplat en titelpagina van deel 1 ontbreekt maar wel een schoon exemplaar. Met een interessante profenance. Onafgesneden. Zeldzaam! [Ordernr.: 26328 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 260,00

LEENT, F.H. VAN. De Wakkere knapen. Amsterdam, J. Vlieger, 1880. Originele gelithograveerde omslag door Amand te Amsterdam (besch). Vier korte verhaaltjes met 4 kleurensteendrukjes. 16 pp. ¶ o.a. Ijsvermaak; de geit. Los in de band. Formaat 17,5 x 13,4 cm. [Ordernr.: 23955 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 8,00

LEENT, FH VAN. De Groote Poppenvergadering te Utrecht. Utrecht, J.G. Broese, (1889). Orig. chromo- lithographed illustrations on front and back cover, Title in black and with and 9 full-page colourdprinted lithographed plates designed by J. Scheidel and printed by Emrik & Binger te Haarlem. 'Opgedragen aan het Dames Comité der Poppententoonstelling en Fancy-fair te Utrecht op 9,10 en 11 april 1889 gehouden ten voordeele van het Kinderziekenhuis aldaar door den uitgever' On the Title ' Van Houten's cacao is de beste'. ¶ Beschadigd exemplaar, niet compleet maar wel zeldzaam. [Ordernr.: 22401 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 165,00

LEGRAND,L. Geschiedenis der Bataafsche Republiek. Vertaald en met aantekeningen vermeerderd door H.Pyttersen. Met een voorrede van Mr. W.H. de Beaufort. Arnhem, P. Gouda Quint. 1895. Half leer, rug verguld. XVI, 371 pp. ¶ In luxe band, licht beschadigd. Keurig exemplaar. [Ordernr.: 2579 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

LELIMAN, I. H. Album. Verzameling van Bouwkundige schetsen. Amsterdam, C.L. Brinkman 1862-1866. Drie delen in één band. Groot folio. Half leer. Met drie gelithograveerde titels in kleur. In ieder deel 30 platen en (6) pp. tekst. Totaal 90 gelithograveerde en getoonde platen waarvan ca.15 in meerdere kleuren gedrukt. ¶ Belangrijk Architectonisch werk uit de tweede helft van de 19e eeuw met medewerking van P.J.H. Cuypers, S.A. van Lunteren, J. W. Maris, J.F. Metzelaar e.a. Met 1 extra plaat. Boven- en onderzijde rug beschadigd. Enkele platen hebben waterschade, verschillende bladzijden gevlekt. Zeldzaam werk. [Ordernr.: 26243 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

LICHTENBERG, G. C. Ausfúhrliche erklarung der Hogarthischen kupferstiche, mit verkleinerten aber vollstandigen Copien derselben von C. Riepenhausen. Göttingen, 1794-1833. 2 delen. Klein 8vo. Half leer met vergulde rug. XIV, (748); IV, (708) pp. Alleen de tekst-deeltjes. [Ordernr.: 24806 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

Liefland, J. van. Kronijk voor Utrecht's Beeldende-Kunst en Nijverheid. (Jaargang 1 & 2). Utrecht, P.W. van de Weijer, 1858-1860. 2 vols in 1. Blind-stamped decorated cloth, gilt lettering, gilt and coloured coat on frontcover, frontcover discoloured, spine-ends trifle worn. With lithograved titlepage (view on the city), 7 plates, 3 small etchings. 102,(2); 83,(2) pp. Good copy, few minor imperfections. Rare! [Ordernr.: 6527 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

Liefland, J. van. Utrechts Oudheid in Afbeelding en Beschrijving. Eerste Jaar. (Utrecht, no publ.), 1857 (-1860). Large 4to. Decorated cloth, spine and front cover gilt; as usual most plates more or less foxed. With 62 illustrations on 60 lithographed plates (including title), some coloured. (4), 174, VI pp. Bodel Nijenhuis 2322 a. Very good copy. [Ordernr.: 1041 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

LITH, DR. J. P. T. VAN DER. Geschiedenis van het Krankzinnigen-Gesticht te Utrecht, Gedurende deszelfs 400 jarig bestaan. Utrecht, Kemink en Zoon, 1863. Oorspronklelijk karton met opdruk. Met één afbeelding van het gesticht (steendruk van ' de Industrie' Utrecht) tegenover de titel en één uitslaande facsimile, beide in kleur gedrukt (kleurensteendruk). 231 pp. Zeldzame 1ste uigave, met het prentje van de inrichting aan de Lange Nieuwstraat, hoek Agnietenstraat en een afbeelding van de Fundatiebrief met haar zegel. Achterplat ontbreekt voorlopig! [Ordernr.: 24750 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

Littrow, J.J. Beschouwing van de Kometen in het algemeen, en van de vier voornaamste in het bijzonder ... verrijkt door ophelderende aanteekeningen van den vertaler. Amsterdam, C.G. Sulpke, 1833. Sm.8vo. Limp boards; front cover detached. With folded lithographed plate. X, (2), 258 pp. Originally published in Vienna (April 1832) to refute the fears amongst many people on the approach of 2 comets later that year. This adapted translation was made for the same reason with Halley's comet still to come in 1835. Pour copy, but rare in Dutch. [Ordernr.: 9568 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 220,00

LUMMEL,H.J.VAN. De Geuzen-Dag of 1 April 1572. Utrecht, Kemink en Zoon, 1872. Kl.8vo. Oorspronkelijk blauw linnen bandje met goudopdruk. 46, (2) pp. Bijgevoegd: Brieven en correspondentie, lijst van deelnemers betreffende een toneelstuk in het Tivoli op 7 april 1922 van de 'Algemeene Protestanten Vereeniging Afd. Utrecht Leidschekade 89. Een brief (handschrift) aan de heer C.W, Wagenaar van Jac. Snoek gedateerd 15 maart 1922 in originele enveloppe, totaal 25 stuks. Gedeeltelijk los in de band, plakband sporen. [Ordernr.: 24667 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 135,00


LUMMEL,H.J.VAN. De Smidsgezel van Utrecht [en] De Bijlhouwer van Utrecht [en] De Hopmansvrouw van Utrecht. Een verhaal voor jonge lieden. Utrecht, Kemink en Zoon (1865)-1871. Kl.8vo. Oorspronkelijke linnen bandjes met goudopdruk en vergulde rug. VI,(2),223; VI,(2),248; VIII,226 pp. 1ste uitgave. Gedeeltelijk los in de band, bladzijde's beschadigd doch redelijke exemplaren. [Ordernr.: 24668 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

Lutgers, P.J. Gezigten aan de Rivier de Vecht naar de Natuur Geteekend en op Steen overgebragt door P.J. Lutgers. (Loenen a/d Vecht, P.J. Lutgers), 1836. Folio. Half leer met vergulde rug. (2), XVII pp (eenzijdig bedrukt). Met een afbeelding op de titel en 86 platen van de belangrijkste huizen, kastelen en dorpen tussen Utrecht en Loenersloot, naar tekeningen van en op steen gebracht door de auteur, alle op chine appliqué en gedrukt bij Desguerrois & Co. ¶ Lutgers tekende nog drie andere serie's teweten de omgeving van Haarlem (1837-1844), Den Haag en Leiden (1856) en Utrecht en de Grebbe (1869). - Mooi exemplaar met weinig vlekken. [Ordernr.: 956 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 5000,00

Lutgers, P.J. Gezigten in de omstreken van 's Gravenhage en Leijden. naar de natuur geteekend en op steen gebragt door P.J. Lutgers met geschiedkundige aanteekeningen door W.J. Hofdijk. (Loenen aan de Vecht), 1855 (-1856). Folio. Half linnen. Met een gezicht op de titel en 88 getoonde steendrukken naar een tekening van en op steen gebracht door P.J. Lutgers, alle gedrukt op chine appliqué bij I.D. Steuerwald. (4), XX pp. ¶ Lutgers tekende nog drie andere serie's prenten teweten huizen langs de Vecht (1836), Haarlem en omgeving (1837-1844) en het gebied tussen Utrecht en de Grebbe, bij Rhenen. - Band en rug zijn los. Schoon exemplaar. [Ordernr.: 18625 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 6000,00

Lutgers, P.J. Gezigten in de omstreken van Utrecht. Opgedragen aan HM de Koningin der Nederlanden. Met geschiedkundige aanteekeningen van W.J. Hofdijk. (Utrecht , PJ. Lutgers), 1869. Folio. Half marokijn. (24) pp. Met een afbeelding op de titel en 86 getoonde steendrukken van de belangrijkste huizen, kastelen en dorpen tussen Utrecht en de Grebbe, alle gedrukt op chine appliqué, getekend en op steen gebracht door de auteur en gedrukt bij J.D. Steuerwald. ¶ Landwehr, Coloured plates 356. - Lutgers tekende nog drie andere serie's prenten teweten de omgeving van Haarlem (1837-1844), Den Haag en Leiden (1856) en de huizen en kastelen langs de Vecht (1836). - Stempel op de titel. Platen licht gevlekt. [Ordernr.: 21881 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 4500,00

LUTHERSE GEMEENTE. - Namen en Woonplaatsen der Eerw. Leeraren, Kerkmeesteren, Ouderlingen, Diaconen, Regenten en Regentessen van het Diaconie Wees- en Oude Mannen en Vrouwen Huis, enz. in de Gemeente, toegedaan der onveranderde Augsburgsche Belydenisse. Als Mede De Zondags en Wekelyksche Predikbeurten, en Katechisatien; voor het Jaar 1818 en 1819. Te Amsterdam, By Barend Kramer en Zoon, Papier- en Kantoor- Winkel, op 't Rock-in, tusschende Duifjes- en Gapersteegen. Met Privilegie. (1818). 12 mo. Bruin marokijn met goudopdruk. 63 pp tekst en 64 blanco pp. Bijgebonden: Almanak voor den jare 1818 Aawwijzende alle de Jaarmarkten/kermissen- paarde- beesten- en leermarkten in het koningrijk der Nederlanden gehouden wordende; het op of ondergaan der Maan. door Jacob de Gelder. 's Gravenhage H. van Leeuwen, Word uitgegeven te Amsterd., by C.C.L. v. Staden op de Waal, by de Oude Schans, no 77. (24) pp. ¶ Rug licht geschaafd, almanak deel gebruind papier. Mooi bandje! [Ordernr.: 25495 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

Luyken, F.C. (ed). De Gregoriaan, of bydragen ter bevordering van het Gregoriaansch Gezang, onder de Koorleden der R.K. Kerk, behelzende Inlichtingen, proeven, geschiedkundige opgaven en andere mededeelingen ... verzameld door ---- Organist te Beek. 1e Jaargang (N°. 1 - 4). Utrecht, A. Schikhoff, 1834 (-1835). 4 issues in 1 (complete). With fine vignette on calligraphed title (verso blank) and 4 plates (1 fld) with musical scores, all lithographed. Speckled boards; top-corner of title cut off. Very rare! [Ordernr.: 9460 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 325,00

Lyon, G.F. A brief narrative of an unsuccessful attempt to reach Repulse Bay, through Sir Thomas Rowe's 'Welcome,' in His Majesty's Ship Griper, in the year MDCCCXXIV. London, John Murray, 1825. XVI,198,(2) pp. With folded map, 6 plates and 1 diagram. Half calf, slight wear; erroneous fold in map browned and bit damaged. They came close but due to unusually prolonged bad weather had to return. Includes interesting observations and illustrations on native population. Sabin 42851. [Ordernr.: 3735 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 250,00

(MAASKAMP, E.). Reis door Holland in het Jaar 1806 [en] 1806 en 1807. Eerste en tweede deel. (Naar het Fransch,). Amsterdam, E. Maskamp. 2 delen. 1ste uitgave. Klein 8vo. Half leer met rood titelschildje. Met twee gegraveerde titels, 24 gezichten (aquatinten) door L. Portman naar G.J. Michaëlis, Milats, C. Overman en Van der Wart, 13 handgekleurde klederdracht prenten (ets/stippel-gravures) door L. Portman naar Amersvoor, D. de Keijser, D. Koning, J. Kuijper, D. van Oosterhoudt, C. Overman en A. Prince. VI, 250, (2); VIII, (2), 316, (4) pp. Atlas van Stolk 5890. Landwehr 411, Tiele 707. Uit het Frans vertaald 'Voyage par la Holland' De reis is beschreven in 10 brieven. Charmante afbeeldingen, mooi schoon papier. Rug en platten geschaafd maar niet storend. Leuke set. - In 1812 verscheen een nieuwe druk bij Maaskamp op het Place Napoléon no 1 te Amsterdam, uitgebreid met een derde deel. [Ordernr.: 24867 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

MARINE. - Instruction sur Les Bois de Marine et leur application aux Constructions Navales. publiée par ordre de S. Exc. le Ministre secrétaire d'état au département de la Marine. paris, Arthus Bertrand, éditeur, Librairie Maritime et scientifiqur (c 1860). 4to. Contemporary gilt, half cloth (worn). With 58 numbered (3 folding, 16 coloured) lith. plates by Jehenne and lithochromie by Hangard-Maugé. (1),32,22,21 pp. ¶ Library stamp on title. Apart from some foxing a good copy. Rare! [Ordernr.: 26349 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1750,00

MEERTEN- SCHILPEROORT, A.B. VAN. Penélopé of maandwerk aan het vrouwelijk geslacht toegewijd. Bevattende: De beschrijving en afbeelding van allerhandse soorten van vrouwelijke handwerken; benevens eenige lektuur, over onderwerpen uit den vrouwelijken kring. Amsterdam, G.J.A. Beijerinck. 1821-1835. Uniform half calf, spines gilt relaying original backstrips. Eight volumes, (all published); eight engraved additional vignette title-pages by P. Velijn after G. Kruseman and 192 aquatint, stipple-engraved, etched or lithograph plates (181 hand coloured prints of which 87 are double-page.), mainly by D. Sluyter after C. Borsteegh, almost all with fine contemporary hand-colouring, some additionally partly printed in colour, numerous woodcut text illustrations. (vol VI. plate 24 detached and soiled in the margins, Vol. VII vignette title loose), a highly desirable item. XX, 192, 327; (6), 192, 344; 191, 342; 196, 336; 195, 344; 192, 336; 192, 328; 192, 332 pp. An attractive set, rarely found complete, of this scarce and finely illustrated Dutch periodical devoted to womens's handicrafs. The first half of each volume is concerned with the making of all manner of objects, from purses and tobacco-pouches to baskets, cushions, bell-pulls, vases and screens; in addition, crafts such as floral arrangement are also covered. Throughout, the work is hansomely illustrated with examples of the object to be made, with fine hand-coloured (or, in afew cases, colour printed) plates; both in the illustrations and the text, much attention is paid to the techniques and materials used.The second half of each volume is entitle 'Lectuur', and is devoted to reading matter suitable for women; in addition to reviews and recommendations, a number of short stories are also offered. Volumes IV and VIII contain general indexes to volumes I-IV and volumes V-VIII. While the initial plan was to publish twelve volumes, in the event only the present eight volumes were published.Complete copies, in as good a condition as this one, are now scarce. A very fine set and in this state and condition of great rarity. [Ordernr.: 24337 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 11000,00

Meulman, Jan. Woerden, in slagtmaand MDCCCXIII. Door Mr. ----, vrederegter te Woerden. 's Gravenhage, Johannes Allart, 1814. Full red Russian morocco, spine richly gilt, borders of covers gilt, edges gilt, gilt edges round sides; marbled endpapers, little stained. With vignette on title by Reinier Vinkeles and 8 plates by W. van Senus after J.W. Pieneman. VIII, 491 pp. Bodel Nijenhuis 1350. Detailed reports on inhabitants maltreated by Napoleon's retreating and looting troops. Very good copy. Opdracht exemplaar van de schrijver. [Ordernr.: 3016 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 875,00

[MILLER, WILLIAM]. The Costume of the Russian Empire, illustrated by a series of seventy-three engravings. With Descriptions in English and French. London, W. Miller, 1803. First edition. Folio. Finely bound in contemporary red grained morocco, lavishly blindstamped and with gilt lines decorated, on boards and spine, all edges gilt. With 73 finely handcoloured stipple-engraved costume plates by J. Dadley. (XIV), 146 pp. Abbey Travel 244; Colas 702; Lipperheide 1341. A fine large format costume plate book with attractive plates, each with expianatory text page in French and English. Included are also depictions of the costumes of people from Lapland, Finland and Estonia. This was the fourth title (Turkey and China) in a series of costume books, issued by William Miller, starting in 1803. The plates for this book are somewhat enlarged copies, from a book by J.G. Georgi published by Carl William Muller in St. Petersburg, 1776-17780. Old library stamps on title, otherwise- A good copy. [Ordernr.: 3350 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

MOENS, P. Bloempjes der vreugde, voor de lieve kindsheid. Te Haarlem, bij François Bohn, 1818. Klein 4to. Oorspronkelijk karton met opdruk. Met een gegraveerde titel, een vignet in kleur en zes paginagrote handgekleurde afbeeldingen van lerende kinderen. 171, (5) pp. ¶ Goed exemplaar met leuke illustraties. Uit de bibliotheek van C.F. van Veen. Niet in CWL. [Ordernr.: 26407 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

(Molhuysen, P.C.). Aardrijkskundig Leesboek tot uitbreiding der kennis van verschillende volken op den Aardbol. Deventer, A.J. van Sigtenhorst, 1822. Uncut. Publisher's boards, somewhat wrinkled, extremities slightly worn; last few leaves bit dampstained. With large vignette on engraved title and 28 plates by A. (en P.) v.d. Beek. XVI, 333, (1) pp. Nice overview of indigenous peoples. Each plate depicts representatives of two or three peoples. Rare. [Ordernr.: 13843 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

Monde, N. van der. Geschied- en oudheidkundige beschrijving van de pleinen, straten, stegen, waterleidingen, wedden, putten en pompen der Stad Utrecht. Bevattende een overzigt van de oude plaatselijke gesteldheid der stad, van hare bewaking, verlichting en verdere maatregelen, tot veiligheid en gemak der ingezetenen, op de openbare wegen genomen. Meerendeels uit oorspronkelijke stukken zamengesteld. 1e (-3e) Deel. Utrecht, N. van der Monde, 1844 (-1846). 3 Delen. Groen linnen band met vergulde rug. Met 3 frontispiece en 12 gelithograveerde gezichten en uitsl. kaarten (1 in kleur) van de stad. XVI, 375; VIII, 380; VIII, 370 pp. Bodel Nijenhuis 2385. Minute description by this outstanding Utrecht librarian and historian. In all a good set. Mooi en schoon exemplaar. [Ordernr.: 24937 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

Montagne, A. De stad Leiden. Album bevattende eenige afbeeldingen der voornaamste hoofdgebouwen en fraaiste gezigten in en nabij de stad Leiden. Naar de natuur geteekend en op steen gebragt door G.J. Bos en met tinten gedrukt door P.W.M. Trap. Met bijschriften door A. Montagne. Eerste (-Tweede) Serie. Leiden, D.J. Couvée, (1859-1860). 2 vols. 4to. Decorated cloth, edges gilt. With a small view on each title and in all 40 splendid views, all coloured lithographes. (4), 78; (4), 80 pp. Bodel Nijenhuis 1007; Landwehr Col Plts 377. Near spotless copy of this rare album. The first series deals with Leiden only. The second contains i.a. also views of Alphen a/d Rijn, Katwijk, Leiderdorp, Noordwijk, Oegstgeest, Poelgeest, Voorschoten and Warmond. [Ordernr.: 1883 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3200,00

MOZART, W.A. Die Gaertnerin aus Liebe Oper in drei aufzügen von W.A. Mozart in vollständigem Clavierauszug mit deutschem Texte, und zugleich für das Piano Forte allein. JHRER Koniglichen Hoheit der Frau Markgrafin Leopold zu Baden in tiefsten Ehrfurcht zugeeignet von dem Verleger! Wohlfeile ausgabe von W.A. Mozart's sämmtlichen Opern 6te lieferung. Mannheim, bei Karl Ferdinand Heckel (1829). 4to. Pappband original. Lithographiertes Titelblat mit hübschem Dame. Titel und 202 SS mit musiknoten. KV 196. Sehr seltene Erste ausgabe! Geringfügige braunflecken. [Ordernr.: 8886 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 425,00

MUZIEK - Geschiedenis der Strijkinstrumenten, hunne Makers en Bespelers. Uittreksel van 'Les Instruments à arshet' d'Antoine Vidal (late 19th century, by a certain Vermeer). 12mo. With numerous illustrations on 24 pages incl some full-page instruments. Later rexine; short margin of title enforced. (2),223,(23) pp. ¶ Charmingly executed extract from Vidal's valuable work on stringed instruments (Paris, 1876-1878). Well legible and nicely illustrated. [Ordernr.: 523 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 425,00

Numan, Alexander. Therapia of Genezingsleer (der Huisdieren). Noted lectures by G.J.W. Berghuijs from Elburg who started his study in Utrecht in 1840. 14 parts in 10 vols. Title partly calligraphed. Handwritten syllabus. Half calf, gilt lettering on ochre labels, extremities worn. Unique example. Among the many publications by Numan none is nearly as voluminous, so this being a transcription is unlikely. [Ordernr.: 5968 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2200,00

ONDERWIJZERS-GENOOTSCHAP, NEDERLANDSCH. Atlas van het Koninkrijk der Nederlanden, Het Groot-Hertogdom Luxemburg De bezittingen der Nederlanders in Azie, Afrika, Amerika en Australie; uitgegeven door de gewestelijke vereeniging Noord-Holland... Amsterdam, C.L. Brinkman. (1855). Oorspronkelijk linnen bandje met goudopdruk. Dubbelbladig titelblad in rood en zwart gedrukt. Met 17 dubbelbladige handgekleurde kaartjes, kopergravures door Daniel Veelwaard, naar tekeningen van P.H. Witkamp en J. ter Gouw, o.a. kaartje van de Nederlanden, plattegrond van Amsterdam, de 11 Nederlandse Provincien, Indonesie, de kust van Guinea, Suriname met de eilanden en het Groot-Hertogdom Luxemburg. Koeman III, N.O.G. 1 A,B. blz. 21. Op de achterzijde van het titelblad met pen geschreven: 'Bewijs van Vlijt en goed gedrag toegewezen aan E.J.H. Roelants door Hare Onderwijzeres P.Hoek. Schiedam, 3 July 1856'. Met boekbinders-plakker 'J. Giltaij Boekbinder Dordrecht.' Goed exemplaar met enkele kleine reparaties maar niet storend, het kaartje van Amsterdam heeft linksonder een scheurtje. Zeldzaam compleet Atlasje. [Ordernr.: 24555 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 975,00

P. J. D. R. P. O. N. ONDERZOEK EN KORT BEGRYP van zeker werk: Bygeloovigheden en tooverien der wysgeers, of de duivel-aenbidders der verligte eeuw. In het Fransch: Superstitions et prestiges des philosophes, (enz.). Door P.J.D.R.P.O.N. Rousselare, David van Hee, Boekdrukker en Verkooper. 1819. Klein. 8vo. Oorspronkelijke omslag. VIII, 71 pp. Exlibris D.F. S (cheurleer). Onafgesneden, omslag beschadigd maar wel in originele staat. [Ordernr.: 2859 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

Pabst, B.G. Dissertatio historico-juridica inauguralis de Hydrarchia Bijleveld, quam Annuente summo numine, ex auctoritate Rectoris Magnifici, J.L.C. Schroeder van der Kolk...In Academia Rheno-Trajectina. [en] Handvesten voor het Waterschap Bijleveld. Trajecti ad Rhenum, Joh. Altheer, (1836). Oorspronkelijk karton. Met 2 uitslaande kaarten gedrukt bij de steendrukkerij van H.J. Backer te Dordrecht, beide voorzien van grenskleuring. XVIII, 92, 126, (6) pp. De kaart van het waterschap Bijleveld betreft het gebied van de Hel-dam naar de Meern, naar de Heul in de Pishoek aan de IJssel langs Mastwijk, langs Reijers cooper, vandaar naar Haanwijk langs de Ridder Hofstad Harmelen over de kade naar de Kortjaksche brug over de Dorpel naar de Heldamsche Brug in Vleuten. Formaat 36 x 41 cm.De kaart van de Uitwatering van het waterschap is het gebied tussen de IJssel , met de Amstel tot Amsterdam. Formaat 50 x 36 cm. Het proefschrift is in Latijn, de Handvesten in gewoon Nederlands. Beide platten zijn los van het boek, uitgeversband. Exemplaren met kaarten zijn schaars.- Interesting rare thesis, the appendix includes the Handvesten voor het Waterschap Bijleveld. One of the detailed maps depicts the outlet-route into Het IJ. Bodel Nijenhuis 2558; Kemper 115. [Ordernr.: 25196 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00


PAYS, A.J. DU. Itinéraire Descriptif, Historique et Artistique de La Hollande (Collection des Guides-Joanne). Paris, L. Hachette et Cie., 1862. Oorspronkelijke linnen band met goudopdruk. Met een kaart van de spoorwegen van Paijs naar Antwerpen, kaartjes van Rotterdam, den Haag, Leiden, Haarlem, Amsterdam en Utrecht, gegraveerd door F. Lefevre naar Aug. Thiollet, een grote (75 x 56 cm) uitvouwbare kaart van Belgie en Nederland gegraveerd door C.H. Dyonnet naar A.H. Dufour. CXLII, 362, (4). ¶ Zeer uitgegbreide (reis)gids van Nederland. Rug licht beschadigd. De stadsplattegronden en kaarten zijn gebruind, de grote kaart is op verschillende plaatsen, voornamelijk op de vouwen gescheurd. Mooi gidsje met kleine gebreken. [Ordernr.: 26381 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

PERSONELE BELASTING - Publicatie (der) Burgemeester en Wedhouderen der stad Utrecht, de verplichting tot aangifte van voorwerpen in de personele belasting, en van de aanvaarding of uitbreiding van patentpligtige bedrijven...Utrecht, Wed. P. Muntendam, 1834, Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 8 pp. [Ordernr.: 1263 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

Pijpers, P. Eemlandsch Tempe, of Clio op Puntenburgh; Landgedicht. Eerste (-Tweede) deel. Amsteldam, Pieter Johannes Uylenbroek, 1803. 2 vols. Only top-edge cut. XI,(1),120,12;104,8 pp. With vignette on titles, 3 portraits by L. Portman, 16 fld views (by/after J. de Beijer, P. van Liender, etc) and 2 other plates. Publisher's boards, extremities bit worn, backs discoloured. Best known for the fine views, i.a. Amersfoort (7), Baarn (2), Laren, Leusden, Nijkerk and Zeist. Relatively unknown and rather rare work. Bodel Nijenhuis 2510. [Ordernr.: 3018 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3250,00

PLEYTE, W., A.VAN DEN BOGERT EN H.BOUWHEER. Meerveld en Meervelder Bosch. Bijdrage tot de Geschiedenis van Barneveld. Barneveld, G. W. Boonstra. 1886. Rood linnen met goudopdruk. Met 3 gelithograveerde kaarten in kleur en 5 afbeeldingen. XCIII, 54, (1) pp. Linnen verkleurd, enkele bladzijde los. Luxe band. [Ordernr.: 24584 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

POELL, G.M. Beschrijving van het Hertodom Limburg, bijeengebragt door G.M. Poell, Onderwijzer in de Stads-Burgerschool te Weert. Te bekomen bij den uitgever, en bij alle voorname Boekhandelaren in Limburg. 1851. Kl. 8vo. Oorspronkelijk karton. Met 12 primitieve steendrukjes van JMH Smeets te Weert naar JJF Jansen. 405, (1) pp. Gedrukt bij Lutkie en Cranenburg , te 's Bosch. Band beschadigd, papieren rug ontbreekt, enkele namen der inteekenaren verwijderd. Stempel op de titel. Zeldzaam. [Ordernr.: 23234 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

Raa, F.J.G. ten. De Uniformen van de Nederlandsche Zee- en Landmacht hier te lande en in de kolonien naar aquarellen of teekeningen van J. Hoynck van Papendrecht, W.C. Staring en J.P. de Veer. Tekst (-80 Platen). 's Gravenhage, Gebroeders van Cleef, 1900. 2 vols. Large folio. (10),31,235;(4),XIII,(27) pp. With 80 plates in colour (chromodruk) printed by P.W. van de Weijer, Utrecht. Decorated cloth, extremities slightly worn; as usual about a third of the plates more or less foxed, mostly in blank margins only. Best known for the fine illustrations, the majority by J. Hoynck van Papendrecht. Covers the period 1795-1900. The last 16 plates depict uniforms used in the former Dutch East- and West-Indies. Good copy. [Ordernr.: 274 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 850,00

RENNES, JS. VAN. In Huis en op Straat. Schetsen van een dagbladcorrespondent. Utrecht, J.L. Beijers 1882. Linnen. (8),159 pp. Schetsjes, verschenen in de Nieuwe rotterdamsche Courant van 1881. 25 verhaaltjes uit het Utrechtsche volksleven. Rug gerepareerd, enkele vlekken maar een leuk exemplaar en zeldzaam werkje. [Ordernr.: 6076 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 180,00

REVOIL, HENRY. Architecture Romane du Midi de la France. Dessinée, mesurée et décrite par Henry Revoil, Architecte du gouvernement attaché a la commission des monuments historiques, membre N. R. du comité des travaux historiques, membre honoraire et correspondant de l' institut royal des architectes Britanniques et de plusieurs sociètés savantes. Paris Vve A. Morel & Cie, Lbraires-Éditeurs, 1873. Drie delen. / Trois volumes. Folio. Oorspronkelijk half leer, ruggen verguld. Het eerste deel heeft 66 gravures. De gravures zijn door verschillende graveurs gestoken o.a. Bonafoux, A. Bordet, Ch. Bury, A. Chappuis, A. Guillaumot, E. Lebel, Felix en J. Penel, Perot, C.L. Sauvageot, Sellier, A. Soudain, J. Sulpis, Tavenier naar tekeningen van H. Revoil en 50, (2) pp. tekst. De Appendix heeft XXVI pp. tekst en zeven getinte litho's. - Deel twee heeft 67 (tel 65) gravures, inclusief één uitslaande, deze telt voor drie en 66, (2) pp. tekst. - Deel drie heeft 79 (tel 74) gravures inclusief zes in kleur, vijf tellen dubbel, en 39, (3) pp. tekst. ¶ Gebonden bij de " Boekbinderij van G. Oostenbroek & Zn. Haarlem. Deel één onderzijde scharnier 15 cm gebroken. Mooie complete set. [Ordernr.: 26250 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 875,00

(REYN, G. VAN. (E.D.) Het IJsvermaak op de Maas te Rotterdam in Februarij 1855. Rotterdam, van Gogh en Oldenzeel/ Leiden, A.W. Sythoff (1855). Oblong 4vo. Oorspronkelijke gelithograveerde omslag, titelblad en 6 kleurensteendrukken van P.W.M. Trap naar G.J. Bos. IV, 35, (2) pp. Landwehr, Dutch books with Col. plates 481. Met medewerking van T. van Westrheene, J. Herman de Ridder, W.J van Zeggelen, J. Brester en Richard. Achterzijde vernieuwd. Mooi schoon en leuk exemplaar. [Ordernr.: 19316 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

Reyn, G. van. Geschiedkundige Beschrijving der stad Rotterdam; en beknopt overzicht van het Hoogheemraadschap van Schieland. Eerste (-Tweede) Deel. Rotterdam, Wed. van der Meer en Verbruggen, 1832 (- Ibid, Verbruggen en van Duym, 1869). 2 parts in 1.Half calf, spine gilt and blindstamped, edges little worn; small tear in map, few minor stains.With engr title by W. Nieuwhoff after A. Bakker, 1 fld map and 36 ills on 27 (11 fld) plates, except for the title all lithographed. XXXVI,405,132,(4);(2),256,(2),19 pp. Standard work which took a long time before it was finished. The first pressing of the plates was rejected, the last 1 or 2 pp (on fishmarkets) are printed a view years later. Good copy. Bodel Nijenhuis 1191 (: excellent). [Ordernr.: 3960 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 975,00

RHIJN, DR. C.H. VAN. Toespraken gehouden bij de herdenking van het vijftigjarig zelfstandig bestaan van de Nederl. Hervormde gemeente te Leusden, verzameld door...predikant bij de gemeente. Amersfoort, B. Blankenberg, (1878). Oorspronkelijke omslag (verkleurd). 32 pp. Zeldzaam! [Ordernr.: 24459 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 60,00

RHIN. Nouveau Guide sur les bords du Rhin depuis sa source jusqu'a son embouchure. Paris, Napoléon Chaix et Cie, no date. Small 8vo. Half calf. With 5 folded maps and 24 plates. (2), III, 448 pp. Onderzijde rug ontbreekt. Spine worn; marbled boards, 1 map stained, few other imperfections. [Ordernr.: 3208 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 110,00

RIJN,G.VAN. De Schoutensteechsche tekantjes en tafelcoeckgens. Utrecht, J.L. Beijers, 1876. Oorspronkelijk gelithograveerde omslag. Met 8 afbeeldingen en 1 facsimilé alle van de steen gedruk bij Ant. Grolman te Utrecht. 72 pp. Onafgesneden. Omslag beschadigd. Een portret tegenover de titel en de overige afbeeldingen los in originele oude enveloppe bijgevoegd. Uitgegeven ter gelegenheid van het 150 jarig bestaan. [Ordernr.: 1281 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 85,00

Robide van der Aa, C.P. Oud-Nederland in de uit vroegere dagen, overgeblevene Burgen en Kasteelen geschetst en afgebeeld. Aflevering 1-12 (-24). Nijmegen, C.A. Vieweg, 1841 (-1846). 24 issues (all) in 2 vols. Large 8vo. Each vol with over 320 text-pages. With 72 fine lithographed plates on chine appliqué, mostly after J.F. Christ by i.a. C.C.A. Last, P. Lauters and M. Mourot. Half calf polished black, edges triffle worn, backs gilt; marbled endpapers. An impressive contemporary inventory of existing or recently demolished castles throughout the country, with extensive notes on history and inhabitants, old and new. A beautiful copy with substantial less foxing than usual. Bodel Nijenhuis 312; de Buck 595; Tiele 4. [Ordernr.: 2446 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1950,00

RÖHNER, J.C. Muzijkaal Zak-Woordenboek, bevattende eene beknopte verklaring en beschrijving der voornaamste, thans bij de vocale en instrumentale toonkunst in gebruik zijnde, Kunsttermen en Instrumenten. Aan alle Toonkunstenaren en liefhebbers der Muzijk toegewijd. Door... Korrespondent der vierde klasse van het Koninklijk Nederlandsche Instituut, Muzijk-Directeur en Organist te Zwolle. Te Zwolle, bij Dirk van Stégeren. 1820. (Laatste pagina; Gedrukt ter Boekdrukkerij van Clement, De Vri en van Stégeren). Klein 8vo. Half linnen. Met een vignet in houtsnede op de titel. VIII, 90, (1) pp. ¶ Marmeren platten geschaafd. Bijzondere en zeldzame Zwolse druk. [Ordernr.: 26353 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

SCHELTEMA, P. (E.A.). Half leren band met goudopdruk. De IJzeren Kapel der oude of Sint Nikolaas kerk; eene bijdrage tot de geschiedenis der stad Amsterdam. 52 pp. Amsterdam, J.D. Sijbrandi, 1848. [en] Bosdijk, J.F. - De bange St. Elizabeths-nacht of het oude Huis de Merwede. Met een plaat. 20 pp. (z.pl., z.jr.) [en] Graadt Jonckers, R.H. - Verblijf van Prins Willem den V op de Burgt te Nijmegen, van 7 November 1786 tot 23 october 1787, bij den Burggraaf Willem Baron van Lynden.... XII, 52 pp. Nijmegen, A. Cranendoncq, 1847. [en] Aiton, R.O. - Eene korte beschrijving van Zevenbergen en van de verwoesting, aaldaar door een Windhoos den 19den Augustus 1845 aangerigt ... Met 2 uitslaande steendrukken van H.J. Backer. 28 pp. Dordrecht, H. Lagerweij, 1845. [en] L, A. v. - Haarlems regt op de eer van de uitvinding der Boekdrukkunst gehandhaafd; of beknopt overzigt van de stand der zaak, vooral na het onderzoek van den Heer De Vries, en de toelichting van de Heeren Schinkel en Noordziek. Tweede druk. 34 pp. Amsterdam, M.H. Binger, 1848. [en] Scheltema, Mr. Jacobus & Jacobus Koning. - Vier brieven, gewisseld tusschen...over de laatste tegenspraak van het regt van Haarlem op de uitvinding der Drukkunst. 37 pp. Haarlem, Wed. A. Loosjes, Pz. 1823. [en] AA, A.J. van der. - Beschrijving van den Krimpenrewaard en den Lopikerwaard. Met een kaartje. 84 pp. Schoonhoven, S.E. van Nooten, 1847. [en] Beeloo, A. - De Instelling van de Orde van St. Jacob, door Graaf Floris V van Holland, in den Jaare 1279. Een hoofdstuk van het werk: Geschied-en Oudheidkundige Beschrijving van de Ridderzaal in het Hofgebouw te 'S Gravenhage. Tweede druk. 61, (3) pp. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1845. - Acht geschiedkundige werkjes in één band. Rug en scharnieren beschadigd. [Ordernr.: 24495 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

Scheltema, Jacobus. Peter de Groote, Keizer van Rusland, in Holland en Zaandam, in 1697 en 1717. Eerste (-Tweede) Deel. Amsterdam, Hendrik Gartman, 1814. 2 volumes. 8vo. Half calf over marbled boards, spines gilt, corners little worn; otherwise near fine. With two portraits on both title's (Peter de Groote als Pieterbaas) and 3 plates, all by J.E. Marcus. XXVI, 339; (4), XXXI, 328 pp. ¶ The plates depict his wooden house at Zaandam, the Czar in his carpenter's dress on the yard of the East India Company and his visit to doctor Nicolaas Witsen. Very good copy. [Ordernr.: 13849 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 325,00

SCHEULT, F.L. Recuel d' Architecture Dessinée et Mesurée en Italie. Architecte a Nantes. Contenant un choix de plus de 120 façades de maisons de ville et de campagne, façades de couvents, d' églises, de théatres, fabriques pittoresques, auberges, écuries, salles sépucrales, tombeaux, sarcophages, monuments d'architecture et de sculpture pour la décoration des jardins et des intérieurs de cours, une collection d'environ 200 motifs d'ornements antiques et modernes, comme vases, cassolettes, candelabres, lampes, autels, colonnes milliaires, termes, obélisques, frises, médaillons, corniches, chapitaux, consoles, tuiles, cariatides, mascarons, bas-reliefs, Arabesques, etc., etc. Paris, Chez Bance Ainé, Éditeur D'Ouvrages sur L'Architecture, La Sculpture et le décor... Imprimerie de Ducessois, 1840. Folio. Half leer met gemarmerde platten. (4) pp. tekst en 72 paginagrote afbeeldingen. ¶ Rug beschadigd, platten geschaafd, de achterste 10 bladen beschadigd door inktvlekken onder in de marge maar toch een aardig exemplaar. [Ordernr.: 26236 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 300,00

SCHINKEL, A. D. Oudheidkundige bijdragen. Beschrijving van merkwaardige drinkglazen en bekers, onder welke uitmunten die van Anna Roemers en Maria Tesselschade. Gedrukt in honderd exemplaren. ('s Gravenhage, 1848). 4to. Blind gestempeld linnen met goudopdruk. Met 3 gelithograveerde afbeeldingen. (4), 33 pp. ¶ Dit is nummer 23. Rug vernieuwd. Licht gevlekt. [Ordernr.: 26330 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 475,00

SCHMID, C. De blinde hond. Leiden, Sijthoff, (ca 1875). Originele omslag. Met 4 kleurensteendruken. 4 Korte verhaaltjes. 64 pp. ¶ o.a. Reding voor reding; Het goed uitgezette geld; Het wonderkistje. Mooi exemplaar. Formaat 14,5 x 9,5 cm. [Ordernr.: 23949 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 25,00

SCHMID, C. De Frambozen. Leiden, Sijthoff, (ca 1875). Originele omslag. Met 4 kleurensteendrukken. 64 pp. ¶ Net exemplaar. Formaat 14,5 x 9,5 cm. [Ordernr.: 23950 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 25,00

SCHMID, C. De Robijn en Angelika. Twee leerzame verhalen voor de Nederlandsche Jeugd. Leiden, D. Noothoven van Goor (ca 1875). Vierde druk. Klein octavo. Oorspronkelijk karton met afbeeldingen. Met 3 getoonde steendrukken. 76 pp. Redelijk gaaf exemplaar. [Ordernr.: 24801 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 25,00


SCHMID, C. Korte verhalen. Leiden, Sijthoff, (ca 1875). Originele omslag. Met 4 kleurensteendrukken. 4 Korte vehaaltjes. 64 pp. ¶ o.a. Broederliefde; Het verjaargeschenk. Mooi exemplaar. Formaat 14,5 x 9,5 cm. [Ordernr.: 23951 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 20,00

SCHOTEL, DR. G.D.J. Een studenten-Oproer in 1594, bijdrage tot de geschiedenis van het Staten-Collegie te Leyden. Leiden, J.K. Steenhoff. 1867. 4to. Met een uitslaande steendruk door P.W.M. Trap naar J.C.W.L. Schotel. 4, 104 pp. Onafgesneden. Omslag beschadigd maar wel een redelijk exemplaar. [Ordernr.: 24583 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

SCHOTEL, DR.G.D. Het Oud-Hollandsch huisgezin der zeventiende eeuw. Haarlem, A.C. Kruseman, 1867-1868. 4to. Twee 'stukken' in een band. Half leer (Marokijn) met vergulde rug. Met 5 getoonde steendrukken van C. Rochussen en D. van der Kellen Jr en op steen gebracht door Emrik en Binger. (6), 478 pp. Mooi exemplaar met kleine oneffenheden. [Ordernr.: 22198 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 95,00

SCHOTEL, G.D.I. Een Keizerlijk, Stadhouderlijk en Koninklijk bezoek in de O.L. Vrouwe-kerk te Dordrecht. Originele omslag. Met een portret van de schrijver tegenover de titel door F.A. Heijman en Tresling & Co te Amsterdam, 1 uitvouwbare kleurensteendruk van een kapel in de kerk door H.L. van Hoogstraten te Zwolle en afbeelding van de Toren door Emrik & Binger te Haarlem. 121, (1) pp. Schoon en redelijk gaaf exemplaar, rug beschadigd. [Ordernr.: 24464 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 60,00

SCHOTEL, G.D.J. Floris I en II van Pallant, Graven van Culemborg door Dr. G.D.J....Predikant te Chaam, Alphen en Baarle-Nassau. Arnhem, Is. An. Nijhoff. 1846. Oorspronkelijk omslag. Met portret van Floris, steendruk door C.W. Mieling te 's-Gravenhage. (12), 254, 84 pp. Wapen en handschrift op de voortitel: Geschenk van den Heer van Pallant van Keppel. Band los en rug beschadigd. [Ordernr.: 24465 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 75,00

SCHOTEL, G.D.J. Zeden en gebruiken aan de Zaanstreek. Uitgeg. n.a.v. de tentoonstelling van Zaanlandsche oudheden en merkwaardigheden, gehouden te Zaandam in augustus en september 1874. Haarlem, Kruseman & Tjeenk Willink, 1874. Oorspronkelijke gelithograveerde omslag in kleur door Emrik & Binger. Met 4 gelithograv. platen door P. Blommers naar C.C.A . Last. IV, 94 pp. 1ste druk. Omslag en 1 afbeelding beschadigd. Onafgesneden en goed exemplaar voor een kwalitatief moeilijk te overleven papiersoort. [Ordernr.: 1646 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 60,00

SCHUURMANS STEKHOVEN, H. Kruidkundig Kunst-Woordenboek, bevattende meest allen thans in gebruik zijnde Botanische kunsttermen. Uit verscheiden schrijvers bijeen verzameld, met verklaringen opgehelderd, en in eene Alphbetische orde te zamen gesteld. Door.... Hortulanus van 's Rijks Academietuin te Leyden. Te Leyden by H.W. Hazenberg, Wijk IV. No. 655. 1825. Klein 8vo. Oorspronkelijk karton. (8), 198 pp. ¶ De rug is beschadigd, rook schade. [Ordernr.: 26447 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

Sipman, M.A. Arnhem met bijschriften. Arnhem, H.W. van Marle 1880. Oorspronkelijk paars linnen met vergulde platten en blindstempeling achterplat. Met 12 kleurensteendrukken. 48 pp., per prent ca 4 bladzijden verklarende tekst. Zeer schoon exemplaar met gaaf bandje. Niet in Landwehr. [Ordernr.: 21176 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1000,00

SLOET, MR. LAJW BARON. Bijdragen tot de kennis van Gelderland. Arnhem, Is.An. Nijhoff en Zoon, 1852-1855. Half leer. Met een uitslaande diagram. XVI, 512 pp. Mooi exemplaar! [Ordernr.: 9103 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

SLUIJTER, DIRK. De Heer Rozenberg, of lessen van Wijsheid en Deugd. Amsterdam, Gebroeders Van Arum. (ca 1830). Sm. 8vo. Original boards. With 48 small handcoloured lithographs on 8 pages. IV, 142 pp. Present van J. van der Pijl, school onderwijzer te Goes voor Katharina Toutenhoofd op haar Elfde verjaardag den 11 mei 1831. - De Heer Sluijter was kostschoolhouder te Amsterdam. Bandje beschadigd, de prentjes zijn mooi gekleurd. Titel heeft lichte waterschade. [Ordernr.: 11017 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 185,00

SMITS, J. C. J. Gedenkboek van het Koloniaal-Militair Invalidenhuis Bronbeek. Opgedragen aan Z. M. den Koning, stichter en beschermheer. Arnhem, P. Gouda Quint. 1881. Groot 4to. Moderne half linnen band met marmers op de platten. Met 75 originele getoonde kleuren-steendrukken van P. van Looy en P. van Looy jr. en gedrukt bij de firma S. Lankhout & Co. te Den Haag. (6), 255, (VI)-XVII. Gedeeltelijk los in de band, bovenzijde laatste blz. index ontbreekt (geen verlies van tekst), enkele watervlekken (niet storend), onafgesneden exemplaar. De prenten zijn in goede staat, schoon en mooi van kleur. [Ordernr.: 24862 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

Smits, F.N. Beknopte geschiedenis van Eindhoven. Eindhoven, M.F. van Piere, (1887-1890). 3 vols. 8vo. Original wrappers. With 1 folding birds-eye view on the city and 4 wood-engravings. IV,180,(4); 228,(4); 182,(2) pp. Library copy, rare! [Ordernr.: 2161 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

SOMEREN, REIJER HENDRIK VAN. De St. Elizabeths Nacht. Ao. 1421. Dichtstuk, in Drie Zangen. Utrecht, L.E. Bosch en Zoon, Boekdrukkers-Uitgevers. 1841. Gr 8vo. Oorspr. karton met linnen rug. Met gelithograveerde frontispice van HJ Backer en een uitslaande hand-gekleurde kaart de landmeters Frederik Schoonenburgh (1719), P.A. ketelaar (1751) en Adriaan van der Linden (1779) naar een ouder voorbeeld berustende in het archief van Gouda. 116 pp. Goed exemplaar. Zeldzaam. [Ordernr.: 6197 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 212,00

SPEELEVELDT, T. Brieven over het eiland Walcheren. In den Hage, bij Immerzeel en Comp., 1808. Originele half leren band met goudopdruk. Met 4 uitslaande gravures. XIV, 276 pp. Onafgesneden exemplaar. De gravures: 1 Schets van de Dokken te Vlissingen. 2 Grondteekening van een gedeelte eener Zeewering. 3 en 4 over de Godin Nehalennia. [Ordernr.: 24458 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

SPEELKAARTEN - Beknopte handleiding tot de kunst van het kaartleggen, of aanwijzing om, door middel van zes en dertig speelkaarten, iemands horoskoop te trekken. Vierde, veel verbeterde druk. Te Amsterdam, (z.jr.) bij H. Moolenyzer. Klein 8vo. Oorspronkelijk karton met opdruk. Met een gravure op de titel en een uitslaande "Plan en Orde van de ligging en stelplaatsen der kaarten". 168, (4) pp. ¶ Exemplaar gesigneerd door de uitgever N. Geysbeek, ca. 1845. Mooi schoon en gaaf exemplaar. [Ordernr.: 26327 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

STEENKOOL - Publicatie (der) Burgemeester en Wethouderen der stad Utrecht aangaande den te doene aanpeil van Steenkolen. (Utrecht, Wed. P. Muntendam en Zoon, 1834). Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 12 pp. [Ordernr.: 1303 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

STEENKOOL - Publicatie over de Stedelijke Belasting op de Steenkolen. Te Utrecht, Ter stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam en Zoon, in de Romerburger-straat. 1835. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 16 pp. Nu de Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1305 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

STRATINGH, S. EZ. Scheikundige verhandeling over de Morphine, en andere hoofdbestanddeelen des Opiums. Eene opgaaf van derzelver geschiedenis, verschillende bereidingen, eigenschappen, verbindingen en geneeskundige vermogens, in verband met de bereidingen en eigenschappen der inlandsche opiumsoorten. Te Groningen, J. Oomkens, 1823. 8vo. Modern half linnen met marmers op de platten. XII, 186 pp. ¶ Op de titel een Bibliotheek stempel, diverse katernen hebben waterschade. Onafgesneden exemplaar. [Ordernr.: 26446 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 145,00

STUART, M. AND J. KUYPER. De Mensch zoo als hij voorkomt op den bekenden Aardbol. Eerste (- Zesde) deel. Amsterdam, Johannes Allart, 1802 (-1807). 6 Volumes. With frontispiece, vignettes on engraved titles and 41 plates, all by L. Portman after J. Kuyper, printed in colour and finished by hand. Also 2 plain folded plates with skulls from Blumenbach. Half calf, spines gilt with red labels; occasionally foxed. ¶ Landwehr Col Plts 447; Lipperheide Ma 9. First edition of this finely illustrated treatise on geographical anthropology. The plates show native peoples from all over the world. Fine set. [Ordernr.: 3721 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1750,00

SWINDEN, JEAN HENRI VAN. Lessen over het Planetarium, Tellurium, en Lunarium, van Hartog van Laun; gehouden in de Maatschappy Felix Meritis, te Amsterdam. Amsterdam, P. den Hengst, 1803. 8vo. Marbled boards. With 2 folding plates by T. Koning after J. Smit. (4), 178, (1) pp. ¶ Bierens de Haan 4762. Copy with exlibris " Natuurkundig Genootschap tot Nut en Vergenoegen Arnhem ". Binding and title-page damaged. [Ordernr.: 26127 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1350,00

SWINDEN, JEAN HENRI VAN. Verhandeling over het bepaalen der lengte op zee, door de afstanden van de Maan tot de Zon, of vaste Sterren...- Bound with; Verzameling van Tafels, ten Dienste der Zeelieden... (en) Verklaring van voorgaande tafels; (alle) voormaals opgesteld door Commissarissen van het geweezen Collegie ter Admiraliteit, te Amsterdam, tot de zaaken, het bepaalen der Lengte op Zee , en de verbeetering der Zeekaarten... Vierde, vermeerderde en verbeterde druk. Amsterdam, Wed. Gerard Hulst van Keulen, boek en zeekaartverkoopster... 1802. Fine contemporary half calf over speckled boards, spine gilt with red label. With 10 folding tabellen and 2 folding plates. XXXVI, 370; (2), 137, (5); 84 pp. ¶ With stamp on title, a bit foxed/browned. [Ordernr.: 22388 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 900,00

SWINDEN, JEAN HENRI VAN. Verhandeling over volmaakte Maaten en Gewigten. Te Amsterdam, by P. den Hengst, 1802. Twee delen in een band. 8vo. Half leer met vergulde rug. Met twee uitslaande gravures. XVI,(4), 1-416,(10); 417-708 pp., 66 pp met tafels. ¶ Bierens de Haan, 4759. - Op het titelblad twee stempels. Goed exemplaar. [Ordernr.: 26421 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00


(TERWEN, J.L.). Rotterdam en zijne belangrijkste gezigten. Gouda, G.B. van Goor. (1860). Oblong. Oorspronkelijke blindgestempelde linnen band met goudopdruk en blauw gemarmerde schutbladen. Met een gezicht op de stad tegenover de titel en 13 gezichten tussen de tekst. 28 pp. Origineel album uit de tijd, de tekst is dezelfde als in de Terwen maar wel speciaal gezet voor dit album. Het papier is wat bruin en gevlekt maar toch voor dit zeldzame album heel acceptabel. [Ordernr.: 22667 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1350,00

Terwen, J.L. Het Koningrijk der Nederlanden, voorgesteld in eene reeks van naar de natuur geteekende schilderachtige gezichten. Gouda, G.B. van Goor, (1858-1862). 3 vols. Large 4to. 240;-488;-820 pp. With small view of Gouda on title (repeated) and 138 fine steelengraved views on 136 plates of 64 different cities. Decorated cloth, spines and part of back cover Vol I discoloured, slight wear to extremities. Abundantly illustrated highlight of 19th century Dutch topography. Near spotless, luxurious copy on large paper, text within blue border. Bodel Nijenhuis 337 k; de Buck 589 n; Tiele 1086 n. [Ordernr.: 182 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 4500,00

THIOLLET & H. ROUX. Nouveau Recueil De Menuiserie et de Décorations Intérieurs et Extérieures comme Intérieurs d'Appartements, salles de bals et de concerts, foyers de théatres, intérieurs et extérieurs de boutiques, cafés, restaurants, bazars, galeries marchandes, etc., etc.; Décorations de fétes et cérémonie civiles et religieuses, etc., etc. Un choix de grosse meuisserie et de Charpenterie légère combinées avec le Fer, et divers objets introduits depuis peu dans les Jardins et autres rendez-vous publics, tels que Urinoirs, Guérites ornées, Tentes pour la lecture, etc., etc. Le tout levé, dessinéet gravé par Thiollet et H. Roux. Paris, Bance Ainé, 1837. Folio. Half linnen met marmer op de platten. Gelithograveerde voortitel. Met een vignet op de titel, 72 paginagrote gegraveerde en gelithograveerde afbeeldingen. (4), 12, (2) pp. ¶ Compleet en schoon exemplaar. [Ordernr.: 26237 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1000,00

THOMASSEN a THEUSSINK,E.J. Algemeen overzigt der epidemische ziekte, welke in het jaar 1826 te Groningen geheerscht heeft. Groningen, R.J. Schierbeek, 1827. Oorspronkelijk karton. Met 4 tabellen. (IV), 84 pp. Als nieuw! [Ordernr.: 255 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

TIMMERMAN, W.C. Bouwkundig Woordenboek, of verzameling van verklaringen van Bouwkundige benamingen. Alphabetisch gerangschikt, ten dienste van eerstbeginnende in de Bouwkunst. Breda, Broese & Comp. 1835. 8vo. Oorspronkelijke karton met opdruk. Met vier uitslaande platen. (2), 5, 80 pp. ¶ Rug en enkele bladzijde beschadigd, voorplat los. Boekhandels plakker "Van Benthem & Jutting". [Ordernr.: 26266 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 75,00

TURF - Publicatie (der) Burgemeester en Wethouderen der stad Utrecht aangaande den Turf. Te Utrecht, Ter stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam en Zoon, in de Romerburger-straat. 1834. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 14 pp. De Romerburgerstraat heet nu Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1318 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

TURF - Publicatie. Burgemeester en Wethouderen der stad Utrecht. Ampliatie op de ordonnantie voor den Turf, van 6 December 1825. Utrecht, Wed. P. Muntendam, 1835. Oorspronkelijke omslag (z.g. blauwboekje). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 6 pp. [Ordernr.: 1316 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UITTERDYK. J. - Inleiding tot de Kegelsneden, Analytisch-Trigonometrisch behandeld door J. Uitterddyk. Instructeur in de Mathesis by het Koninglyk Kadetten Institut voor de Marine. Rotterdam, by J. Hendriksen. 1810. 8vo. Rood marokijne lederen band met vergulde rug en groen titelschidje. De snede, het randwerk en binnenranden zijn verguld, marmers op de binnenzijde platten en schutbladen. Met zes uitslaande gravures. (8),VIII,369,(5) pp. ¶ Bierens de Haan, 4898. Aantekeningen met pen in de marge. Mooi exemplaar, zeldzaam! [Ordernr.: 26423 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 625,00

UTRECHT - BEGRAFENIS - Wijzigingen in het Reglement op de begrafenissen. (Met tarieflijst). Te Utrecht, ter stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam en Zoon, in de Romerburger-straat. 1831. Omslag, marmer (nieuw). Met het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 12 pp. De Romerburgerstraat heet nu Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1043 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - BELASTING - Plan van een Negotiatie, wegens eene stedelyke belasting der Stad Utrecht. Utrecht, P. Muntendam, 1805. 4to. Omslag, marmer (nieuw). Met het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 14 pp. Gemeente bestuur P. de Roock en J. Hinlopen. [Ordernr.: 1045 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - BELASTING - Wijzigingen omtrent den ophef der stedelijke belastingen. Utrecht, Wed. Muntendam en Zoon, 1829. Omslag, marmer (nieuw).Het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 8 pp. Belasting op tarwe, rogge, gedisteleerd, wijn en steenkolen. [Ordernr.: 1048 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - OOFT - Ampliatie der Ordonnantie op den impost van 't ooft,..... interpretatie en Ampliatie van het 1 artikel der ondonnantie van 27 mey 1695. Utrecht, Pieter Muntendam, 1803. 4to. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van Utrecht in houtsnede op de titel. 4 pp. [Ordernr.: 1256 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - SLACHTVEE - Ordonnantie van den Rijks en Stedelijken accijns op het geslagt, binnen de stad Utrecht. Utrecht, Wed. P. Muntendam en Zoon, 1824. Omslag, marmer (nieuw). Met een wapen van de stad in houtsnede op de titel. 30 pp. Betreffende stieren, ossen, koeijen, vaarsen, pinken, kalveren, schapen, lammeren en varkens. [Ordernr.: 1302 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

UTRECHT - WIJN - Ordonnantie waarop, binnen de stad Utrecht en derzelver vrijheid, zal geheven worden de Stedelijke belasting op den Wijn. Te Utrecht, Ter Stadsdrukkerij van de Wed. P. Muntendam en Zoon, in de Romerburgerstraat. 1831. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 21 pp. Romerburgerstraat heet nu Hamburgerstraat. [Ordernr.: 1370 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

UTRECHT DRESSELHUIS,J. Wandelingen door Zuid en Noordbeveland. Een geschied en Oudheidkundig School en Volksleesboek. te Goes bij F. Kleeuwens-(en Zoon), 1832-(1837). Drie delen in een band. Kl.8vo. Half linnen met goudopdruk. Met drie titelbladen, op de eerste een afbeelding van het Het Slot Ostende, Ao 1740. Met 2 uitslaande kaarten (1 gesigneerd H.J. Backer) en 3 afbeeldingen van kastelen, alle in steen gebracht door Steuerwald naar M.A. Brandt. (VI), 250, (IV). De kaart van Zuid- en Noord Beveland is aan de boven- en onderzijde kort afgesneden. De kastelen; 1. Het Huis te Werf. 2. Het slot Maalstede bij Kapelle. 3. Het slot Ellewoutsdijk. Met opdracht en een handtekening op de titel. Mooi exemplaar. [Ordernr.: 2084 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

UTRECHT. Panorama van Utrecht. Panorama van Utrecht vervaardigd in het Etablislement van PW van de Weijer. Utrecht, Wed. Herfkens en zoon. Ca 1850. Oorspr linnen. Rug vernieuwd. Oblong 8vo. 8 x 576 cm. Leuke gezichten van de stad met de nog oude bebouwing. Met de molens de Rijn en Zon, de Meiboom en de Run en Pelmolen. De Gaz-Fabriek op het Vredenburg. Bandje gevlekt. Zeldzaam en leukste panorama van de stad Utrecht, is ook als reprint uitgegeven door Broese Kemink. [Ordernr.: 20034 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1750,00

VEILING CATALOGUS. - NOTITIE van eenen nette en zindelyken INBOEDEL bestaande in : Meubelen en Huiscieraden, Waaronder Ledikanten en Tombeaux, met derzelver behangzels, Mahonyhoute, Noteboome en Eikenhoute Cabinetten, Secretaire, Buffet - Commodes, Bureaux, Boeken en andere kasten, tafels, en stoelen, - Spiegels met vergulde en andere lysten. - Bedden met hun toebehoren. - Chitse, Catoene en Wolle dekens, - Smirnasch en andere vloerkleden - staande Horologie en Pendule - Mangel en Pars etc. Wyders Goud- en Zilverwerk. Voorts gemaakt Bed- en Tafellinnen, - item Porceleinen, Glas en Aardewerk, Koper, Tin, Blik, Yzer, Hout en Mandewerk. Alsmede eenige fraaye Schilderyen en eene precieuse Verzameling van Engelsche en andere kuntplaaten, - eenige Jachtgeweeren, waaronder een zeer fraai Engelsch Jachtgeweer met een dubbele Loop. Pistolen Degens, Kanonnen etc. En eindelyk Vischwant en verder Vischtuig - Wachtelnetten en Wachtelgery, - een groote party Fransche en andere Wynen - en het geen verder ten dage der Verkoping te voorschyn zal worden gebracht. Al het werk zal Verkocht worden op Woensdag den 4e January 1809 en volgende dag des Voormiddags te negen Uuren, op de RIDDERHOFSTAD RYNHUIZEN by JUTPHAAS. Zynde alles daags te voren voor een ieder te zien. Z.pl., z.jr. (1808). 8vo. Oorspronkelijk karton. 53 pp. Tussen iedere bladzijde tekst een blanco pagina. ¶ De veiling opbrengsten zijn genoteerd met pen en potlood. Rug beschadigd, op de eerste bladzijden een watervlek. Zeldzaam. [Ordernr.: 26126 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 850,00

VELDEN, PETRUS VAN DER. De merkwaardigste lotgevallen van het leven en sterven van den weleerwaarde en zaligen heer Petrus van der Velden, leeraar in de hervormde gemeente te Lekkerland. Te Amsterdam, Gedrukt bij B. Koene, in de Boomstraat, No. 76. (ca.1820). Kl. 8vo. Omslag. Met een vignet op de titel. 32 pp. Petrus van der Velden leefde van ca 1656-1723. Laatste blz. beschadigd met verlies van tekst maar wel leesbaar. Ik heb tot op heden geen Amsterdamsche uitgave gevonden in een Nederlandse Bibliotheek. [Ordernr.: 24556 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 115,00

VLIEGER, J. De drie Meesterstukken. Amsterdam, J. Vlieger, (ca 1880). Originele geill. omslag. Met 6 kleurensteendrukjes door Amand Lith. te Amsterdam. 6 pp. ¶ Vlieger's prentenboeken. Licht beschadigd, maar net exemplaar. Formaat 17 x 11 cm. [Ordernr.: 23954 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 25,00

VREE, F.J. VAN. Drie-dagen in Amersfoort. Utrecht, A. Schikhoff Boekdrukker en Boekverkopers op den Springweg.(1835). Oorspronkelijk karton met opdruk. Met gelithograveerde titel en titelplaat door de Gebr. de Weyer te Utrecht. X, 107, (4) pp. Uitboezeming aan den doorluchtigsten en Hoogwaardigsten Heer Cornelis Ludovicus, Bisschop van Curium, Baron van Wijckersloot, Heer van Schalkwijk vóór zijn vertrek uit Amersfoort in Mei 1834. Mooi en schoon exemplaar. Zeldzaam. [Ordernr.: 24467 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

WAKKER, J.H. EN F.A.F.C. WENT. De ziekten van het suikerriet op Java, die niet door dieren veroorzaakt worden. Uitgegeven voor rekening van het proefstation Oost-Java te Pasoeroean en van het proefstation voor suikerriet in West-Java te Kagok-Tegal. Leiden, E.J. Brill, 1898. 8vo. Oorspronkelijk linnen. Met 25 afbeeldingen waarvan 19 uit de steendrukkerij van P.W.M. Trap naar tekeningen van J.H. Wakker waarvan 15 in kleur, 6 zwart/wit en 4 foto's. VIII, 217 pp. ¶ Met het exlibris van de " Royal Gardens Kew " met wapen van de Royal Gardens en de vermelding "Cancelled" van de Library, Royal Botanic Gardens. Bovenzijde rug beschadigd, los in de band, schoon en curieus exemplaar. [Ordernr.: 26401 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 125,00

Walsh, E. A Narrative of the Expedition to Holland, in the Autumn of the year 1799. London, for G.G. and J. Robinson, by S. Hamilton, 1800. 4to. Half calf over marbled boards, extremities bit worn; as usual spotted in various degrees. With a double-page map of North Holland and 7 views 'of the principal places occupied by the British forces' by Heath after the author. (4),164 pp. Failed attempt to crush the Batavian Republic and restore the stadholderate to the House of Orange. The fine views depict: Den Helder, Oude Sluis, Schagen, Bergen, Alkmaar, Egmont aan Zee and Egmont op den Hoef. [Ordernr.: 3201 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1000,00


Wap, J.J.F. De stad Utrecht. Album bevattende afbeeldingen harer voornaamste Gebouwen en Gezigtspunten met historische bijschriften. Utrecht, J.G. Broese, 1859-1860. Sm 4to. Text for each plate with separate pagination, in all (2),110 pp. With small view on title and 25 lithographed plates, some signed J. Bos Sc. and printed in colours by P.W. van de Weijer. Blind-stamped cloth, gilt lettering, gilt and coloured coat on backcover, back discoloured, spine-ends trifle worn; few plates (very) slightly foxed, one dampstained just outside the view. Bodel Nijenhuis 2392; Landwehr Col Plts 473. Very good copy. [Ordernr.: 1360 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

(Wap, J.J). Gedenkboek der Inhuldiging en Feesttogten van Zijne Majesteit Willem II. 1840-1842. 's Hertogenbosch, J.F. Demelinne, (1842). Modern half morocco over marbled boards; slightly stained. With (all lithographed) portrait on title, 1 facsimile and 9 handcoloured plates. (6), VII, 375, (2), 16, (6), 18, (2) pp. After the coronation two years of festivities followed. The plates show representatives from all over the country, the armed forces, students' associations, etc., most with flag or banner. Landwehr Col Plts 472. [Ordernr.: 2606 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

WEICHARDT, C. Pompeij vor der zerstoerung. Reconstrvctionen der Tempel und ihrer umgebung, entworfen und ausgefuehrt von .... Architekt. Das werk enthaelt: zwoelf foliotafeln nach aqvarellen in lichtdrvck. Fernereinhvndertvndfvenfzig textillvstrationen in zinko- vnd avtotypie, Darstellend kleinere reconstrvctionen, grunrisse, ruinen und einzelfundstuecke der Tempel, sowie kopfleisten und schlussvignetten. Commissionsverlag von K.F. Koehler in Leipzig (1897). Folio. Oorspronkelijke blauw linnen band met opdruk 12 afleveringen in 1 band. Met 12 grote ( 4 dubbelbladige) afbeeldingen en 161 tekst illustraties. (6), 128 pp. ¶ Band beschadigd, tekst en platen gedeeltelijk los in de band. Prachtig en interessant werk op zwaar papier gedrukt. Enkele bladzijden licht gevlekt. Verzendkosten € 10,- binnen Nederland. [Ordernr.: 26241 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 100,00

Wennekendonk, J.G. Kerk- en Kerkhof-Wijding. Twee redevoeringen uitgesproken bij de Kerkwijding te Harmelen, den 29 October 1839 en bij de Kerkhofwijding te Houten, den 2 Julij 1833. Utrecht, J.R. van Rossum, 1840. Red morocco, delicately gold tooled, edges gilt, backcover slightly damaged. (4), 61 pp. Two speeches by this priest from Schoonhoven, published to refute his supposedly soft understanding of tolerance. Good copy in fine binding. [Ordernr.: 3665 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

WESTENDORP, NIKOLAAS. Jaarboek van en voor de Provincie Groningen, ten gebruike dier genen, welke de Geschiedenis dezer Provincie geheel wenschen te over zien. Groningen, J. Oomkens (1832). Het Tweede stuk, gaande van het jaar 1273 tot 1493. Half leer. Met twee uitslaande tabellen betreffende oude munten. 688 pp. Band geschaafd, enkele kranten-knipsels ingeplakt, inhoud is goed. [Ordernr.: 24836 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 50,00

Westhreene, T. van. Delft, in eenige afbeeldingen der schoonste Monumenten, Hoofdgebouwen en Gezigten in en nabij de Stad. Naar de natuur geteekend....en met tinten gedrukt...Met daarbij gevoegden tekst. Delft, J.J. van Gessel, (1858-1860). 4to. Oorspronkelijke blindgestempelde linnen band met goudopdruk. Met een gezicht op de titel in kleur en 15 kleurensteendrukken door G.J. Bos naar C. Bos, gedrukt bij de steendrukkerij P.W.M. Trap. (4), 60 pp. Landwehr Col Plts 478. Enkele blz. gevlekt maar wel een mooi exemplaar. [Ordernr.: 1734 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

WIJN - Publicatie over de accijns op wijn, suiker, siroop, enz. Utrecht, Wed. P. Muntendam en Zoon, 1829. Omslag, marmer (nieuw). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. (18) pp. [Ordernr.: 1372 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

Witkamp, P.H. Amsterdam in Schetsen (met) Teekeningen van W. Hekking Jr. ([Eerste] -Tweede serie). Amsterdam, G.W. Tielkemeijer, 1861 (-1869). Two volumes. Sm 4to. Decorated cloth. With 51 lithographed plates (incl. titles) printed in colours. XII,163,(1); IV,236,(1) pp. ¶ Bodel Nijenhuis 1512; Landwehr Col Plts 480. Nicely illustrated tour past old and new with extensive explanation. All plates with captions in Dutch, French, German and English. Very clean copy, most plates without the usual (heavy) foxing! [Ordernr.: 3751 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

WOLFF, J. Beschrijving van de Groote of St. Bavo-kerk te Haarlem. Haarlem, Gebr. van Dobben, 1845. Oorspronkelijk karton met opdruk. Met een gezicht op de kerk, steendruk naar H.W. Plaatzer van de Hull tegenover de titel, een afbeelding van het orgel, naar W. Nehrlich en beide gedrukt bij de steendrukkerij Blijdestein te Enschede. XIV, (4), 192 pp. Bibliotheek stempel op de titel, band en platen gevlekt maar toch een goed exemplaar. [Ordernr.: 24470 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 300,00

WONINGBOUW - Publicatie - Reglement betreffende de herstelling of vernieuwing van gevels van huizen, schuren, pakhuizen, stallen, enz. (Utrecht, Wed. P. Muntendam en Zoon, 1835). Oorspronkelijke omslag (z.g blauwboekje). Het wapen van de stad Utrecht in houtsnede op de titel. 12 pp. [Ordernr.: 1373 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 45,00

WRITING-BOOK. Folliciteer Boek, zeventien Schriften (bladen). Pennekonst. Door Elbert Marken, Schoolonderwijzer en Voorzanger In de Rijp, 20-07-1802. Manuscript writingbook. 17 leaves. Oblong folio. Old wrappers. Folded vertically. Light waterstains and dampstains, more serious towards the end. Rare! [Ordernr.: 9271 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

ZIPPERLEN, W. Geïllustreerd Veeartsenijkundig Hanboek voor elken Landman, voor ieder, die Dieren of Vee houdt... Met een bijvoegsel, bevattende de geregtelijke veeartsenijkunde en politie. Tweede druk. Utrecht, P.E. Dekeman 1876. 8vo. Contemporary gilt half leather. 2nd ed. With 310 woodengravings in the text. Dutch transl. F.C. Hekmeijer. XX,XVI, 950 pp. ¶ Good copy. [Ordernr.: 699 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 240,00

ZUTPHEN.GRAAFSCHAP Zutphen en Omstreken. Gids voor Touristen. Uitgegeven door de Verfraaiings-Vereeniging "Zutphania" ca.1898. Klein 8vo. Oorspronkeleijke geïllustreerde omslag. Typografie van Willemsen en Bentum te Zutphen. Met 16 pp. foto's en advertenties. Op de achterzijde een houtgravure van Grand Hotel Soleil te Zutphen. Met een grote uitslaande gelithograveerde kaart van de Gebr. Braakensiek te Amsterdam (ca 60 x 70 cm) . 32 pp. ¶ Present-Exemplaar. Achterkant is los, kaart op de vouwen gescheurd (19e eeuws dun papier) maar wel compleet. Zeldzaam gidsje. [Ordernr.: 25189 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

ZWIERZINA, W.K.F. BZN. Lentebloemen. Eerste Gedichten. Helmond, gedrukt en uitgegeven bij J. de Reijdt. 1884. Originele omslag met opdruk in rood en zwart. VI, 78 pp. Helmondse druk! Leuke gedichtjes. Beschadigd, rug ontbreekt. [Ordernr.: 24852 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 40,00



Terug naar boven


Antiquariaat Het Bisschopshof
Gespecialiseerd in oude boeken, kaarten en prenten / antieke boeken, antieke kaarten, antieke prenten, prent, kaart..
Specialized in old / rare books, maps and prints / antique books, antique maps, antique prints.

www.bisschopshof.nl , www.blaeu.nl , www.ilab.org , www.nvva.nl , www.imcos.org , www.antiqbook.com ,