18th Century Books

AA, C. VAN DER. Geschiedenis van het Leven, Character, en Lotgevallen van wijlen Willem den Vijfden, Prinse van Oranje en Nassau. Uit echte bronnen en bescheiden bijeengebragt, en in eene voegzame orde opgesteld. Te Amsterdam, bij Johannes Allart. !806-(1809). 5 Delen. 8vo. Half bezaan met vergulde rug (geschaafd). Met een allegorisch titelplaat, portret en een uitslaande stamboom van Willem de V. XVI,470; XVIII,610; 536; VIII,(6),663; XVI,304,246 pp. ¶ Eerste bibliografie over Willem V. Het eerste gedeelte van Deel III heeft schimmel, de marmer op het voorplat ontbreekt. Deel IV heeft lichte waterschade, maar toch een aardige set. [Ordernr.: 25988 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

Abraham à St. Clara (= U. Megerle). De Gekheydt der Wereldt, wysselyk beschreven en kluchtig vertoondt, in Hondert Narren en derselver Narren Poetzen. Eerste (-Tweede) Deel. Amsterdam, Wed. Wolters and J. Pauli, 1718. (Part II: Ib, Gerrit Tielenburg, 1743). Twee delen. Klein 8vo. Oorspronkelijk perkament. Titel gedrukt in rood en zwart met in elk deel een frontispiece. Met een houtsnede op de titel en 50 pagina-grote tekst-illustraties (plus 1 kleinere afbeelding), aan het begin van elk hoofdstuk een afbeelding. (14), 554, (22); (10), 546, (14) pp. Niet in Landwehr. Deel I, 1ste druk, Perkament van het eerste deel beschadigd maar toch een aardige set. [Ordernr.: 3076 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

(ACIDALIUS, V.) Zeer vermakelyk tractaatje, Waar in een ongenoemde Schryver, Bewyst, uit de H. Schriftuur dat de Vrouwen Geen Menschen zyn. Waer tegen gestelt is de Wederlegginge van het zelve, Door Simon Gediccus, Leeraer der Gemeente en Hof-Prediker te Maagdenburg, etc, etc. Uit het Latyn vertaalt, Door De Heer en Mr. G.N. Hoorn, Gedrukt by Ægidius van Ophem, Boekverkooper en Drukker, op de Zee-Dyk. (ca. 1750). Twee delen in een band. Klein 8vo. 18e Eeuwse prijsband, op het voor- en achterplat het wapen van Schiedam, op de hoeken en rug bloemetjes, alle verguld. Op beide titels een vignet in houtsnede. (8),50; 93 pp. ¶ Waller 1684. Exlibris van D.F. Scheurleer. Licht gevlekt, enkele blz. beschadigd, linten ontbreken. Zeldzaam, niet eerder gezien! [Ordernr.: 26408 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1855,00

ALBLASSERWAARD. Hant-Vesten, Privilegien, Keuren en Reglementen, aangaende den AlblasserWaad. Vermeerderd met verscheiden Resolutien, Contracten, en andere zaaken, den voorsz: Waard Concernerende, Zo voor-als na den Jaare 1720 geformeerd. Te Gorinchem, Gedrukt by Teunis Horneer, Boekdrukker en Boekverkooper, 1765. 12 mo. Oorspronkelijk leren band met goudopdruk. Het wapen van Holland op de Titel. Met een uitslaande kaart van de Alblasserwaard en 6 uitslaande tabellen. Formaat kaart 31 x 44 cm. (14), 537, (28) pp. ¶ Met de kaart welke meestal ontbreekt. Band beschadigd. [Ordernr.: 22725 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1100,00

Alkemade, Kornelis van. Beschryving van de Stad Briele, en den Lande van Voorn, behelzende, De Beschryving zelf ... Historie, Genealogie ... Politike Regering ... manier van Procederen ... Privilegien [enz] ... vermeerderd door Mr. P. van der Schelling. [Het Eerste (-Tweede) Deel]. Rotterdam, Philippus Losel, 1729. Sm folio. 2 parts in 1. Title printed in black and red. With nice vignette on title by F. van Bleyswyck (motto: Tolerate Labores), doublepage plan of Den Briel after F. van Bleyswyck and 3 large folded maps by I. Stemmers after A. Steyaart with decorative cartouches by Jan Luyken. Speckled calf, raised bands, spine richly gilt, red label, gilt edges round sides, extremities slightly worn, 2 maps little torn on folds. (28), 376; (8), 306, (18) pp. ¶ Nijhoff / van Hattum 2; Van Eeghen en Van der Kellen 473. Splendid copy! [Ordernr.: 16950 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3500,00

Alkemade, Kornelis van. Inleidinge Tot het Ceremonieel, En de Plegtigheden der Begraavenissen, En der Wapen-Kunde: Uit deszelfs Oorspronkelykheid Aangeweezen en Opgeheldert. Delft, Andries Voorstad, 1713. Sm 8vo. Vellum. With frontispiece by J. Goeree and 3 (1 fld) plates. (18), 266 pp. Good copy. Enkele cellotape sporen. [Ordernr.: 717 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 325,00

Alkemade, Kornelis van. Rotterdamse Heldendaden onder de stadvoogdij van den jongen heer Frans van Brederode, genaamt Jonker Fransen Oorlog: beschreven en met egte meest ongedrukte bewyzen bekragtigt. Rotterdam, Philippus Losel, 1724. 8vo. Binding in brown , marbled calf, raised bands, spine and covers richly gilt, edges gilt, gilt edges round sides, extremities litle worn. With frontispiece by F. Bleiswyck and folding plan of Rotterdam. (34), 387 pp. ¶ Haitsma Mulier en van der Lem 9 e. Storm van Leeuwen II A 3.6.4. Cresent Moon Bindery. First edition. On the notorious Hoekse en Kabeljauwse Twisten, especially the events of 1488-1489 in which the city was temporarily ruled by the Hoekse or democratic Frans van Brederode. Many battles were fought with surrounding cities, i.a. Delft, Gouda, Schoonhoven and Vlaardingen. The work is primarily based on a report by the priest Willem vander Sluis. The last 35 pp contain 'Comedie van 't beroerde Schiedam'. According to a note on a flyleaf this is 1 of only 6 copies on large paper. Fine copy in splendid binding.- Op het schutblad aanteekening van contemporaire hand "Groot papier, waer op maer ses exemplaeren gedrukt zijn geweest." De band om dit boek is eveneens een bijzonderheid. Het is namelijk een z.g. "Vogeltjesband", daar zowel op de voor- en achterzijde der platten langs de 4 zijden stempels voorkomen met verschillende voorstellingen van vogeltjes. Middenin bevinden zich stempels van vier naar elkaar lopende dieren (herten?). Met geheelzijdigen goud op snee, waarvan de uiterste randen geciseleerd zijn. [Ordernr.: 3761 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

ALLART, JOHANNES. De Vryheid. Derde Druk. Te Amsterdam bij Johannes allart,1783. 8vo. Half leer met vergulde rug en rood titelschildje. Met een portret op de titel van Willem I, een allegorische pagina grote gravure en 2 tekst illustraties, alle door Reinier Vinkeles naar J. Buys, (10), 314 pp. ¶ Platten geschaafd. [Ordernr.: 25981 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 325,00

ALMANACH, STICHTSE. Rotterdamse Heldendaden / Op 't Jaar onzes Heeren Jesu Christi... Ordre van de wachten, Der respective Heeren Officieren... Naamwyzer van de Heeren Geëligeerden, Edelen en Ridderschappe, en van de Regenten... Naamwyzer van haar Ed. Groot-Achtb. de Heeren Regeerders... Naamwyzer van de Heeren van den Ed. Hove Provinciaal... Commissie Boekje, voor de Ed. Groot Achtb. Heeren, Burgermeesteren en Vroedschap der Stad Utrecht. Utrecht, W.J. Reers / Weduwe J.J. van Poolsum, 1774. 12mo. Overlapend perkament. Titel in rood en zwart. Met diversen titelbladen ieder met een houtsnede, het stads- of provinciewapen van Utrecht. (196) pp. Los in de perkamenten omslag. Compleet, maar zonder het deel "Namen der Heeren Drossaarden, Baljuwen, Schouten en secretarissen, enz. van Dorpen en Gehugten van de provincie van Utrecht". Net exemplaar. [Ordernr.: 24991 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

ALMANAK - PATTRIOTTEN. Nieuwe nuttige en vermaaklyke Almanach, voor het schikkeljaar 1792. Te Amsterdam, H.A. Banse, (1792). Boek- en Kunst- Handelaar, in de Hartestraat, over den Waajer-winkel de Gouden Kop. 12mo. Originele kartonnen band met rood gestippelt marmer beplakt. Met 24 paginagrote "Vaderlandsche Historische" gezichtjes, met toepasselijke versjes, ronde gravures aan de bovenzijde afgezet met gedraaid lint en bekroond met een grote strik, mogelijk gegraveerd door J.G. Visser. (18), 80 pp. World of Learning, 2358. Afbeeldingen van verschillende gebeurtenissen in 1787 o.a. Onderhandelingen door Burgemeester Hooft, Actie aan de Kattenburgerbrug, De Uyttrekke na Muyden, idem na Utrecht, Tempel te Haarlem, Executie te Leeuwarden, Aanval op Hattem, Begraving te Arnhem, Gevecht bij het joodse kerkhof e.a. Uitermate zeldzame Patriotten Almanak. Rug beschadigd maar niet storend. Zeldzaam. [Ordernr.: 25551 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

ALMANAK - De Kleine Tijdwijzer of Almanach voor het Jaar MDCCLXXXXII. te Amsterdam bij J. van Gulik. (1792). Klein 24mo. Oorspronkelijk rood marokijn, de platten hebben in het midden een verguld bloemmotief, rug en snede verguld. Met zes dubbelbladige charmante afbeeldingen, kleine etsen gesigneerd (J.G.) Visser sculp. (52) pp. Formaat 70 x 33 mm. Met "Huur-Cedullen, van Huiz. Land, Shep.&c. Alle de Jaaren Huur bij een gerekend". Met een kalender van de 12 maanden en zes korte verhaaltjes voor jonge dames met bijbehorende afbeeldingen. Prachtig bandje, schutbladen ontbreken, enkele bladzijden kort afgesneden met minimale tekstverlies. [Ordernr.: 25552 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 675,00

AMERSFOORT. Deductie van het recht, de stad Amersfoort, als een medelid der souveraine regeringe van de provintie Utrecht, competerende, door de Ed. Achtb. Heeren regeerders derzelver stad ingebracht ter vergaderinge van de Ed. Mog. Heeren staten 's lands van Utrecht. Amsterdam, D.M. Langeveld, 1785. Folio, uncut. (2),60 pp. Wrappers, soiled and damaged; inside clean. [Ordernr.: 3637 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

AMSTERDAM. Wegwyzer door Amsterdam. Zynde eene beknopte verhandeling van desselfs eerste opkomst, vergrootingen, en teegenwoordigen staat: met aanwyzing der gragten, straaten, markten, geestelyke en waereldlyke gebouwen; leg en verblyfplaatzen van veerscheepen, marktschuiten, boodens, posten enz.... Beneevens eene beschryvinge van het heerlyk Stadhuis.... Nooit te vooren gedrukt. Amsterdam, Nicolaas ten Hoorn, 1713. First edition. Small 8vo. Blind stamped vellum. With woodcut on title, folding view on Amsterdam and 26 engravings (4 fld). (14), 477 pp. ¶ Together 27 plates, one more than Nijhoff / Van Hattem 320. On the front a waterstain and in the map a small burnhole ( repaired) nevertheless a very good copy. - Op de voorplat een vocht-kring en in het kaartje een brandgaatje (repaired), maar toch een goed exemplaar. [Ordernr.: 22229 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 975,00

Anson, G (Laugier ed). Reize rondsom de Wereld, Gedaan in den Jaaren 1740 tot 1744... Opperbevelhebber over een esquader Engelsche schepen op een expeditie naar De Zuidzee: Opgesteld uit de Journaalen en andere Papieren van den Hoog Ed. George Lord Anson zelven en onder zyn Opzigt uitgegeven door Richard Walter, M.A. Kapellaan, gedurende die Expeditie, van 'T Schip den Centurion. Uit het Engelsch Vertaald. Tweede Druk. Te Amsterdam, By Isaak Tirion, 1744; [and] Reize naer de Zuidzee, met het schip De Wager, Onder het opzicht van den Heere Anson. Ondernomen in den Jaere 1740. Zynde een Vervolg ... Leyden en Amsterdam, Johannes Le Maire a.o., 1766. 2 vols. 4to. Vellum (little soiled). Title's printed in black and red. With 4 large vignettes (by Jac. Folkema and N.v.d. Meer), One worldmap (23 x 40 cm) and 42 numbered engraved double-page or folding plates and maps by F. de Bakker. (24), 384, (1); (36), 212, (16) pp. A supplement to Anson's official travel account (1748), relating particularly what happened after the stranding of the Wager west of Patagonia. Arguments and fate split up the crew in several groups, each trying on their own to reach England. Survivors of the various groups tell their part of the story, with interesting details on Chili, Patagonia, Argentina and Southern Brasil, one even crossed the Andes on a mule. Translated from the French original (Lyon 1756). Cf Borba de Moraes p 39 and Sabin 1639; Tiele 42 and 43. ( Vol. 1 blank page missing). Size volume one 28 x 23 cm, volume two 26 x 22 cm. A very good copy with wide margins. [Ordernr.: 13681 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2500,00

(ARDèNE, J.P. DE ROME 'D). Traité sur la Connoissance et la Culture des Jacintes, Par l'Auteur du Traité des Renoncules. Imprié á Paris chez Lottin. Avignon, Louis Chambeau, 1759. Sm 8vo. Contemporary calf, spine richly gilt, marbled endpapers, spine-ends restored; 1st endpaper missing, title stained, some marginal wholes, edges occasionally worn. With 2 beautiful folding plates by Martinet. 156 pp. Rare treatise on hyacinths. Very well bound but reasonable copy. [Ordernr.: 5840 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 450,00

ARNTZ, H.I. Dissertatio Therapeutica Medica de Herba digitali purpurea ejusque usu medico, experimentis et observationibus practicis illustrato. Quam, Annuent summo numine, Ex Auctoritate Rectoris Magnifici, Henrici Ioannis Arntzenii, J. U. D. Juris Civilis, Tum Romani tum Hodierni, Praxeos, Historiae Juris, et Juris gentium Professoris ordinarii, Nec Non Amplissimi Senatus Academici Consensu, et Nobilissimae Facultatis Medicae Decreto, Pro Gradu Doctoratus Summisque in Medicina Honoribus & Privilegiis, rite ac legitime consequendis, Publico Examini Submittit Hubertus Van Den Bosch, Amstelaedamo Batavus. A.D. XIX Martii, 1794. L.S. ab hora IX usque ad XI. Trajecti ad Rhenum, Wilhelmi van Yzerworst, Academiae Typographi. 4to. Karton, half linnen. Bibliotheekband. (4),50,(2) pp. ¶ Proefschrift gedrukt te Utrecht bij Wilhelm van Yzerworst. Titel gevlekt. [Ordernr.: 26448 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 75,00

Arvieux, Laurent d'. Reis naar de Legerplaats van den Grooten Emir, en Beschrijving, van de Zeeden en Gewoonten, der Woestyn-Bewoonende Arabieren. Door den Ridder D' Arvieux. Uit het Fransch vertaald en met aanteekeningen vermeerderd door G. Kuipers, Predikant te Nieuwerkerk aan den Yssel. Te Utrecht, Bij Henricus van Otterloo, 1780. Contemporary half calf with black label, spine gilt, extremities little worn; few minor imperfections. With engraved view on title by de Vries, 1 other vignette and 3 full-pages engravings by Isaak de Wit Jansz. (6), XL, 384, (16) p. ¶ Tiele 55. Early and reliable account on life of the Bedouin in Palestine and Syria made during a journey in 1664. Posthumously published in Paris, 1717 (translated and edited by de la Roque), praised by Niebuhr. Sole edition in Dutch with extensive annotations and additions from other sources. Good copy. [Ordernr.: 1008 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 675,00

BACCHUS Bagchus op zijn' Troon, of de nuttigheid des Wijns In zijn' aart en Eygenschap. Uyt de Aeloude en Nieuwe Grieksche, Latijnsche en Fransche Historien opgeheldert. En met aartige Poetische gedachten verreikt. Leiden, Joh. Arnold. Langerak and 's Gr. Hage, Paulus van der Pette, 1715. Sm 8vo. Vellum. With nice frontispiece by Reynier Blokhuysen. (12),180 pp. Waller 192. Very fine copy. [Ordernr.: 16901 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 850,00

Baker, Henry. Het Microscoop gemakkelyk gemaakt. of Beschrryving van de Beste en Nieuwste Microscoopen, en van derzelver behandeling. Als mede een Berigt van de Verbaazende Ontdekkingen Gedaan met de Vergrootglazen.... Lid van het Koninglyk Genootschap en van de Maatschappy der Oudheids Onderzoekers te Londen. Naar den Tweeden Druk uit het Engelsch vertaald (in pen: door M: Huisinga M.D.). Te Amsterdam, By Isaak Tirion, Boekverkooper voor aan in de Kalverstraat, in Hugo Grotius, MDCCXLIV, (1744). 8vo. Blind-stamped calf, raised bands with gilt lettered label. With vignette on title (Hugo Grotius, by JC Philips), 14 folded engraved plates and 1 folding Tabel.. (24), 300, (16) pp. Bierens de Haan 2162. First Dutch edition. Good copy. [Ordernr.: 22152 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

Baker, Henry. Nuttig gebruik van het Mikroskoop of Handleiding tot nieuwe waarneemingen omtrent de Configuratiën en Krystallen der Zouten, de Takschieting der Metaalen, de Vorming van de Edele Gesteenten, de Koraalen, den Barnsteen, enz. Waar by komt De Beschouwing van veele te vooren onbekende Water-Diertjes en andere Insekten; van Schimmel-Plantjes, Kampernoelje-Zaadjes; de Vergiftige Wapenen van den Spinnekop en andere Gedierten; de Spruitjes in de Zaaden der Gewassen, enz. Als ook Een Berigt van het Mikroskoop, tot deeze Waarneemingen gebruikt, dat bekwaam is om de wezentlyke groote der Voorwerpen, op eene zeer gemakkelyke wyze, naeuwkeurig te bepaalen, enz. Hier agter is gevoegd de Natuurlyke historie van de polypen. (Uit het) Engelsch (vertaald door M Houttuyn). Tweede druk. Te Amsterdam, By de Erven van F. Houttuyn, 1770. 8vo. Speckled calf, raised bands, spines and borders richly gilt, morocco label. With 18 folded engravings. (16), 498, (14) pp. ¶ Second edition. Slightly worn. Good copy, beautiful binding. [Ordernr.: 21443 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

Baker, Henry. Nuttig gebruik van het Mikroskoop, of handleiding tot nieuwe waarneemingen omtrent de configuratiën en krystallen der Zouten, de Takschieting der Metaalen, de vorming van de Edele Gesteenten, de Koraalen, den Barnsteen, enz. Waar by komt De beschouwing van veele te vooren onbekende Water-Diertjes en andere insekten; van Schimmel-Plantjes, Kampernoelje-Zaadjes; de Vergiftige Wapenen van den Spinnekop en andere Gedierten; de Spruitjes in de Zaaden der Gewassen, enz. Als ook Een berigt van het Mikroskoop, tot deeze Waarneemingen gebruikt, dat bekwaam is om de wezentlyke grootte der Voorwerpen, op eene zeer gemakkelyke wyze, naauwkeurig te bepaalen, enz. Hier agter is gevoegd de Natuurlyke Historie van de Polypen. (Uit het) Engelsch (vertaald door M Houttuyn). Te Amsterdam, By F. Houttuyn, 1756. 8vo. Half leer, vergulde rug, rood marokijn titelschildje met goudopdruk. Met 18 gevouwen gravures. (16), 498, (14) pp. Platten en rug beschadigd, [Ordernr.: 22672 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 600,00

Bakker, P. Nederlands Waternood van den Jaare MDCCXL en MDCCXLI. Amsterdam, Kornelis de Wit, 1741. 4to. Calf, covers and back richly gilt tooled, raised bands, edges gilt. Some wear on backcover neatly restored. With fine frontispiece by J.C. Philips and a partly coloured folding map of Gelderland published by I. Tirion. (12), 50, (2) pp. Atlas van Stolk 3661n and 4248n. A very attractive copy on large paper in a remarkable binding. Some wear on backcover neatly restored. [Ordernr.: 3203 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00


(Bardon, D). Gewoonten der Aloude Volken; behelzende de godsdienstige, burgerlyke en krygsgebruiken der Grieken, Romeinen, Israëliten en Hebreeuwen, Egyptenaaren, Persiaanen, Scythiërs, Amazonen, Parthiërs, Daciërs, Sarmatiërs, en andere, zo Oostersche als Westersche volken. Eerste (-Vierde) Deel. Amsterdam, Allart and Hiltrop, 1786. 4to. 4 parts in 2 vols. VIII,32;(2),40;IV,41;(2),37 pp. With 345 plates by or under supervision of Cochin. Half calf over marbled boards, spines gilt with green moroccan labels, little wear to edges; some (mostly marginal) stains in part I, few leaves browned. Translation of Costume des anciens peuples, Paris 1784-86. [Ordernr.: 305 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 600,00

(BATAAFSE REPUBLIEK) - Beschryving van het Plechtige Volksfeest, Gehouden te Amsterdam, op den 19 Juny, 1795. By gelegenheid van het Installeeren der door de volksstem verkozene Representanten dier stad, en de Alliantie Gesloten tusschen de Fransche en Bataafsche republieken: met gekleurde Plaaten. Te Amsterdam, by D,M, Langeveld 1795. Het eerste Jaar der Bataafsche Vryheid. 8vo. Oorspronkelijk gemarmerd karton. Met een vignet in kleur op de titel, door N. van der Meer en 15 in de tijd gekleurde pagina grote gravures. (1), 68 pp. ¶ Landwehr Coll. Plates 240. Muller N.H. 5407. Eigentijdse beschrijving van het Amsterdamse volksfeest ter gelegenheid van de Bataafse Reubliek. De platen tonen monumenten waarvan enkele met allegorische figuren uit de klassieke mythologie. Alleen het titelvignet is gesigneerd door N. van der Meer junior (1741-1822). Rug gebroken, platten licht beschadigd, kleine watervlek op de voortitel. Leuk en zeldzaam werkje, aardig gekleurd. [Ordernr.: 26233 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 875,00

Bemmel, Abraham van. Beschryving der stad Amersfoort, Behelzende Derzelver Gelegenheid, Oorspronk, Benaaming, oude en tegenwoordige gedaante; alsmede de Stigtingen, Kerken, Kloosters ... Mitsgaders ... Privilegien, Rampen, en andere merkwaerdige zaken ... Eerste (-Tweede) Deel. Utrecht, Henrikus Spruyt, 1760. 2 delen. Moderne rood lederen band met zwart titel-schildje. Met een fleuron in houtsnede op de titel en 9 kopergravures (8 gevouwen) door P. van Liender. XX, 454;-1018, VIII pp. Nijhoff / van Hattum 19. Mooie gravures o.a. Gezicht op de Stad, van de Koornmarkt, Lieve Vrouwe kerk, Schutters Doelen, Het Spuy, de Stads-Wal, Tabaks-planteryen en de Koppel-Poorten. Behalve de banden en een watervlek is het een schoon exemplaar. [Ordernr.: 3041 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1200,00

BERKOUDE Advis van Heeren Gecommitteerde Raaden ... op de Requeste van de eigenaars van diverse veenlanden in het Ambagt van Berkoude en Stolwijk, om Octroy van Verveening. Mitsgaders, Consideratien van den Inspecteur Generaal Brunings op dat Subject. En Concept-Reglement van Verveening. No place, no publ, (ca 1785). Sm 4to. Oorspronkelijk karton. Met 1 uitslaande kaart in kleur, van Schieland en Krimper Waard uitgegeven te Amsterdam bij Isaak Tirion met een verklarende tekst naast de kaart geplakt. 84 pp. Clean copy, with the coloured Tirion-map of Schieland and Krimper Waard. The area of the proposed peat-concession and the necessary hydraulics neatly indicated according to the explanatory leaf pasted on the wide margin. [Ordernr.: 3298 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 450,00

Berkum, Henricus van. Beschryving Der Stadt Schoonhoven, Bevattende in zig een verhaal van derzelver Grond, Waterstroomen, Bevolking, Benaming, Oudheyd, Vrye Heeren.... Alles te zamen gestelt uyt Oude Handschriften, Memorien, Brieven en Egte Stukken, Eertyds by een verzamelt, door wylen Henricus van Berkum. Nader Overzien en merkelyk Vermeerdert door JA B(lock) M.D. Gouda, Gysbert and Willem de Vry, 1762. 4to. Originele perkamente band. De titel is gedrukt in zwarte en rode inkt. Op de titel het wapen van Schoonhoven, gedrukt in houtsnede. Met 3 gezichten door J. Punt naar J. Fortuyn, een kaart van de stad en 1 'Geslagt-lyst', van de Heeren van Schoonhoven (alle uitslaande). (28), 616, (10) pp. ¶ Nijhoff / van Hattum 20. Met 3 exlibri. Goed exemplaar. [Ordernr.: 3192 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

Beronicius, P.J. Georgarchontomachia ... Boeren- en Overheids-Stryd [of het innemen van Middelburg], en de overige Gedichten ... nagevolgd door J.B. Waar by gevoegd is het zonderling Leven des Dichters [en] Nederdduitsche Aanteekeningen. Goes en Middelburg, Jacobus Huysman en Jeroen van de Sande, J.Z., 1766. 8vo. With fine frontispiece and 6 illustrations on 3 plates by S. Fokke. Speckled calf, raised bands, spine richly gilt, red label, gilt edges round sides. With fine frontispiece and 6 illustrations on 3 plates by S. Fokke. XX, 178 pp. Scheepers II 70. Very good copy. [Ordernr.: 18168 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 325,00

BERQUIN, JAQUES. Architectura of wiskunstige verhandeling, om de voornaamste eigenschappen der burgerlyke bouwkonst betrekkelyk te maaken tot de vyf bouw-orders; als meede grondregels tot alle soorten van bouwigen van 's lands werken, hoe dezelve op eene wiskunstige wyze konnen en dienen aangelegt te worden, en hoe die volgens eene evenredigheid met de minst mogelyke hoeveelheid materiaalen moeten gemaakt en versterkt worden, om zoo veel mogelyk van gebreeken bevryd en voor kundigen onberispelyk te zyn, voor alle liefhebbers, welke hunne oeffeningen trachten voort te zetten, om de voornaamste ontdekkingen verder na te spooren, en reeds betoogde waarheeden in de Architectuur te bevestigen. Eerste (-Tweede) Deel. Amsterdam, Johannes Cóvens en Zoon. Met privilegie van de Edele Groot Mogende Heeren Staaten van Holland en West-Friesland. 1789-1790. Smal folio. 2 parts in 1 volume. Contemporary blindst. (later coloured) calf with brown label, 2 identical engraved printer's vignettes by S.L. Matthys and 22 folding engraved plates. (24),59,(1); (8),95,(3) pp. ¶ Bierens de Haan 295. The rare first and only edition. Printed on verso of both title-pages: "Dit werk is in haar geheel, op eigen kosten van den Autheur, uitgevoerd." Rare work on 18th century Dutch architecture of private houses, bridges, sluices etc. A few leaves waterstained in blank margin, otherwise fine copy. [Ordernr.: 26348 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

BESCHRYVING - Nieuwe algemene beschryving van de Kaap de Goede Hoop. Te Amsterdam, By Petrus Conradi, Te Harlingen, By Volkert van der Plaats. 1777. 2 vols. 8vo. Half leer met zwart titelschildje. Met 22 gravures (20 uitslaande). VIII, 486; 342 pp. NHSM blz. 207. Tiele 117. Niet in Landwehr. De volgende platen zijn aanwezig: Eerste deel: Plaat 1. Kleeding der Hottentotten. Plaat 2. Eerbewys der Hottentotten aan de maan. Plaat 3. Huwelyksplegtigheid der Hottentotten. Plaat 4. Hoe de Hottentottinnen hunne kinderen dragen en de borst geven. Plaat 5. Hoe de Hottentotten hunne woningen veranderen. Plaat 6. Wyze, waarop de Hottentotten by nagt hun vee bewaaren. Plaat 7. Manier om olifanten te vangen. 8. Olifant. 9. Rhinoceros volgens de gewoone afbeelding. 10. Rhinoceros volgens deze beschryving. 11. Afrikaansch woud-ezel. Pllat 12. De afbeelding is zichtbaar uit het boek gescheurd, met achterlating van een klein deel van de afbeelding. 13. Vreemde bok. 14. Het vangen van de Afrikaansche mollen. 15. Tuindievery der Baviaanen. - Tweede deel: Plaat 1. Indiaansche Paauw, Indiaansche Musch (en) Vogel Struys. Plaat 2. Knorhaan (en) Muggen of Honing-byen-Vreter. Plaat 3. Lepelaar of Pelikaan (en de) Flammingo. Plaat 4. Roch. (vis). Plaat 5. Goud-Visch, Zilver-Visch, Steen-brasem. Plaat 6. Tril-visch, Zee-Leeuw. Plaat 7. Vliegende Visch, Zee-Snoek. Plaat 8. Haay, Hair Slang, Blinde Slang, Gehoornde Slang. - Schaarse uitgave, veel is overgenomen uit Kolb's werk en verbeterd uit andere bronnen. Rug en platten geschaafd. De afbeelding van de Reede van Kaapstad en 3 platen ontbreken (volgens Tiele, over een kaart word niet gesproken). [Ordernr.: 25085 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1200,00

BIBLIA. Dat is De gantsche H. Schrifture vervattende alle de Canonycke boecken des Ouden en des Nieuwen testaments. Door last der Hoogh Mog. Heeren Staten Generaal vande Vereenighde Nederlanden...Dordrecht, Jacob en Hendrik Keur, 1741. Folio. Originele leren band, platten en rug verguld, voorzien van koperen sloten. Met 6 kaarten in koper gegraveerd door J. van Jagen. (24), 332, (2), 144, (14), 169, (2), 58 pp. Poortman Dl.I, blz 155-156. Het Boeck Mosis, Het boeck Job, Het boeck der Psalmen, Spreucken Salomons, Jesaia, Jeremia, Ezechiel enz. Met de Wereldkaart, 'T Paradys, Veertig-Iarige Reyse, Jerusalem, Het Beloofde Landt en de Reysen Paulus alle in perfecte staat. Rug gerestaureerd, schutbladen vernieuwd, papier licht gebruind doch een goed exemplaar met kleine oneffenheden. [Ordernr.: 24534 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2750,00

BIBLIA Dat is De Gantsche H. Schrifture ... Volgens 't Besluit vande Sinode Nationaal ... Tot Dordrecht [with] De CL Psalmen Des Propheten Davids, En eenige andere Lofsangen: Uyt den Françoyschen ... overgeset door Petrum Dathenum; En tot gemack des Sangers op eenen Sleutel gestelt, Door Cornelis de Leeuw. Mitsgaders De Christelicke Catechismus/ Formulieren en Gebeden der Gereformeerde Kercke. (all: Amsterdam, Ph. Losel a.o., 1761-) 1762. Thick 12mo. With engraved title and 40 plates by Jan Luyken. Sharkskin over wooden boards with silver clasp and 4 cornerpieces, edges gilt, top of spine little damaged; marbled endpapers, traces of use. ¶ With the bookplate of Wilco C. Poortman. Poortman IIa, p 130; Van Eeghen and Van der Kellen 441. [Ordernr.: 14226 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 875,00

Blondeel, Valentyn Jan. Beschryving der stad Utrecht, Behelzende derzelver Opkomst, en voornaamste Lotgevallen, Mitsgaders de opvolging der Bisschoppen tot het einde der twaalfde eeuwe. Benevens eene verhandeling over de Vyf Collegiale Kerken, voornamelyk, die van S. Marten en S. Salvator. Utrecht, Hermanus Besseling, 1757. 8vo. Latere linnen band met vergulde rug. Met een voortitel door J.C. Philips, de titel gedrukt in rood en zwart met drukkersmerk. Met twee uitslaande kaarten en twee gezichten door R. Blokhuyse. (2), LII, 396, (2) pp. ¶ Nijhoff/van Hattum 30. Een van de gezichten (34.5 x 28 cm, met beweegbaar flapje) laat de Domkerk en Toren zien vóór de storm van 1672, naar de ets van Steven van Lamsweerde. De grote prent van de Dom (met uitklapbaar flapje) is in mooie staat. [Ordernr.: 26453 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

BODDAERT, P. Proeve eener natuurkundige beschouwing van den Aardbol door P. Boddaert, Med. Doct. Oud-Raad der stad Vlissingen, Lid van de Keizerlyke Academie der Natuuronderzoekeren, van de Hollandsche Maatschappye der Wetenschappen te Haarlem, van het Zeeuwsche Genoodschap der Wetenschappen te Vlissingen, van de Provintiaale Societeit der Wetenschappen te Utrecht, Medelid van het Natuuronderzoekend Gezelschap te Berlin. Benevens de waarneemingen over den oirsprong der Bergen. En de verandering op den Aardbol. Voorgevallen, vooral te opzigte van Rusland. Voorgeleezen in de algemeene Vergadering der Keizerlyke Academie van Wetenschappen te St. Petersburg, door P.S. Pallas, Hoog-Leeraar in de Natuurlyke Historie, lid van de Academie der Wetenschappen van Petersburg, van Stokholm, van de Koninglyke Sociteit van Londen en Berlin, en van de Oeconomische Societeit in Rusland. Uit het Fransch Vertaald, en met Aanmerkingen voorzien. In 's Gravenhage, By Isaac du Mee, in de Spuistraat, 1778. - [Bijgebonden] J.D. Michaëlis, Vijf verhandelingen. (6), 168 pp. Te Dordrecht, By Abraham Blussé en Zoon, Boekverkopers over de Beurs 1772. Twee delen in een band. 8vo. Oorspronkelijk half perkament. XVI, 173, (1) pp. ¶ Het eerste boek gaat over het onstaan van de aarde. Het eerste stuk in het tweede boek over het geheugen, het tweede deel over schaapsfokkerij der oosterse volken, het derde deel over de invloed op de vrucht door de moeder, het vierde deel over het onsteken van vuur en laatste deel over de ouderdom der brandglazen. - Op gedragen aan de Heer Marquis de Saint Simon en Baron Taats van Amerongen, Heer van Schalkwyk. - Band licht geschaafd, verder een net exemplaar. - [Ordernr.: 26413 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 325,00

BOGAERTS, A Historische Reizen Door d'oostersche Deelen van Asia; Zynde eene historische beschryving dier Koninkryken en Landschappen. door hem bezocht en doorwandelt, benevens een nauwkeurig ontwerp van de Zeden, Drachten, Wetten en Godtsdienst der zelve Inwoonders, en wat verder wegens de Dieren, Planten. Vruchten, enz. in die Gewesten aanmerkenswaardig is: Mitsgaders een omstandig verhaal van den Bantamschen inlandschen oorlog, het verdryven der Francoizen uit het Koninkryk Siam, en 't geen aanKaap de goede Hoop in den jaare 1706 is voorgevallen, tot aan het opontbod des Gouverneurs Willem Adriaan van der Stel. Amsterdam, Nicolaas te Hoorn, 1711. Contemporary vellum. With fine engraved frontispiece, printersmark on the title and vignette depicting bisiniss, trade and law, folding portrett, 5 folding plates and 9 views. (16), 604, (8) pp. Tiele 153. Last 30 pages slighty stained. [Ordernr.: 23394 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

(Boitet, Reinier, a.o). Beschryving der stadt Delft, behelzende een zeer naaukeurige en uivoerige verhandeling van deszelfs eerste oorsprong , benaming, bevolking, aanwas, gelegenheid, prachtige en kunstige gedenkstukken en zeltzaamheden. Nevens derzelver Voorregten, Handvesten, Previlegien en Regeringsvorm, Alles 't zamengestelt en getrokken uit oude Handtschriften, Memorien en Brieven, en met zeer veele echte bewysstukken (te vooren noit gedrukt) bevestigt: door Verscheide Liefhebbers en Kenners der Nederlandsche Oudheden. Delft, Reinier Boitet, 1729. Large 4to. Contemporary full calf, raised bands with red morocco label. Title printed in black and red. With fine frontispiece, woodcut coat of Delft on title, engraved dedication, 1 plate with seals, 2 plans (1 dblpage, the other fld), 1 broad fld panoramic view and 17 doublepage views. (22), 804, (14) pp. ¶ Nijhoff/van Hattum 34. Hypolytuskerk en Ursulskerk gerestaureerd. Lederen band licht gevlekt. Mooi exemplaar. [Ordernr.: 23204 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2500,00

BOSCH, LAMBERT VAN DEN. Dordrechtsche Arcadia. Bevattende Oude en Nieuwe, soo binnen- als buytenlantsche Gechiedenissen ... Staet en Wijs-kunde, Minnery en Poësy, Vermaeck en Nut, &c. Den laatsten Druk verbetert. Amsterdam, Philip Verbeek, (1701). 12mo.Vellum, little soiled, few minor stains. With frontispiece by J.D. Jonge, woodcut fleuron on title and 7 plates by the same. (16), -599 pp. Nijhoff / van Hattum 44. Cf Muller 92, De Vries 24 & Waller 316 (all 1st ed, 1662). [Ordernr.: 916 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

Bosch, Bernardus de. Dichtlievende Verlustigingen. ([Eerste] -Vierde Deel). Amsteldam, Gerrit Tielenburg (III-IV: Gerrit Warnars, at end of IV: by Pieter Meijer), 1742 (-1788). 4 vols. 4to. Marbled calf, raised bands, spines richly gilt with small oval inlays of green morocco, covers gilt with central ornaments and borders, gauffered edges gilt, gilt edges round sides, top of 1 spine chipped; vol I occasionally slightly stained. With 2 frontispieces, 2 repeated half-page title-vignettes, portrait of the author, 2 armorial headpieces, various engraved half-titles, 14 emblematic text-illustrations by J. Folkema and 5 plates. (48),312,(4); (28),308,(4); (8),320,(24); (10),142,(105) pp. Beautiful copy of this sumptuous publication, with bookplates of J.W. Six. Final volume edited by H.J. Roullaud. Cf Landwehr 70-71 (for Tafereelen, part I, p 85ff). [Ordernr.: 6499 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1850,00

BRANDT, G. Historie der vermaerde zee-en koop-stadt Enkhuisen, vervaetende haere herkomste, en voortgangh. Mitsgaders Verscheide gedenkwaerdige Geschiedenisssen, aldaer voorgevallen. Enkhuisen, Egbert van den Hoof 1666. 4to. Originele perkamenten band. Met gegraveerde voortitel van H Barij, 2 titelvignettes (met het wapen van Enkhuizen) in houtsnede, een grote uitslaande kaart van de stad (naar O Suermondt) tot den jare 1590, 5 portretten o.a. van J Dzn Brouwer (gravure door H Barij), Doctor Francois Maelson (door J.H. Wierix) Frederik Adriaensz Westphalen, Mr. Ruardus Tapper, Dr Bernardus Paludanus (alle door H Barij), en een Wapenkaart van de Heer Hooft-Officier, Burgemeesteren, enz van 1666 ieder met 31 wapens. (12), 207, (opmerking), (167), (16); (1), 124,Titel,119, (2) pp. ¶ Nijhoff Van Hattum, 45. 1ste druk. Mooi exemplaar! [Ordernr.: 21872 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1850,00

BRANDT, G. Historie der vermaerde zee-en koop-stadt Enkhuisen, vervaetende haere herkomste, en voortgangh. Mitsgaders verscheide gedenkwaerdige geschiedenisssen, aldaer voorgevallen. 2de verbeterde druk. Te Hoorn, by Jacob Duyn boekverkoper op het oude Noordt 1747. 2 dl. 4to. Half bezaan. Met gegraveerde voortitel van H Barij en 2 vignettes (gezicht op Enkhuizen) in houtsnede op de titel, uitslaande kaart van de stad, 6 portretten (2 uitsl) o.a. van J Dzn Brouwer (gravure door H Barij), Doctor Francois Maelson (door JH Wierix), Mr. Ruardus Tapper (door H Barij), Dr Bernardus Paludanus (door H Barij), Pieter Florisz, Vice Admiraal van Holland (door P Holsteyn ) en Volhard Schram, Vice-Admiraal van Holland (door I Veenhuysen) en een Wapenkaart van de Heer Hooft-Officier, Burgemeesteren, enz van 1665 ieder met 31 wapens. (30),319,(15); (8),448,(23) pp. Nijhoff Van Hattum, 46 en 47: ' Er bestaan exx waarin het portret van Westphalen niet voorkomt, ook niet in de inhoud, waarschijnlijk door het breken der plaat '. Bericht van de boekbinder ontbreekt. Licht gebruind maar een net exemplaar! [Ordernr.: 20037 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1350,00

Brenk, Gerrit van den. t'Zaamenspraaken tusschen een Mevrouw, Banket-Bakker en Confiturier. Over het Bereiden, Gereed Maaken en Bakken van allerlye Taarten, Gebak en Banket, onder de Pan en in den Ooven ... ten dienste der Mevrouwen, welke hun Liefhebberye daar in vinden. ([Eerste-] Tweede Deel). Den tweeden druk. Amsterdam, Wed: J. van Egmont, 1753. Sm 4to. 2 parts in 1. Uncut. (8),39,(8);(8),30,(3),9,(2) pp. Wrappers, spine worn; inside good. The second part also contains a chapter on cookies, with seperate section-title: Volmaakte Onderrigtinge, ten dienst der Koek-Bakkers, of hunne Leerlingen. Cf Waller 330 (1st ed 1752). Ex. Coll. Simon Emmering. [Ordernr.: 16905 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

BROUWER, RIJKEND JACOB. Nieuwe Leerwijze omtrent de Bijen, en derzelver zoogenaamde Magazijnen-Teelt. Voornamelijk getrokken uit het Hoogduitsche werk van J.L. Christ, en meer andere stukken, ten dienste der Hollandsche Bijenhouders bearbeid en uitgegeven door Rijkend Jacob Brouwer, lid honorair der Maatschappij ter Bevordering van den Landbouw te Amsterdam; en lid correspondent der Hollandsche Huishoudelijke Maatschappij te Haarlem. te Amsterdam, bij J.C. Sepp en Zoon, Boekverkooper, 1809. 8vo. Oorspronkelijk half leer met titelschildje (beschadigd). Met drie afbeeldingen (twee uitsl.). XLII, 308, (1) pp. ¶ Band beschadigd maar wel een schoon exemplaar. [Ordernr.: 26411 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

Brouërius van Niedek, Mattheus. Het Zegenpralent Kennemerlant. Vertoont in veele heerelyke gezichten van deszelfs voornaemste lustplaetzen, adelyke huizen, dorp-en stede-gebouwen. Amsterdam, Andries en Hendrik de Leth, (ca 1730). Folio. Half Bezaan. Met 2 identieke gegraveerde titelplaten met de 'Verklaring van de tytelprint', 1 uitslaande kaart (56 x 22 cm.) en 100 fraaie gezichten (incl 10 plattegronden) op 50 bladen gedrukt door Hendrik de Leth. (4), 24, (4), (18), Tiele 51, note. De rug en platten zijn geschaafd maar de inhoud is perfect. [Ordernr.: 19860 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1350,00

Bruin, Claas. Kleefsche en Zuid-Hollandsche Arkadia, of Dag-Verhaal van Twee Reizen, in en omtrent die gewesten gedaan, in Dicht-Maat uitgebreid ... verrykt met aantekeningen van den heere L. Smids M: Dr. Tweede druk. Amsteldam, Evert Visscher, 1730. Sm 8vo.Calf, raised bands, red label, spine richly gilt, gilt edges round sides; few imperfections. With frontispiece, woodcut vignette on title, 34 charming views on 17 etched plates by A. Zeeman and 1 fld plate by J. Schijnvoet after A. van Halen. (22), 208 pp. Nijhoff / van Hattum 50. Only illustrated edition, highly sought after. Very good copy. Stamp on title. [Ordernr.: 118 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00


Bruin, Claas. Noordhollandsche Arkadia; verrykt met aantekeningen van den Heere Gerrit Schoemaker, en verciert met printverbeeldingen. Amsteldam, By Evert Visscher, Boekverkooper in de Dirk van Hasselt-steeg, 1732. Kl. 8vo. Oorspr. lederen band met vergulde rug. Met gegraveerde titelplaat en 48 gezichten van Noord-Hollandse dorpen gedrukt op 24 bladen en een afbeelding van de jaarlijkse optocht van de 'Pinxter Blom tot Schermerhorn' alle geëtst door A. Zeeman. (18), 502, (8) pp. ¶ Nijhoff Van Hattum 53. 'Het omzingen op Pinsteren door jonge dogters, welke zijn verciert, is al lang hier in gebruik...wordende dan een jonge vryster, staande op een bury gedragen, door vier andere jonge dogters'. Enkele blz. bruin, maar een goed exemplaar. [Ordernr.: 14270 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1950,00

Bruin, Claas. Uitbreiding, over honderd leerzame Zinnebeelden. Amsterdam, Hendrik Bosch, 1722. Vellum. With frontispiece, printer's mark on title (both by A. van der Laan) and 100 circular emblems (J Schijnvoet). (14), 201, (7) pp. Landwehr 84. Embleem op blz 162 en 166 dubbel. Only edition. [Ordernr.: 134 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 695,00

Bruin, Claas. Works, uniformly bound set. All published in Amsterdam: Aanmerkingen op Otto van Veens Zinnebeelden der goddelijke liefde. Theodorus Dankerts, 1726; Dichtmaatige Gedachten over honderdvyfenvyftig Bybelsche Printverbeeldingen. Marten Schagen, 1727; Uitbreiding, over honderd leerzame Zinnebeelden. Hendrik Bosch, 1722; Veertig Samen- en Allenspraaken uit het Nieuwe Verbond. Marten Schagen, 1729; Verzameling der overgeblevene Bybel- Zede- en Mengelpoëzy. Gerrit Tielenburg, 1741; Zede-Dichten. De Tweede Druk. 2 vols. Vol I: Wed. Barend Visscher, 1712, vol II: Marten Schagen, 1726. 7 vols. Uncut. Half calf, raised bands, red labels, spines richly gilt, extremities occasionally trifle worn; few imperfections. Each complete with frontispiece, printer's mark on title and their respective illustrations (vignettes, emblems and plates). (25),388,(5),112,(10); (20),583,(5); (23),407,(33); (12),313,(5); (12),201,(7); (8),121,(4); (18),349,(2) pp. Very good and attractive set. Includes Landwehr 84 and 85; Scheurleer p 91 and 4350 (S). [Ordernr.: 332 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

BURMAN, P. Phedri, Aug. Liberti, Fabularum Aesopiarum Libri V. Cum intregris Commentariis Marq. Gudii, enz. Trajecti ad Rhenum, Guilielmum vande Water 1718. Perkament. Met een frontispiece door J. Mulder naar P. Tiedeman, een drukkersmerk in houtsnede op de titel "Pax Artium Altrix " (gezicht op Utrecht), de titel gedrukt in rood en zwart. (60), 398, 258, (70) pp.0 Pieter Burman 1668-1741. Goed exemplaar. [Ordernr.: 680 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

CAMPE, J. H. De ontdekking van America, geschiet ter aangenaame en nuttige leezing. voor kinderen en jonge lieden. Amsterdam, Weduwe J. Doll, 1782-1783. 3 Deeltjes. Sm 8vo. Half leer met vergulde rug en groen titelschidje. Met 1 uitslaande kaart van Zuid-Amerika. XV, 403; 352; 332 pp. Buijnsters BNK 515 (vermeld geen kaarten). CWL 2778 (vermeld alleen de wereldkaart). De Wereldkaart in deel 1 en de kaart van Noord Amerika in deel 2 ontbreken, de kaart van Zuid-Amerika in deel 3 is beschadigd. Bevat 52 gesprekken tussen vader en kinderen over Columbus enz. Vertaald naar Die Entdeckung von Amerika, ein angenehmes und nüzliches Lesebuch für Kinder und junge Leute, Hamburg 17811782, 2 dln. Campe was als medewerker en later opvolger van J.B. Basedow verbonden aan het Philanthropinum te Dessau en behoorde tot de voormannen van de nieuwe verlichte pedagogie in Duitsland. - De rug van deel 3 is aan de bovenzijde licht beschadigd, platten geschaafd maar toch een aardige en zeldzame set. [Ordernr.: 24988 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 475,00

CANNEGIETER, HENDRIK. Dissertatio de Brittenburgo, matribus brittis, britannica herba, brittia procopia memorata, Britannorumque antiquissimis per galiam et Germaniam sedibus. Huic Accedunt ejusdem notae atque observationes ad Abrahami Muntingii V.C. Dissertationem historico-Medicam de vera Antiquorum herba Britannica. ad Gerardum van Loon Historicum eximium. Hagae-Comitum, Petrum de Hondt, 1734. 4to. Boards, some library-stamps, slightly browned. With vignette on title (motto: Ut prosint placeant), armorial coat heading the dedication to Everardo Joanni Benjamino Baroni de Goltstein and 1 fld plate, 10 text illustrations and woodcut endpieces. (14), 179, (43) pp. ¶ Haitsma Mulier & Van der Lem 99 a. [Ordernr.: 26314 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

Cats, Jacob. Gedachten op slapeloose nachten, waar inne De Deugd van Herberg- en Mededeylsaamheyt aan Nootdruftigen, wydlustig vertoont ende de vruchtten derselver naar 't leven afgemaalt werden: Mitsgaders Het Twee-en-tachtigh-jarig leven van den selven Heere van zyn geboorte tot zyn dood toe; door hem zelf in vaerzen beschreven. Den sevenden druk. Amsteldam, Andries van Damme, 1725. Sm 8vo. (14),235,(1) pp. With 2 frontispieces by J. Goeree, vignette on title and 29 newly made text-engravings (also ascribed to Goeree), including a half-page view of Brouwershaven. Vellum, top of spine and backcover damaged, other traces of use. Scarce edition. The second frontispiece actually printed on unnumbered p 117, verso blank. Mus Cats 229; Waller 389. [Ordernr.: 3232 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 220,00

Cats, Jacob. Huuwelyk, Dat is Het gantsche beleyt des Echten Staats; Afgedeelt in zes Hooft-stukken, Maeght, Vryster, Bruydt, Vrouwe, Moeder, Weduwe. Behelzende mede de Mannelyke Tegen-plichten. In 's Gravenhage, By Pieter van Thol, 1740. Klein 8vo. Oorspronkelijk leer met rijk vergulde rug. Met een vignet op de titel, een voortitel gegraveerd door N. v.d. Meer, één uitslaande afbeelding (kinderspelen) en 36 gravures in de tekst. (22), 538 pp. ¶ Museum Catsianum 1870, 56. (Eerste 8vo uitgave. Den Haag, 1632). Lichte vochtvlekken, bovenzijde rug beschadigd. Mooie band. [Ordernr.: 22427 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 250,00

Cats, Jacob. 'S Werelts Begin, Midden, Einde, Besloten en in den Trouring met den Proef-Steen, van den zelven. Te Amstrrdam, By Willem van Egmont, Boekdrukker, Papier en Boekverkoper, voor aan in de Stilsteeg, 1733. Meerdere delen in één band. Klein 8vo. Oorspronkelijk leer met rijk vergulde rug. Met een fleuron in houtsnede op de titel, twee gegraveerde voortitels, een paginagroot portret van Anna Maria Schu(u)rman en een van Jacob Cats. Met 51 afbeeldingen in de tekst waarvan 47 afbeeldingen in hout gesneden door I. Iegers en 4 gravures in koper. (44),673,(3) pp. ¶ (Eerste 8vo uitgave Dordrecht, Hendrick van Esch, 1638). Met voorin een lofrede op Anna Maria Schu(u)rman. Inhoud o.a.; Grondhouwelyk; Houwelyk van Drien; Houwelyk van State; Ongelyk Houwelyk; Plotselyke Liefde; Schoonheid verloren Eere behouden; Twee Verkragt, en beide Getrout; Houwelyk veroorsaakt door Droomen; Spook Liefde; Proeft dit Gout eer je trouwt; Het Spaans Heidinnetje; Liefde zonder zien verwekt; Frans Trou-geval; Marcus Antonius en Cleopatra; etc. Prachtig werkje, kleine oneffenheden maar wel een mooi exemplaar. [Ordernr.: 22426 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

Cats, Jacob. Spiegel van den Ouden en Nieuwen Tyt; Bestaande uyt Spreekwoorden, ontleent van de voorige en jegenwoordige Eeuwe, verlustiget door meenigte van Sinnebeelden, met Gedichten en Prenten daer op passende. Vermeerdert met groote meenigte van Spreekwoorden / door geheel het werk / met byvoegoinge van nieuwe platen en gedichten: alles in de Nederlandsche tale ten gerieve van de Liefhebbers der zelver / Den lesten Druk, van nieuws oversien en gecorrigeert, en van veel drukfauten verbetert. Elk Spiegele hem selven. t' Amsterdam, by Isaak van der Putte, Papier en Boekverkoper op 't Water / in de Lootsman. Z.jr. [en] Gedachten op Slapeloose Nachten, waar inne De Deugd van Herberg- en Mededeylsaamheyt aan Nootdrufigen, wydlustig vertoont ende de vruchten derselver naar 't leven afgemaalt werden: Mitsgaders Het Twee-en-tachtig-jarig leven van den selver Heere van zyn geboorte tot zyn dood toe; door hem zelf in vaerzen beschreven. Den Achsten Druk. Met vernieuwde Figuuren. Te Leyden, By Jan van der Deyster, Boekverkoper in de Koornbrugsteeg, 1732. Met Privilegie. Twee delen in één band. Klein 8vo. Oorspronkelijk leer met rijk vergulde rug. Met twee titelbladen (één in zwart en rood gedrukt), drie titelplaten en 106 gravures in de tekst. (16),320; (16),235,(4) pp. ¶ Museum Catsianum 1870, 67 en 159. Het eerste deel, Spiegel van den ouden en nieuwen tydt bestaat uit drie delen. Het tweede deel bestaat uit twee delen, Gedachten op slapeloose nachten en Twee en tachtig-jarig leven. Prachtig exemplaar. [Ordernr.: 22425 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

CAVALLO, TIBERIUS. Volledige verhandeling over de Elektriciteit, in de theorie en de praktyk, met oorspronkelyke proefneemingen door Tiberius Cvalio. Uit het Engelsch vertaald, en verrykt met byvoegselen en verbeteringen, door den schryver medegedeeld aan J. Th. Rossijn, Professor in de Wysgeerte te Utrecht. Utrecht, Bartholome'Wild, 1780. Contemporary half calf with red label, back gilt and marbled boards. With 3 folding plates by Isaac de Wit after J Cavallo. XVI, 339 pp. ¶ Very good copy. [Ordernr.: 20109 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

CHRISTIJN EN FOPPENS Les Délices des Pays-Bas ou Description Géographique et Historique des XVII. Provinces Belgiques. Septieme Edition. Paris, Et se trouve à Anvers, Chez C.M. Spanoghe, 1786 (-1788). 12mo. 5 volumes and oblong atlas with all illustrations: 11 small plates (incl. 5 fronts) and 149 views or plans. Calf, raised bands, spines richly gilt, gilt edges round sides; marbled endpapers, few imperfections. ¶ Fine copy. [Ordernr.: 8184 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

CLERC, JEAN LE. Histoire des Provinces-Unies des Pays Bas. Depuis la Naissance de la Republique jusqu' à la Paix d'Utrecht et le Traité de la Barriere conclu en 1716. Avec Les principales Medailles et leur explication. Amsterdam, chez L'Honoré et Z. Chatelain, 1723-1728. 2 Vols. Folio. Four parts in two volumes. Contemporary blind stamped calf, raised bands. With three frontispieces (by A. Blooteling after W. Schellinks, B. Picart and I. van Munnichuysen after G. de Laresse), four title vignettes, one amorial headpiece (all by B. Picart), four haed pieces by J Schijnvoet, one large double page folding map of the Netherlands and one large double-page view of the 'La Grand sale de la Haye' by Daniel Marot. (20), 342; (6), 419 (=421); (4), 482, 461-473= (14), (20); (6), 208 pp. History of the Netherlands.Parts I - III concern the years 1560 - 1716. Part IV. Explication Historique des principales Medailles..., with 396 Dutch coins and medals on 103 plates. Binding litle worn, few other traces of use. Good copy. [Ordernr.: 22219 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1100,00

Cluverius, Philippus. Batavische Outheden, ofte Verhandeling ... Over de drie Uitlopen, en Monden van den Rhyn, Mitzgaders ... de vyf Volken, die eertyds aan deselve gewoont hebben ... Toxandren, Batavieren, Caninefaten, Frisen, en Marsacen. Eerste (-Tweede) Deel. s' Gravenhage, Engelbregt Boucquet, 1709. 2 parts in 1 volume. Sm 8vo. Half calf over marbled boards, raised bands, spine gilt, edges little worn. With frontispiece by Jacobus Schijnvoet and 8 plates (incl 5 fld maps and views). (29),307,(21); 319,(16) pp. Haitsma Mulier en Van der Lem 114 a, note. [Ordernr.: 17118 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

COETS, HENDRIK. Beschrijvinge van vlakke Sonnewijsers, of Nieuwe en korte manier om op Vlakke Superficies allerhande Sonnewijsers te beschryven: Uyt sijn Lattyns Tractaat in het Nederduyts overgeset, op vele plaatsen veranderd, en in het eynde met een geheel capittel vermeerdert. Tweede verbeterde Nederlandse uitgave. Leiden, Johannes du Vivié en Isaac Severinus 1705. 4to. Contemporary calf, spine richly gilt, few minor imperfections. With engraved vignette on the title and 3 folding, 111 full pages engraved plates in the text. (12), 236 pp. ¶ Bierens de Haan 922. Title-page slightly damaged. Very claen and good copy. [Ordernr.: 21734 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2500,00

Comte, Florentyn le. Het Konst-Cabinet der Bouw- Schilder- Beeldhouw- en Graveerkunde, of Inleiding tot de kennis dier fraaije Weetenschappen, vervat in de schilderyen, standbeelden en prenten. Verrykt met een verhandeling over het Glas-Schilderen, een Vertoog over het Etzen [etc]. Na het Fransch gevolgt. I. (-II.) Deel. Dordrecht, Abraham Blussé, 1761. 2 vols. Calf, spines richly gilt. With 2 frontispieces by F. de Bakker, 1 armorial text-illustration and 5 plates with monograms. (18), 328, (8); 506, (8) pp. ¶ Numbered (362) and signed copy by the publisher. [Ordernr.: 21352 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1200,00

CORTGEEN, J.F VAN DER GOUDE. Stichtsche Cleyne Chronicke, Waer in die Gheschiedenissen, des Stadts. Steden, ende Landen van Utrecht, in tijdt van vrede en oorloghe, van begin des Stadts, int Jaer ons Heeren 80 tot den Jaere 1578, int cort verhaelt werden / Waer achter bygevoegt is Beschryving van Utrecht door Dr. Cornelis Booth, Raets-Heer te Utrecht. Amsterdam, Jan Hartig, 1745. 12mo. Half vellum. (24),152 pp. ¶ Platten geschaafd, stempel op de voortitel en extra (met de pen) informatie op de titel en in de kantlijn, daardoor een aardig exemplaar. - Jacobus Franszoon Cortgeen van der Goude, Gouda, (?) - Utrecht, 1605. [Ordernr.: 23252 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 220,00

COTES, R. - Lessen en Proefondervindingen over de Waterweegkunde en Lugt door... Meester der vrye Konsten, eertyds Hoogleraar der Sterrekunde, en Proefondervindelyke Natuurkunde te Cambridge. Uitgegeven met Aantekeningen door desselfs opvolger Robbert Smith, Meester der Tuigwerkkunde by zyn Majesteit. Hier zyn by gevoegt IV. Verhandelingen als I. Halley over het ryzen en dalen der Kwik in de Barometer. II. Newton schaal van de trappen der hitte. III. Jurin proeven over de opklimming van water in hairkleine buizen. IV. Jurin proeven over de werking van glas op Water en Kwik. Te Leide, By Jakob van der Kluis, P.Z. 1740. 8vo. Half perkament met marmers op de platten. Met vijf uitslaande afbeeldingen gegraveerd door J. van de Spyk. (16),304,(12) pp. ¶ Bierens de Haan 971. Roger Cotes, (10 juli 1682 - 5 juli 1716) was een wiskundige en vriend van Isaak Newton. Rug en marmers deels verkleurd. [Ordernr.: 26414 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 475,00

(COXE, P.H.). Voyages aux montagnes d' Écosse et aux Isles Hébrides, de Scilly, D' Anglesey, et c. A Genève, Paul Barde / Paris, Moutard 1785. 2 volumes. 8vo. Contemporary marbled calf, raised bands spine richly gilt, red labels and marbled enpapers. With 9 views (8 fold.) and 1 folding map of Scotland. XV,375; VI,(1),328,(2) pp. Good set. Describes the voyage through the mountains of Scotland and the Hebrides Islands. [Ordernr.: 3913 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 550,00

COXE, P.H. Voyage en Pologne, Russie, Suède, Dannemarc, etc. Geneve, Chez Barde, Manget et Comp. Et à Paris, chez Buisson, 1786. 4 volumes. 8vo. Contemporary calf, raised bands, spine richly gilt with lace-like tooling, red label and marbled endpapers. With 12 folding maps and plans, 4 portraits and 3 other engravings. XII,380; (2),404; (2),393; (2),303 pp. ¶ Beautiful bindings. First French translation by Mr.P.H. Mallet. With folding maps of Pologne, Russie Europpéene, Moskow, Petersbourg, Caspienne see, plan du canal de Wischnei-Wolotschok, map of Suéde, plan of Stockholm and one engraving from a costume of Suéde, map of the Canal de Trollhaetta, map of Danmark, Copenhagen and Canal de Kiel, portretts from Catherine II, Stanislas Auguste, Pugatchef, Gustave III and 1 other engraving of birds. Exlibris, Library stamp and owners entry on blanc paper. Two marbled enpapers missing otherwise a very beautiful set. [Ordernr.: 9076 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

Cranz, David. Historie van Groenland behelzende Een nauwkeurige Beschrijvinge van 's Lands ligging, gesteldheid, en natuurlijke Zeldzaamheden; den Aart, Zeden en Gewoonten Der Inwooneren aan de West-zijde bij de Straat Davis ... Geschiedenisse ... Verrichtingen der Missionarissen van de Broeder-Kerk, door welken Twee Gemeenten van bekeerde Heidenen aldaar gesticht zijn ... uit het Hoogduitsch vertaald. Haarlem, C.H. Bohn and Amsterdam, H. de Wit, 1767. 3 volumes in 1. Half calf over speckled boards, raised bands, spine richly gilt with red label, gilt monogram (AW) on frontcover, top of spine little damaged, other extremities slightly worn; some quires (rather) browned. Uncut. With 14 folded plates (including 2 maps), mostly by J. Swertner. XXXIV, 356; (2), 282; (2), 382, (2) pp. ¶ Cat. NHSM I, p. 301; Sabin 17415; Tiele 282. First edition in Dutch with larger and finer plates (and 1 more) than the German original of 1765. Important source for the knowledge of Greenland and its inhabitants with exhaustive chapters on the activities of the Moravian Brethern. With exlibris. Good copy. [Ordernr.: 3933 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1200,00

Cretser, Gysbert de. Beschryvinge van 's Gravenhage, Behelsende Desselfs eerste opkomste, stichtinge en vermakelyke situatie, het Graven-hof aldaar gebouwt, met alle verdere publyke en particuliere Gebouwen daar in sijnde, en desselfs voorname Grachten, Pleynen, Straaten, Wandelingen en Buytenwegen ... Mitsgaders De oude Coustumen ... Waar achter bygevoegt is de Zeestraat op Scheveninge door de Heer van Zuylichem [= C.  Huygens]. Amsterdam, Jan ten Hoorn, 1711. 4to. 3 parts in 1. Vellum; occasionally slightly stained and browned but good copy.With woodcut vignette on titles, frontispiece by J. Luyken, 1 fld view of The Hague and 8 other views (3 fld); last part with frontispiece by J. Lamsvelt reduced after Romeyn de Hooghe (cf Landwehr RdH 1). 14,140,(8); 104,(8); 56 pp. First edition, good copy. Van Eeghen and van der Kellen 437; Nijhoff/van Hattum 70. [Ordernr.: 3027 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00


CULEMBORG. Ordonnantie Op den Brand, Der Stad Cuilemborg. Te Cuilemborg, Gedrukt voor Laurens Hammius, 1708. Klein 4to. Omslag met bloemmotief. Het wapen van Culemborg in houtsnede op de titel. (11) pp. Eerder gepubliceerd in 1705. [Ordernr.: 19228 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

CULEMBORG. Reglement op de Veld-Policie In het Graaffschap Culenborg. Gearresteert den 30 November 1779. 'sGravenhage, By Jsaac Scheltus, ordinaris Drukker van Zyne Hoogheid, Anno 1779. Klein 4to. Omslag. Het wapen van de prins van Oranje in houtsnede op de titel. 42 pp. Onafgeneden. Voor-en achterplat vuil. [Ordernr.: 19224 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

CUYCK, PIETER VAN. Beschryving van eenige Oudheden, gevonden in een tumulus, of begraafplaats, op het eiland Texel, in november 1777 ... met noodige afbeeldingen. Amsterdam, Yntema en Tieboel, 1780. Oorspronkelijk karton (los). Met 1 uitslaand gezicht op het dorp de Waal en 5 uitslaande gravures van Cornelis Bogerts naar de auteur. (4), 27, (1) pp. Excavation of the so called Sommeltjes-bergje near De Waal. Nijhoff/van Hattum 72 note. Rare! [Ordernr.: 18455 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 850,00

D(ALENCé, J.). Traittez des Barométres, Thermométres et Notiométres ou Hygrométres. Amsterdam, Paul Marret 1708. 12mo. Vellum. Title printed in Red and Black, with printersmark on title, frontispiece and 35 charming engravings all by H. Schoonebeek. (8), 139, 4 pp. Thirth edition (first Amsterdam, 1688, second Liege, 1691). Wormholes in lower margin and restored in parts but a very charming book. [Ordernr.: 24396 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

Daniel, G. Histoire de France, depuis l'etablissement de la monarchie françoise dans les Gaules ... Seconde edition, Revuë, corrigée et augmentée ... Tome Premier (-Septieme). Amsterdam, aux depens de la Compagnie, 1720 (-1725); bound with (at end of vol VII): LOMBARD, D. Comparaison des deux histoires, de M. de Mezeray et du Pere Daniel, en deux dissertations, avec Une Dissertation Préleminaire sur l'Utilité de l'Histoire. Ib., id. 7 vols. 4to. Titles printed in black and red. With frontispiece, printer's mark on titles, 8 plates (including 4 folded maps) and numerous text-illustrations (headpieces, coins, etc), all by B. Picart. Blindstamped vellum, raised bands, gilt labels; plates little soiled. Splendid copy on large paper, with the bookplate of J.W. Six. [Ordernr.: 8154 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1750,00

De Orange Confiturier, Gebak-Bereider en Keukenmeester. Den Vyfden Druk. Amsterdam, Erven de Wed: Jacobus van Egmont, 1763. Sm 4to. Decorated wrappers, spine worn; soiled and dampstained. (4), 59, (1) pp. The work ends with some 14 pages of medicinal recipes, with separate section-title: Verzaameling van uitmuntende geneesmiddelen, of mediciene Hand-Boekje. Ex libris Simon Emmering. Very rare! [Ordernr.: 16907 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

(DEFOE, D.). Het leven en de wonderbare gevallen van Robinson Crusoe, behelzende onder andere ongehoorde uitkomsten een verhaal van zyn agt en twintig jaarig verblyf op een onbewoond eiland, gelegen op de kust van America,...Amsterdam, Janssoons van Waesberge, 1735-1736. 3 vols. Sm 8vo. Half calf. With 2 frontispieces, 2 folding world maps 17 x 30 cm, and 27 plates (1 folding). (14), 392, (4), 393-730;(8), 608; (20), 678 pp. ¶ Buisman 442. De Vries 228*. Second edition of the Dutch translation, complete copies are very rare. [Ordernr.: 21058 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3250,00

DEN HAAG. De Leidsman der Vreemdelingen door 's Gravenhage en de omleggende dorpen; Geevende een beknopte Beschryving van de Kerken, publieke en Byzondere Gebouwen, Straaten, Pleinen, en al het geene in deeze Vorstelyke Plaats en de omleggende Dorpen merkwaardig is. In 'S Gravenhage, By Pieter van Os, 1763. 12mo. Oorspronkelijk perkament. Het werkje heeft een voortitel en een titelblad, deze is in rood en zwart gedrukt, 12 fraaie gravures gesigneerd 'JB' ( Jan Besoet ?). 176 pp. Nijhoff Van Hattum 188. 1ste uitgave. Charmant en zeldzaam boekje met leuke gravures, de 12 plaatjes hebben allen Frans en Nederlands opschrift. In latere edities zijn de gravures meerdere malen herdrukt.1 Gezigt van de Pince Graft. 2 Gezigt der Inzyde van het Hofje van Nieuwkoop. 3 Gezigt van het Hofje van Nieuwkoop. 4 Gezigt van het Stadhuis en Vleeshal. 5 Gezigt van het Voorhout. 6 Gezigt van de Vyver. 7 Gezigt van de Gevange-Poort. 8 Gezigt van het Stadhouders Quartier. 9 Gezigt van het Binnen-Hof. 10 Gezigt van de Prince Graft. 12 Gezigt van de Brouwers-Molen. Perkamente bandje gebruind. Goed exemplaar. [Ordernr.: 24451 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

DEN HAAG. Korte en Beknopte Beschryving van 's Graavenhaage. Waar in desselfs Opkomst, Aanwas, Gelegenheid, Prachtige gebouwen, Handel, Nering, Gildens, Schuttery, Regering, Ambachten en Heerlaykheden beschreven word. Te Amsterdam, By Gerrit de Groot en Zoon, 1767. Half leer met gemarmerde platten. Met een vignet in houtsnede op de titel, 1 kaart van de stad oorspronkelijk uitgegeven door Is. Tirion gedateerd 1745 en 3 gezichten gegraveerd door J.C. Philips anno 1745 en I. Folkema naar C. Pronk anno 1742, alle uitslaande kopergravures. (2), 158 pp. Nijhoff Van Hattum 25. Tekst en platen zijn dezelfde als in de Tegenwoordige Staat van Holland. Rug en platten beschadigd (moet gerestaureerd worden). [Ordernr.: 24666 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 475,00

DIDEROT, D. & J. D'ALEMBERT. Meuisier en Batimens, contenant trente-huit planches. [en] (Deuxième part). Charpenterie, contenant soixante-dix planches, dont trente-six simples, & dix-sept doubles. (Paris, ca 1760-1770). Folio. Half linnen met gemarmerde platten. In het eerste deel 16 pp tekst en 38 pagina-grote gravures betreffende houtconstructies, profielen, deuren, luiken, gereedschap en diverse uitgewerkte tekeningen. Het tweede deel heeft 11 pp tekst en 53 gravures waarvan 17 uitslaande gravures, aangaande constructies voor de bouw, kapconstructies, houten constructies voor waterwerken, heimachines, een schipbrug, etc., alle gegraveerd door Bernard naar tekeningen van Gonssier en Lucotte. ¶ Denis Diderot (Langres, 1713 - Parijs, 1784). Jean d' Alembert (Parijs, 1717 - Parijs, 1783). [Ordernr.: 26238 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

DISSERTATION. Specimen Juriidicum Sistens Modestam Refutationem Eorum, Qui Provincialium Cum Præside Nuptias Ob Rationes Etiam Civiles, seu Politicas Vetitas Esse Existimant. quod Favente Deo Optimo Maximo, Ex Auctoritate Rectoris MagnificiFrancisci Burmanni Fran. Fil. Franc. Nep. Theol. Doctor. Theol. & Histor. Eccles. Professor. Ordinar. Nec Non...Pro Gradu Doctoratus,...Adriaan de Nys, Indo - Batavus....Traiecti ad Rhenum,. Abrahami van Paddenburg, Academiae Typographi, 1782. 4to. Marbled calf, raised bands, spine and covers richly gilt. With allegorische half-title, 'Sol Justitiae Illustra Nos' by S. Fokke egraved title with portrett from Emperor Justinianus geflankeerd by putti's. With ' Viro Generosissimo et Inclita Prosapia Illustri Gerardo Godarto Baroni Taets ab Amerongen'. (4), 27, (3) pp. Splendid binding! [Ordernr.: 22423 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1200,00

DISSERTATION. Specimen Juris Publici Inaugurale de Toparchiis et Ambactis (Hooge en Ambachtsheerlykheeden.) Eorumque in Zeelandia juribus ac possessoribus. Quod favente summo numine, Ex Auctoritate Magnifici Rectoris Jacobi Alberti Vos, S.S. Theol. Doctoris & Professoris Ordinarii, Nec Non...Pro Gradu Doctoratus...Jacob. Verheye van Citters, Ad Diem iv. Novembris MDCCLXXIV. Trajecti ad Rhenum, Abrahami van Paddenburg, Academiae Typographi, 1774. 4to. Rood marokijn, platten en rug verguld. Op het rijk versierde frontispiece het Academiae Typographum drukkersvignet, o.a. een gezicht op Utrecht, daaronder het borstbeeld van Justinianus, midden-boven het logo van de academie ' Sol Justitiae Illustra Nos ' geflankeerd door engelen etc. gegraveerd door N. van de Meer fec. op de titel een vignet gegraveerd door J. van Hiltrop. (8), 99, (1) pp. Jan Storm van Leeuwen, Dutch decorated bookbinding, Dissertation Bindery (1773-1800) IIB, blz. 814-833. Bovenkant rug beschadigd. [Ordernr.: 22420 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1750,00

(DON QUIXOTE). AVELLANEDA, A.F. Nieuwe Avantuuren Van den Vroomen en Wijzen Don Quichot de la Mancha, Oorspronkelijk in de Spaansche Taal beschreeven door Alonso Fern. de Avellaneda, En nu om derzelver geestigheid voor de eerste maal in 't Neederduits gebracht. Tot Utrecht, By Willem Broedelet, Boekverkooper, 1706. Twee delen in één band. Klein 8vo. Oorspronkelijk perkament. Op de titel een fleuron (vaas met bloemen) in houtsnede. Met een frontispiece tegenover de titel en 16 paginagrote gravures door Laurens Scherm. (16), 316; 4 blanco, 323-687,(1) pp. ¶ Arents, 171. Muller, 79. Scheepers, 731a. Waller, 184. Zeldzame eerste Nederlandse uitgave van het vervolg op den Don Quichot, door Avellaneda (ps. voor Fray Luiz Aliaga) in 1614 uitgegeven, toen Cervantes zoo lang op het echte 2e deel liet wachten. - De band en de titel zijn gevlekt, maar toch een aardig exemplaar. [Ordernr.: 26439 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 685,00

(DON QUIXOTE). CERVANTES SAAVEDRA, M. DE. Den Verstandigen Vromen Ridder Don Quichot de la Mancha. Geschreeven door Miguel de Cervantes Savedra. En uit het Spaansche in onze Nederlandsche Tale overgezet door L.V.B. Verciert met 25 koperen figuuren. De zesde druk. Op nieuws overzien, en van veele mistellingen gezuiverd door G.V.B. En verrykt met een naauwkeurig register. Amsterdam, By Jan Roman, en Pieter Visser, Boekverkopers, op de Leli-gragt, 1707. Twee delen in één band. Klein 8vo. Half bezaan, titel rug verguld. Marmers op de platten (geschaafd). Met een fleuron op de titel, titelprent en en 24 kopergravures door L. Scherm naar S. Savry. 412; (2),426,29 pp. ¶ Arentz, 8. De Vries, 68. Scheepers, 727. Nederlandse vertaling door Lambert van den Bosch (1610-1698). Gecorrigeerd door G. van Broekhuysen. Prachtig exemplaar. Zeldzaam. [Ordernr.: 26441 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

DORDRECHT. Stapel-Recht, gegeven aan die van Dordrecht. By Jan den eersten, en Jan den tweeden ... in de jaren 1299, 1344 ... Verklaringe over 't Verbodemen en Verstapelen van Rys, nopende Rotterdam, 1541 ... (last:) Panding-Brieff van Mauritz ... 1588. Dordrecht, Joannes van Braam, 1737. Sm 8vo. Wrappers. With vignette on title and 2 small reproduced seals at the end, all woodcut. (130) pp. ¶ Cf Bodel Nijenhuis 1260 (ed 1673). Reissue of major treaties on staple-rights concluded 1299-1588 with rival harbours. [Ordernr.: 3277 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 110,00

EFFEN, MR. JUSTUS VAN. Hollandsche Spectator. Tweede druk. Vermeerderd met het leven van den schryver en een nieuw breedvoerig register over het geheele werk. Te Amsterdam, By K. Tongerlo en F. Houttuin. 1756. 6 Delen. Klein 8vo. Oorspronkelijk perkament. Met een allegorisch tafereel op de titel door J.C. Philips 1755 en een portret van de schrijver door P. Tanjé naar des Angeles. (14),CLX,(10),716; 717; 759; 780; 726; 604, (120) pp. ¶ Eerste druk. Met een uitgebreid register. Mooie set! [Ordernr.: 25987 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

Eikelenberg, Simon. Gedaante en Gesteldheid van Westvriesland Voor den Jaare MCCC. En teffens Den Ondergang van het Dorp Vroone; Aantoonende dat de ... magtige Stad ... Vroonen ... niet anders is dan een Verdigtzel; en ... de Verklaaring van verscheide Oudheden. Alkmaar, Klaas Mol, 1714. Klein 4to. Blind gestempeld perkament. Met een drukkers-vignet op de titel, frontispiece/titelprent beide gravures van B. Bernarts naar J. Goeree en 3 uitslaande handgekleurde kaarten, gegraveerd door I. Smits naar de auteur. (14), 99, (20) pp. Nijhoff / van Hattum 85. De kaart van West-Friesland is gerepareerd. Net exemplaar. [Ordernr.: 18156 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

Ellis, J. Natuurlyke historie van de Koraal-Gewassen, en andere dergelyke Zee-Lighamen ... op de kusten van Groot-Brittanien en Ierland: benevens eene beschryving van een Grooten Zee-Polyp ... by den Noord-Pool door de Walvis-vangers gevonden ... vertaald door Jan Tak M.D. 'sGravenhage, Pieter de Hondt, 1756. 4to. Half calf, raised bands, red label, spine richly gilt, covers worn. Title printed in black and red. With frontispiece and 39 (5 folded) plates after Ehret. XVI, 118 pp. ¶ Nissen ZBI 1281. Sole edition in Dutch, with 1 more plate than the original edition (London, 1755). Title and first few pages little soiled, 2 plates misbound. Good copy on large paper. [Ordernr.: 587 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1100,00

EMDRE, S. VAN. De Beginselen der Aardklootkunde voor de Jeugd in Vraagen en Antwoorden, door S. van Emdre, Lid van verscheiden Maatschappyen der Geleerdheid en Predikant te Wageningen. Utrecht, Henricus van Otterloo, boekverkoper by de Bakkerbrug, 1790. Sm 8vo. Original boards. With engraving of the earth/sun/moon (50 x 50 mm) on title and 3 folding maps by H. Klockhoff 1789. (4), 140 pp. 26 Aardrijkskundige lessen over de gehele wereld. With a intrest worldmap, size 18 x 28 cm, map of Europa and one of the Holy-land, both 18 x 21 cm. [Ordernr.: 4997 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

ENGEL, J. J. De kunst van nabootzing door gebaarden. Haarlem, bij J. van Walré. 1790. Twee delen. 8vo. Karton. Op beide identieke titelbladen een drukkersvignet door Reinier Vinkeles. Met vierendertig gravures gesigneerd Copia sc. (6), 333, (1); (4), II, 251, (19) pp. ¶ Eerste Nederlandse uitgave, de eerste Duitse editie verscheen in 1785. Exemplaren los in de band, ruggen ontbreken gedeeltelijk. Tekst en gravures compleet, schoon exemplaar. Uitgeversband. Handtekening op beide titels. Een van het eerste en tevens beste werk op het gebied van gebarenspel in het Nederlands in zijn tijd. [Ordernr.: 26339 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 265,00

ENGELMAN, J. Het regt gebruik der Natuur-Beschouwingwn, geschetst in eene verhandeling over de sneeuw figuuren...Te Haerlem by Izaak van der Vinne, Boek-en papierverkooper in de Warmoesstraat 1747. Small 8vo. Contemporary smooth vellum. With 5 folded tables and 29 engravings of different crystallizations. (2), 178, (4) pp. Bierens de Haan 1329. [Ordernr.: 22183 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

ERASMUS, D. Colloquia cum notis selectis variorum. Delft, Adrianum Beman apud Leiden, Samuelem Luchtmans, 1729 Originele perkamenten band met blindstempeling op de platten. Met een gegraveerde voortitel (portret van Erasmus), met een drukkersmerk op een rood/zwart gedrukt titelblad. (14), 784, (21) pp. Bibliotheca Belgica E 610. Pp. 1-750: corps des Colloquia, avec la Brevis de copia praeceptio / commençant à la p. 112. Pp. 751-784: Coronis Apologetica / Pro / Colloquiis Erarmi (sic) / collecta à / P.S. / Accedit ejusdem / De Colloquiorum / Utilitate Dissertatio. Goed exemplaar. [Ordernr.: 24601 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 250,00


EROTICA. - Verhandeling over de Kuysheid. Niet is'er dat waerdig is opgewoogen te worden tegens een kuysch gemoed. Eccli. XXVI. v. 20. Den tweeden Druk. Tot Utrecht, By Cor. Guil. Le Febvre, 1728. 12mo. Zonder bandje. Met een afbeelding op de titel; een zaaiende boer met daaronder de tekst 'Op Hoop'. (8), 109, (3) pp. Cat. Centr. O.K.B. 306 J. 29. Titelblad en laatste bladzijde gevlekt. Zeer zeldzaam! [Ordernr.: 24597 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 850,00

(Esveldt, S. van). Een Historiesche Beschryving van Duure Tyden, Hongersnoden... Inzonderheid in de bedroefde Zomer van het Jaare 1709. en 1740. Zynde een vervolg van een Historiesch verhaal, ........[en] - Aanhangsel Van eene Historiesche Beschryving Van Duure Tyden, en Hongersnoden, En wel voornamelyk een Naaukeurig Vervolg der Watervloeden, etc. Amsterdam, Arent van Huissteen en Steeve van Esveldt, n.d./1741. 3 parts in 1 volume. Klein 8vo. Half leer (licht beschadigd). Met twee titels en twee uitslaande gravures. 319,(1); 134,(1) pp. ¶ Haitsma Mulier 231 b. en c. Waller 243. Achter de "Voorreeden" een handtekening van S. van Esveldt. De eerste afbeelding is beschadigd door plakband resten, het tweede titelblad is licht gebruind mede door inkt. [Ordernr.: 26351 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

FABRICIUS, FRANCISCUS. Redevoering over den Hondert en vyftigsten verjaardag, of het derde jubeljaar der Hollandsche Akademie te Leiden uit last der hoge overheden Gedaan den VIII february MDCCXXV. Wanneer hy ten derde male het Rectoraat der Academie afleide. Vertaalt door Dirk Smout. Leiden, Pieter van der Aa, 1725. 4to. Half calf with morroco letterpiece. With engraved title-vignette, folding portrait of Fabricius, portraits of Willem I, Ianus Dousa, Casparus Coolhasius and Petrus Tiara, folding 'Maskerade Inwyding der Universiteit Anno 1575', large folding view 'Het beleg en ontset van Leyden 1574', 4 half-page views, De Academie, De Academietuin, De Anatomie en de Bibliotheek. (8), 63, (6) pp; [and] Joannes Schroder, Ter gedachtenis van het driemaal vyftig jaarig Jubelfeest de Leidsche Akademie. With engaved frontispiece, allegorisch title-vignette by P. Sluyter after J. Goeree. 16 pp. Leyden, Isaak Severinus, 1725. [and] Eeuwtriomf ter vierde inwydings-feest van Leidens Hooge-schoole by Gerh. Kempher. 31 pp. Leyden J. van der Aa, 1725. Binding damaged buth a interest copy. Leuk werkje over de Leidsche Hoogeschool. [Ordernr.: 22695 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

Falck, N.D. Verslag en Beschryving van eene Verbeeterde Stoommachine, Dewelke met dezelve hoeveelheid van Brandstoffe, en in eene gelyke lengte van Tyd, meer dan de dubbele hoeveelheid van Waeter zal opbrengen, dan door eenig gewoon Hefbalkwerktuig van dezelve grootheid kan geschieden. Uit het Engelsch vertaeld, en met Aanteekeningen verrykt. Rotterdam, Bennet en Hake, 1776. Modern half cloth over marbled boards (title soiled and strengthened). With folding plate by T. Miller after N.D. Falck. XIV, 44 pp. Bierens de Haan 1390. Interessante vertaling over de werking en de constructie van de verbeterde stoommachine. Library copy. [Ordernr.: 16912 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1295,00

FASHION - PERIDIODICAL -, Kabinet van Mode en Smaak. Tweede druk. Haarlem, A. Loosjes Pz (1791) - 1792. Sm 8vo. Contemporary half calf, raised bands, spine with gilt lettering on red labels. With engraved portrett from Ward Bingleij by Sallieth 1791, after Schmidt. With 3 title vignettes, 34 handcoloured engravings aboud fashion, 3 pages wit music and 7 others (2 folding). 448,VIII,(1); 422,VI,(2); IV,436, VII,(1) pp. ¶ The first Dutch magazine dedicated to fashion. Litle foxing at the begining and end, but a fine copy. Lacks andpaper. A good copy of this rare work. [Ordernr.: 24367 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1650,00

FAUJAS DE SAINT-FOND, B Beschryving der Proefnemingen met konstige Lugtbollen, die in 't voorleden Jaar, meestendeels te Parys, opgelaten zyn; vervolgd met ... het maaken der Aërostatische Machinen, als tot derzelver Vulling, 't zy met Vuurdamp of met Ontvlambaare Lugt; Bound with: ---- Vervolg ... Behelzende een Omstandig Berigt, van verscheide Lugtreizen ... en verder eenige Natuurkundige Waarneemingen, ten dien opzigte (etc). (Both:) Vertaald en met eenige Aantekeningen verrykt, door ... Martinus Houttuyn. Amsterdam, Jacobus van der Burgh en Zoon, 1784. Two parts in one. Uncut. Sprinkled boards, spine and covers loosening, few minor stains, otherwise fine, in folded cloth bookcase with gilt lettered label. With 9 plates by B. de Bakker and G. Philips. XX, (4), 222; XXXII, (8), 230 pp. ¶ Bierens de Haan 2166 and 2167. Classic on ballooning. On the subject probably only preceded in dutch by J. van Noorden's Korte verhandeling (Bierens de Haan 3586), published shortly before. Rare complete copy, very well preserved. [Ordernr.: 953 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2500,00

(FISCHER, J. P. A.). Verhandeling van de Klokken en het Klokken-Spel Waer in Behalven de Opkomst van het Klokken-spel, alles wat omtrent de klokken aenmerkelvk is, als: de Stoffe, Gewigt, Groote, en Klank der zelve, mitsgaders de Compositie-regels voor de Ton, en de nodige wetenschap van 't versteeken, wort voorgestelt; Benevens Een kort Bericht van de Oudheid, Gebruik, Misbruik en Doopen der Klokkenm als ook van zoogenaamde Wonder-Klokken. Te Utrecht, H. van Emenes en Arend Stubbe, 1779. Modern boards. Frontispiece (pasted and small tear) and 3 engravings. (6), 108, (2) pp. (First Dutch edition Utrecht, 1738). Library binding (damaged). Waterstained. Very rare ! [Ordernr.: 24529 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

FOKKE SIMONSZ, A. Geheimzinnige toebereidselen tot eene Boertige reis door Europa (eerste druk), [en} De Paketboot, of Historie van Engeland, van de grondlegging van dat Koningrijk af, tot op heden, in een Boertigen stijl beschreven; Tweede verbeterde druk. Vermaakshalven voorgeleezen in, en opgedraagen aan, de Maatschappij der verdiensten, onder de spreuk: Felix Meritis. Haarlem, François Bohn, 1793-1794. 8vo. Oorspronkelijk half leer met vergulde rug en groen titelschildje, marmer op de platten. Met een portret van de schrijver (door L. Portman naar J.W. Caspari, 1805) tegenover de titel, twee uitslaande kaarten van Europa gegraveerd door H. Klockhoff (1 in de vorm van een Dame) en twee uitslaande platen. (6), 152; X, 262 pp. - bron; literatuurgeschiedenis.nl Arend Fokke Simonsz Amsterdam 1755 - Amsterdam 1812 Een van de literair-komische talenten uit de achttiende eeuw was uitgever Arend Fokke Simonsz. Iedereen in de Amsterdamse literaire wereld kende hem, want hij was lid van minstens twaalf genootschappen, waar hij regelmatig als spreker optrad. Het eerste genootschap waar hij lid van werd, in 1782, was het prestigieuze Felix Meritis aan de Keizersgracht. In dat genootschap las hij zijn bekendste, vaak door hemzelf uitgegeven werken voor, zoals De Moderne Helicon, een droom (1792), Boertige reis door Europa (1794-1806) of het Ironisch-comisch woordenboek (1797-1805) waarin Fokke spot met een groot aantal modieuze woorden. Ondanks de humoristische toon van zijn werk was Fokke een uitermate kritisch persoon. In de literatuur had hij bijvoorbeeld een hekel aan dichters die elkaar klakkeloos kopieerden. Om de spot te drijven met clichématig taalgebruik schreef hij De Moderne Helicon, een droom (1792) waarin de Griekse god van de dichtkunst, Apollo, samen met de muzen een ordinair magazijn in dichterlijke attributen runt. Dichters komen er om vergelijkingen en metaforen in te kopen. In het magazijn van Apollo staan daarom de meest rare dingen bij elkaar, variërend van bonzende of jagende harten tot lillende ingewanden. Maar vooral staan er tranen, heel veel tranen, in piepkleine flesjes. Die tranen werden tot Fokkes verdriet voortdurend gebruikt in sentimentele literatuur: in elk flesje zit slechts één traan, welgeteld maar één. O! wij moeten die zo voorzichtig uit de grote flessen laten druppelen dat men er het geduld bij verliest, net alsof men druppeltjes medicijnen wil innemen, en het luistert nog veel nauwkeuriger, want het lijkt onhandigheid, maar inderdaad als er twéé tranen tegelijk in het flesje drupten en wij die zo aan een dichter wilden geven, was het hele couplet, waarin hij ze wilde gebruiken bedorven; en dan komt er soms een nog lastiger opdracht bij, namelijk dat ze heel vaak één hete traan willen hebben; maar dat is lastig, vooral als ze er veel nodig hebben. U moest ons laatst, toen wij die grote leverantie hadden, mij en al de zusters, eens hebben zien priegelen; elk met een stoof met vuur voor ons, en elk bezig zo'n klein kinderflesje daarboven te verwarmen, en wat nog het moeilijkste is, net als je denkt dat het heet genoeg is, spatten die vervelende flesjes uit elkaar en is alle moeite voor niets geweest; want sommigen willen slechts één warme traan hebben en dat is makkelijk te doen, maar één hete traan, daar hebben we veel werk aan. Ook de revolutietijd leverde al snel stereotiepe beeldspraak op, zoals Fokke liet zien in het vervolg, Apollo, sergeant van de gewapende burgermacht (1798). Apollo is niet helemaal ongeschonden uit de revolutie te voorschijn gekomen. Hij is geen god meer, maar net als ieder ander een burger en lid van de gewapende burgerwacht. Ook zijn poëziemagazijn is anders bevoorraad. Sentimenteel woordgebruik is uit, nu wil men 'groot goed', zoals vrijmannen met monsters of reusachtige waterslangen of 'oude Batavieren'. Wanhopig vraag Apollo zich af waar hij al die wiegjes met kleine Batavieren vandaan haalt en hoe hij 'ziltig pekelschuim' zal gaan maken. Fokke was ook in politiek opzicht kritisch. Tussen 1780 en 1795 ontwikkelde hij zich tot patriot en in de Franse tijd was de schrijver bepaald niet blij met het Franse gezag. Absoluut dieptepunt in zijn leven was zijn gevangenneming - slechts veertien dagen - wegens een bezoek van Napoleon in 1811 aan Amsterdam. In werken als het Het psycho-chemisch geheim om van den nood eene deugd te maken (1810) en Het horoskoop der statistische, politieke en oeconomische wereld (1810) had Fokke iets te veel kritiek op de Franse staatsman geleverd. - Goed exemplaar, de twee platen zijn licht gevlekt. [Ordernr.: 26315 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 795,00

Fokke, Jan. Amsterdam en zyne Geschiedenissen in 't kort. Eerste deel-(Zesde deel). Met prentverbeeldingen. Te Amsterdam by Johannes Allart 1788-(1792). Zes deeltjes. 12mo. Half linnen. Met 1 uitslaande kaart en 29 portretten en gezichten van Amstelveen, Amsterdam, Diemen, Ouderkerk en Sloten. 244;282;250;236;245;228,(24) pp. ¶ Nijhoff Van Hattum 315. Mooie schoon exemplaar. [Ordernr.: 21646 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 475,00

FOPPENS, FRANCOIS. Les Délices des Pais-Bas, Contenant une 'Description generale des XVII Provinces. Edition nouvelle, Divisée en III Volumes, augmentée de plusieurs Remarques curieuses, & enrichie de Figures. Tome Premier, Qui comprend les Duchez de Brabant & de Limbourg, le Comté de Flandre, le Marquisat du St. Empire, & la Seigneurie de Malines. Tome Second, Qui comprend le Duché de Luxembourg, les Comtés de Hainaut, d' Artois, de Namur, & de Hollande. Tome Troisieme, Qui comprend le Duché de Gueldre, les Comtés de Zutphen & de Zelande, Les Seigneuries d'Utrecht, de Frise, d'Overissel, & de Groeningue; le Cambresis, le Pais de Liege; le Dictionaire Geographique des Pais-bas, & la liste des Annoblissemens. A Brusselle, Chez François Foppens 1711. 8vo. Oorspronkelijk blindgestempeld perkament. Met drie frontispieces, drie titelbladen in rood en zwart gedrukt en 78 gezichten, stadsplattegronden en portretten (o.a. Erasmus) alle geraveerd door P. Devel, J. en J.G. Harrewijn. (16),400; (8),384,(4); (8).470,(2) pp. ¶ Eerste uitgave. (Jacobus Harrewijn, Amsterdam 1660 - Brussel, 1727). Goed exemplaar met kleine oneffenheden. [Ordernr.: 22453 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1200,00

Francq van Berkhey, Johannes Le. Natuurlyke Historie van Holland. Amsterdam, Yntema en Tieboel en Leiden, PH Trap, 1769-1811. 9 parts in 12 vols. With frontispiece portret of Le Francq Le Berkey by J. Houbraken after H. Pothoven and 1 contemporary handcoloured folded map, 16 tables and 102 engravings. Modern bindings. With a view of De Zaan 'De Hollandsche Ysschuitjes' and 'Geslacht-Rekening... hoe veel runderbeesten...uit een koe en stier kunnen voorttelen'. Contemporary handcoloured print with a pedigree of cows and bulls. [Ordernr.: 21357 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2750,00

(Frederik Hendrik). Memoires de Frederic Henri Prince d'Orange. Qui contiennent ses Expéditions Militaires depuis 1621. jusquà l'Année 1646. Enrichis du Portrait du Prince et de Figures ... par Bernard Picart. Amsterdam, Pierre Humbert, 1733. 4to.Calf, spine richly gilt, few minor imperfections. With fine portrait, engraved title and 9 detailed vignettes depicting sieges, sea-battles, plans, etc., all by Bernard Picart. Calf, spine richly gilt, few minor imperfections. XXXV, (1), 362, (13) pp. According to the preface these corrected memoirs were among the papers of his daughter Henriette Catherine and released for publication by her son Prince von Anhalt-Dessau, Field Marshal in the Prusian Army. Very good copy. [Ordernr.: 1017 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

GASTRONOMY. - De Volmaakte Hollandsche Keuken-Meyd. Onderwyzende hoe men allerhande spysen, Confituren en nagerechten, zonder ongemeene kosten, zelfs voor de roomsgezinden op visdagen en in de vasten, gezond en smakelyk kan toebereiden: Hoe men alles tegen de winter inlegt. Wat men in de slachttyd doen moet: En hoe men Mol en versch Bier des zomers goed kan houden. Bevevens, Eenige vaste tekens waar aan men zien kan of het Vleesch, ten tyden der Vee-pest, gezond is of niet. En hoe men een ordentelyke Tafel zal schikken wanneer men zyne Vrienden onthaald; met eenige figuren, van opgedichte tafels, opgehelderdt. Als mede eenige Huismiddelen voor de verkoudheid; om allerhande koortzen onfeilbaar te geneezen; om het gezicht te versterken &c. Nevens de toebereiding van eenige zagte Spyzen en Dranken tot verkwikking van zieke menschen. Beschreeven door Eene voornaame mevrouwe onlangs in 't Gravenhage overleeden. Tweede druk. Verbeeterd en van zeer veele drukfeillen gezuiverd. Gedrukt volgens haar eigen handschrift. [en] Nog eenige zeer heilzame Huismiddelen tegens veelerhande quaalen en Toevallen. Nevens eenige zeer dienstige Geheimen. Hier is in 't byzonder by gevoegt De Kunst, om allerhande Tafel-geregten Voortesnyden: De delikaatste stukken te kennen om aan de Gasten voortedienen. Nevens de wyze om allerhande Tafel-goed konstig en cierlyk te vouwen. Vergadert uit verscheidene handschriften van eenige Hollandsche Mevrouwen en Juffrouwen. T' Amsterdam. By Steeve van Esveldt, in de Beurssteeg by den Dam, 1746. Twee delen in één band. Klein 8vo. Oorspronkelijk half leer met verguld titelschildje. Twee voortitels (frontispieces), één uitslaande afbeelding betreffende een tafelschikking, twee uitslaande gravures met gevogelte, zeven tekst-illustraties. (32),148,(4); (28),140 pp. ¶ Mooi exemplaar. [Ordernr.: 26332 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 975,00

Gellerts, C.F. Fabelen en vertelsels, in de Nederduitsche vaerzen gevolgd. First Dutch edition. Amsterdam, Pieter Meijer, op den Dam. 1772-'74. 3 vls. 8vo. Original calf, raised bands, spine richly gilt, gilt edges round sides, red label, marbled endpapers, corners slightly worn. With allegorical engraving on title, engraved frontispieces and 149 engraved plates by N.v.d. Meer after J. Buys. (4),166,(6);(2),168,(4);(4),155,(5) pp. Children's World of learning 3117/18. Landwehr F105. Fine copy. [Ordernr.: 19446 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

GHYS, D. De zeeden der Israeliten ten voorbeelde eener volmaakte Republyk ontworpen. En door hoedanigen opgang den kerkelyke staat der kristenen, den ondergang van 't Joods gemeenebest verhaast heeft. In 't Frans beschreeven door den Heer Fleuri. En om zijn cierlyke geleerdheyd, tot een toegift op het vierde stukje van de republiek der Hebreen, vertaald. Te Leyden, By Hendrik en Daniel van Damme, in de Lange Pieters Choor-steeg 1733. 2 dln. in 1 band. Kl 8vo. Oorspronkelijk perkament (gebruind). Met een titelplaat, en 6 gravures (5 uitslaande). [en] De republiek der Kristenen. Waar in d' opkomst en voortgang vander selve kerkelijken en weereldlijke staat. Leyden, Damme, 1732. (14), 260-568, (24) pp. Kaart ontbreekt. Stempel achterzijde titel. Inhoud perfect. [Ordernr.: 24989 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 160,00

GOENS, R.M.V. - Politiek Vertoog over het waar sistema van de stad van Amsterdam, met relatie tot de algemeene belangens der republiek, zo als hetzelve uit 's lands historien kan worden opgemaakt. Benevens consideratien over den tegenwoordigen oorlog en het voorgevallene in de jaaren 1777-1780. Mitsgaders, deductie over de geheime onderhandelingen tusschen den Heer van Berckel, en de Engelsche Colonien in America, en het tractaat met dezelve geslooten te Aken 4 sept. 1778. Uit de papieren van een Regent van eene voornaame stad, in eene der Land-Provintien. (Z.pl.) 1781 (=1782). 8vo. 19e eeuws linnen band met goudopdruk. Met een ovaal portret op de titel. (1),346,(1) pp. ¶ Net exemplaar. [Ordernr.: 26425 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

GOEREE, W. d'Algemeene Bouwkunde, Volgens d'Antyke en Hedendaagse Manier, door een beknopte Inleiding afgeschetst, en van veel onvoegsame verbasteringen ontswagteld; In desen laatsten druk vermeerderd met een Voorberigt tegens den brief van de geleerden Hr. Johannes Henrikus Koccejus, agter 't Hoogste Goed der Spinosisten, door den Hr. F. Burmannus uitgegeven. Amsterdam, Andries van Damme, Boekverkoper op 't Rokkin bezyden de Beurs 1705. 2 parts in 1. Contemporary marbled calf, raised bands with dark green morocco label, covers gilt with central ornement, richly gilt ribbed spine, marbled entpapers and blue and red marbled edges. With engraved frontispiece by J. v. M., in a prize binding of the "Drawing Academy Bindery" of Middelburg, nice engraving on the title. 165, 204 pp. ¶ Storm van Leeuwen, Bookbinding 4.2.14. The binding lacks the green morocco inlays on both covers, but the texts 'Vernuft en Vlyt and date 25-08-1795' are still visible. also without the wax-seal inside frontcover (covered with ex libris). Very good copy. [Ordernr.: 1107 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 875,00

Goldener Himmel-Schlüssel, Oder ... Gebett-Buch ... Zum besondern Gebrauch des andächtigen Weiber-Geschlechts ... Durch P. Martin von Lochem. Augsburg, Joseph Wolff, ca 1765. Small 8vo. Calf, raised bands, richly gilt. Title printed in black and red. With frontispiece and 16 plates. Beautiful silver clasp. 756, (11) pp. Title-page a bit schort. [Ordernr.: 16702 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 450,00

Gool, Johan van. De nieuwe schouburg der Nederlantsche kunstschilders en schilderessen: Waer in de levens-en kunstbedryven der tans levende en reets overleedene schilders, die van Houbraken, noch eenig ander schryver, zyn aengeteekend, verhaelt. 's Gravenhage, gedrukt voor den autheur, 1750-1751. 2 volumes. Contemporary red morroco binding with gilt central ornaments on the front and back, the sides gilt with crownes, flowers and shells. Spines and edges richly gilt. With frontispiece, 2 family arms (van der Marck and Braamcamp), portret of teh writer, a plate: 'Afbeelding van 't Teken-Akademi der Haagsche Kunstschilders' and 21 engravings with portrets of painters (ca 50) by P. Tanjé en J. Houbraken after A. Schouman, G. Sanders e.a. (16), 480; (16), 576 pp. Extremities slightly damaged. Stamps on the title, but not annoying. Beautifull bindings! [Ordernr.: 21089 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1850,00

GOOR, THOMAS ERNST VAN. Beschryving der Stadt en Lande van Breda: Behelzende de Oudheid van het Graafschap Stryen, deszelfs eerste Bewoonderen, en oude Gestalte, met een Historisch Verhael van het Leven der Graven van Stryen, en daar op gevolge Heeren van Breda; mitsgaders De Opkomst en eerste Beginselen der Stadt Breda, dezelfs Benaming, eerste Omwalling, en verdre Vergrootingen en Versterckingen, met de voornaemste, zoo Wereldlycke als Geestelycke Gebouwen, de wyze der Regeering, Hoogheden, Voorrechten, enz. Als Mede, Eene naeukeurige en beknopte Beschryving van het Landt van Breda, deszelfs Dorpen, Vryheden en Heerlykheden, met der zelver Oudheden, Regeeringen, Aanhangzelen en gemeene Gebouwen: Uyt veele Oude en Nieuwe Schryvers byeen verzamelt, en met een aanmerckelyck getal van thans noch onuytgegevene echte Stucken, Brieven, enz. bevestigt. 's Gravenhage, By Jacobus van den Kieboom, 1744. Foilo. Modern half perkament, marmerpapier op de platten met titel op de rug. Titelblad in rood en zwart gedrukt. Met 3 uitslaande stads plattegronden, 11 gezichten (10 uitsl), 3 platen met familiewapens van de Drossaarden van Breda, een Magistraatslijst met in de rand verschillende familiewapens en een grote uitslaande kaart van het land van Breda (36 x 45 cm), alle kopergravures. Tussen de tekst familiewapens en zegels. (XXVIII, 545, (1) pp. ¶ Nijhoff Van Hattum 110. Onafgesneden exemplaar. Enkele bladzijden beschadigd (gerepareerd). [Ordernr.: 23406 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

(Guer, J.A). Moeurs et usages des Turcs, leur religion, leur gouvernement civil, militaire, et politique, Avec un abregé de l'Histoire Ottomane. Tome Premier (-Second). Paris et Amsterdam, (Merigot et Piget et) Pierre Mortier, 1747. 2 vols. 4to. (4),XXIV,453,(19);(2),VIII,537,(2) pp. Titles printed in black and red. With 2 frontispieces, 28 (7 folded) plates and many vignettes, all by Cl. Duflos after F. Boucher and N. Hallé, also several illuminated initials. Calf, raised bands, spines with 2 morocco letterpieces and richly gilt, gilt edges round sides, marbled endpapers; occasionally slightly soiled, 3 small tears in folded plates restored. Among the plates are 2 large views of Constantinople and 1 of the Bosporus. Very good copy. Lipperheide Lb 31. [Ordernr.: 271 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3500,00

HAES, F. DE. Het verheerlykte en vernederde Portugal, begrepen in drie boeken; waer achter gevoegd is eene verzameling van verscheide gedichten... Te Amsterdam, by F. Houttuyn, 1758. 4to. Oorspronkelijk leer met vergulde rug, verguld titelschildje en verguld randwerk. Op de titel een drukkers-vignet, een ets door J.C. Philips, met de spreuk "Ædificando Floret", in het midden een portret van Isaac Newton geflankeerd door een afbeelding van een boekdrukker en boekwinkel, daaronder een gezicht op een Amsterdamse gracht. Met een paginagrote uitslaande kaart van Portugal, gegraveerd door Christiaan Sepp, vier fraaie allegorische afbeeldingen aan het begin van ieder hoofdstuk, alle naar een ontwerp van en in koper gebracht door Simon Fokke, (16), 248, (8) pp. ¶ Schitterend exemplaar op groot papier. Geeft een uitvoerige beschrijving van de aardbeving van 1755 in Lissabon. Verschillende brieven in rijm aan diverse bekende personen o.a. B.S. Albinus, Arnot Leers, muziek liefhebbers P.A. van Hagen,J. van der Wallen, N.Reinhart, kunstverzamelaar A. van der Werf en J. en P. Bisschop e.a. - Één schutblad ontbreekt. [Ordernr.: 26434 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 575,00


Halma, F. Tooneel der Vereenigde Nederlanden, en onderhorige landschappen, geopent in een Algemeen Historisch, Genealogisch, Geographisch, En Staatkundig Woordenboek, Waar in de Aloude, de Opvolgende en Hedendaagsche Staat dezer Gewesten naar de orde van 't A.B.C. ontvouwen en opgeheldert wordt, uit een zeer groot getal van oude en nieuwe geschiedboeken, Handvesten, Brieven, Aantekeningen, en andere schriften, met behulp van verscheide kenners ... vervolgt door Matthæus Brouërius van Nidek. Eerste (-Tweede) Deel. Leeuwaarden, Hendrik Halma, 1725. 2 delen. Folio. Oorspronkelijk leer met ribben en vergulde rug. Titels in zwart en rood gedrukt. Met een geïllustreerde voortitel en een drukkersmerk op beide titelbladen, portret van de schrijver, 26 dubbelbladige kaarten, 36 pagina grote portretten in rijke ornamentale omlijsting en drie fraaie allegorische kop-tekst illustraties, één paginagrote afbeelding "Naam rolle der Graaven van Holland" en 1 tekst illustratie. (14),470; (2),408 pp. ¶ Haitsma Mulier en Van der Lem 202 b. Exemplaar op groot papier. Licht gevlekt. [Ordernr.: 15003 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1750,00

HANEWINCKEL, S. Reize door de Majorij van 's Hertogenbosch, in den jaare 1799. (In Brieven.) met plaatsen. Amsterdam, A.B. Saakes 1800. 1 volume (of 2). Boards. Tweede Reize door de Marjorij van 'S Hertogenbosch. With 4 views on 2 plates, Hilvarenbeek, Oorschot, Oss en St Oedenrode. (2), XVI, 240 pp. Lichte waterschade. [Ordernr.: 22451 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

(HAREN, W.V.) Gevallen van Friso. Koning der Gangariden en Prasiaten. In tien Boeken. Amsteldam, By Dirk Onder de Linden, Bybel en Boekverkooper, in de Kalverstraat, 1758. 4to. Half calf with red label. With vignette on title by J. v. Schley, portret from Willem van Haren by J Houbraken after F. Dumesnil and 20 engravings by J van Schley. (42), 272 pp. Scheepers II 135. Very good copy. Stamp on title. [Ordernr.: 17313 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 400,00

(Haren, O.Z. van). De Geuzen, vaderlandsch dichtstuk. I (-II) Deel. Amsterdam, Elwe en Langeveld, 1785. 2 vols. LII,168;-393,(3) pp. With engraved title (repeated) and some vignettes, 1 in woodcut. Half calf, raised bands, red labels, spines gilt, 1 joint and spine-ends (seriously) defective; occasionally slightly stained. Second attempt at a stylized and complete edition of the glorious Aan het Vaderland first published in 1769, supposedly as an unfinished draft. After an extended second draft renamed De Geuzen (Zwolle, 1772) and a pirate edition a first attempt by the author was published in 1776, with extensive comments. Finally this edition, revised by Willem Bilderdijk with support from 'my friend Feith'. Except for the spine-ends a good copy. (Binding needs restoration). [Ordernr.: 258 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 220,00

HATTUM, MR. B.J. VAN Geschiedenissen der stad Zwolle, behelsende een verhaal van haar eerste beginselen, verheffinge tot een stad, en de merkwaardigste gebeurtenissen aldaar van ouds her, tot by na dese tyden toe, voorgevallen. Uit stads boeken, egte stukken en oude chronyken by een vergadert...Te Zwolle By S. Clement, en J.A. van Santen, Boekverkopers 1767-1773. Vijf delen in vier banden. Het wapen der stad in houtsnede op de 3 titels. Oorspronkelijk half leer. (24),208,(2),209-437,(2); (2),432; (2),433; (2),168,(2),169-262 pp. Nijhoff Van Hattum 129, 'Alleen het 5e deel bevat de beschrijving der stad, de vorige de geschiedenis tot het jaar 1691. Dit 5e deel bestaande uit slechts 16 hoofdstukken werd, om nog onbekende redenen niet voltooid'. Leuk exemplaar. Bovenzijde kapje (kop) beschadigd. [Ordernr.: 22249 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 850,00

HAVART, DANIEL. De treurende Ovidius, bestaande in het Troost-digt aan Livia, over haar zoon Drusus. En vier Boeken der Brieven geschreeven uyt Pontus Kust. Neevens de klaagende Noote-boom, Uyt het Latijn in Neederduytsche Rijm-trant overgezet, en met noodige kant-teykeninge verrijkt. Waar by gevoegd zijn Honderd uytgezogte Graf-Schriften, Zoo op den jongst overleeden Kooning van Engeland Willem den Derden, zijne Gemalinne de Koningin Maria Stuart, als op verscheyde andere perzoonen gemaakt. t' Utregt, Te bekoomen, by Anthony Schouten, Boekverkooper, in de korte-Jans-straat, 1702. Sm 8vo. Calf, raised bands, spine richly gilt, gilt edges round sides. One side of the top joint broken. (24), 320, (3) pp. Browned troughout, some wormholes but a good copy. [Ordernr.: 306 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

(Heemskerk, Johan van). Batavische Arcadia, waar in: Onder 't Loof-werk van Liefkooserye, gehandelt werdt, van den oorsprong van 't Oudt Batavien, Vryheidt der voorige en volgende Bataviers, Vrye Zee, Zee-vonden, Vinders van verborgen schatten, verbeurten van goederen, uytperssen der waarheidt door pynigen, onheyl van de lankwyligheidt der regtspleegingen, met de oorsaaken van dien, en behulpmiddelen daar tegen; mitsgaders van andere diergelyke ernstige saaken meer. Agtste druk. Leiden, Wed A. Honkoop / J. Le Mair, 1765. Half calf, raised bands, spine gilt. With engraved allegorical frontispiece by A.V. Laan after T. Onkruyt, With 5 folded plates including a nice folding view of Batavia. (16), 656, (47) pp. Scheurleer p.159; De Vries 19. Most complete edition (8th=10th) of this pleasantly presented early history, first published in 1637. Good copy. [Ordernr.: 22469 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

(HERING, J.H). Naauwkeurige Beschryving der Overstroomingen, benevens derzelver Treurige Gevolgen zo buiten als binnen deze Republiek in den jaare 1784 voorgevallen. Leiden en Amsterdam, F. de Does en I. de Jongh, 1785. Omslag. Met frontispiece van H.L. Mijling naar I. Buys, een grote uitslaande kaart van de Rijn door H. Klockhoff naar I.C. de Roeder en 3 uitslaande gezichten door M. de Sallieth en F. Sansom naar H. Goblé. (16), 225, (10) pp. Kemper 1198. Een gezicht op Mulheim aan de Rijn, het instorten van de Lappen-toren te Nijmegen en de Dykbreuk by het Hoendernest buiten Zutphen. Gedeeltelijk los in de band. [Ordernr.: 22470 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 500,00

floods 1775  HERING, J.H. Bespiegeling over Neerlandsch Watersnood, tusschen den 14den en 15den Nov: 1775 (&) 21 en 22 november 1776. Eerste (- Derde) Deel. Amsterdam, Wed. Loveringh and Allart, 1776-1778. Drie delen in twee banden. 8vo. Negentiende eeuws half leer, ruggen verguld. Met een afbeelding op de titel (word herhaald), gegraveerd door Simon Fokke naar J. Buys en 12 gezichten door N. van der Meer Jr (9 naar H. Kobell), 1 uitslaande kaart van Oost en West Zaandam, 1 profiel van de Dregterlandsche zeeweering, 1 plattegrond van de sluis te Delfshaven en één tafel, alle gevouwen. (2),XVI,38,245,(3); VIII,335; XXVIII,32,238 pp. ¶ Bierens de Haan 2024. Kemper 2200. - Afbeeldingen; Gezicht van het Kattenburger Plein te Amsterdam. Gezicht uit Oosthuizen. Gezicht van de overstroming der sluis te Delfshaven. Gezicht van het Bergsche veld, in het land van Heusden. Gezicht van den Hogen vloed voor Scheveningen. Gezicht van de Dykbreuk te Texel. Gezicht in de koekoek by Kampen. Ygezicht naar 't Blaauw Hoofd voor Amsterdam. Gezicht van de overstroming en doorbraak van den Ysseldyk buiten Gouda.Gezicht der overstroming op de Hooge swaluwe. Gezicht van den dtorm en hogen vloed voor Elburg. Gezicht der overstroming en dykbreuk tussen Vollenhoven en Kampen. Bovenzijde rug beschadigd verder een goed en schoon exemplaar. [Ordernr.: 26426 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

Hering, J.H. Tafereel van harde Winters, doormengd met staatkundige en andere gebeurtenissen van die jaren, in ons vaderland. Amsteldam, Jacobus van der Burgh en Zoon, (1784). Marbled boards, gilt lettering on blue label, few minor imperfections; slightly stained. With folding map and two plates. VI, 236 pp. Bierens de Haan 2026; Kemper 2468 (2nd ed 1785). Good copy. One plate depicts Ys vermaak des Jaars 1784, op den Amstel. [Ordernr.: 4137 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 450,00

HERNHUTTERS - Het Hernhutsche Nachtegaaltje, in eene vrolyke luim; Zingende honderd nieuwe en nooit te voren gedrukte AIRTJES; zoo Menuëtten, Contredansen, Marsen, etc. etc. Gedrukt voor den Auteur, te Amsterdam, 1757. [en] Het Hernhutsche Nachtegaaltje.... Geschikt naar den hedendaagschen smaak der Zangwyzen, zo van Menuëtten, Contredanssen, Marssen, Tooneelfeesten, etc. etc. Tweede deel. Te Amsterdam. By David Wege, boekverkooper op de Nieuwendyk, tusschen de twee Haarlemmer Sluisen, over de Engelsche Steeg, 1761. Twee delen in één band. Klein 8vo. Oorspronkelijke gemarmerde omslag. Met twee verschillende voortitels, één gesigneerd G. Sibelius en twee titelbladen met verschillende vignetten in houtsnede. Op de titelbladen een afbeelding van het Slot te Zeist met dansende en zingende Hernhutters. (6), 200; (10), 180 pp. ¶ Scheurleer blz. 213. Zeldzame complete eerste druk. Sibelius is overleden in 1785 te Londen, werkte tussen 1755-1769 in Amsterdam. Met exlibris. Eerste voortitel bruin verder een mooi exemplaar. Onafgesneden. [Ordernr.: 26350 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1275,00

(HERNHUTTERS). - REX, C. (e.a.). Memorie wegens de Herrnhuthers, en hunne leere, zoo in 't gemeen, als in 't byzonder te Zeist, Opgesteld door de Gecommitteerden van de E. Classis van Utrecht, omme door de Depp. Synodi, Uyt naam der drie classen, gebragt te worden op de tafel van Hun Ed. Mog. De Heeren Staten 's Lands van Utrecht. Gedrukt naar de Copy van Utrecht. Te Amsterdam, by Kornelis van Tongerlo, Boekverkoper in de St. Lucie steeg, 1750. Klein 4to. Oorspronkelijk gemarmerd karton. (2), 134 pp. ¶ Rug beschadigd, papier is licht gebruind. Zeldzaam. [Ordernr.: 26443 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

HESS, J. Luister van het Orgel, of naauwkeurige aanwyzinge, hoe men, door eene gepaste registreering en geschikte bespeeling, de voortreffelyke hoedanigheden en verwonderenswaardige vermogens van een kerk- of huisorgel in staat is te vertoonen. Tot onderrigting van alle Liefhebbers van het Orgelspel, inzonderheid voor jonge Organisten, Leerlingen, en allen die zig eene bekwaame behandeling van het Orgel tragten eigen te maaken. Opgesteld door..... Organist en klokkenist te Gouda. Te Gouda, by Johannes vander Klos, Stads-Drukker, 1772. Klein 4to. Oorspronkelijk karton. XII, 78 pp. ¶ Rug ontbreekt, papier gebruind. Zeldzame handleiding voor de organist. [Ordernr.: 26445 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 850,00

HEURN, J.H. VAN. Historie der Stad en Meyerye van 's Hertogenbosch, alsmede van de voornaamste daaden der Hertogen van Brabant...Utrecht, J. van Schoonhoven en Comp. 1776-'78. 4 vols. 8vo. Contemporary marbled calf, raised bands, spine and covers gilt, red labels, marbled endpapers. With allegorrical frontispiece by C.F. Fritschius (after Maurer), vignette depicting a portrait of Willem the V, folding view by G.J. de Huyser and 1 portrait by C.F. Fritschius (all after J. Everts). (36),546,(1);(4),546,(1);(4),469,(1);(4),338,98 pp. Nijhoff / van Hattum 132. Stamp on titles. Splendid copy! [Ordernr.: 22021 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3200,00

Himmliches Jerusalem ... Oder ... Gebett-Buch. Zusammen getragen Von P. Friderico Mibes. Sulzbach, Heirs Johann Peter Wolff, 1761. (46),710,(25) pp. Title printed in black and red. With frontispiece and 18 plates. Calf, raised bands, richly gilt. Beautiful silver clasp. [Ordernr.: 16712 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

HISTOIRE - Histoire Abregée des Provinces-Unies des Pais-Bas, Où l'on voit leurs progrés, leurs conquêtes, leur Gourvernement, et celui de leurs Compagnies en Orient et en Occident. Comme aussi les Hommes illustres dans les Armes et les Savans dans les Lettres. Enrichie dún grand nombre de figures, A Amsterdam, Chez Jean Malherbe, Marchand Libraire sur le Vygendam. 1701. Avac Privilege de Nosseigneurs les Etats de Hollande et de West-Frise. Ad the and: A Amsterdam, De l'Imprimerie de Daniel Boulesteys de la Contie, inde Elandstraat. M.DCCI. Sm folio. Contemporary calf. With 4 folding plates, 2 folding maps (including the Worldmap) and 37 full-engravings with 167 small engravings depicting historical views, mostly (sea)-battle's, city's and portaits. (8), 109, (2) pp. De band heeft slijtage en brand schade. Papier gebruind, doch een compleet exemplaar. [Ordernr.: 24398 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 875,00

(Holberg, L). OnderaardSche Reis van Claas Klim behelzende Eene nieuwe Beschryving van den Aardkloot met de Historie der vijfde tot nog toe onbekende Monarchie. Uit het latyn vertaalt. 's Gravenhage, Isaak vander Kloot, 1741. Sm 8vo. Vellum, slightly soiled. With portait of Klim, folding map and 2 other plates. (2), 469 pp. Scheepers II 398. First edition in Dutch of this popular fictitious voyage. Good copy. One plate cut short, few minor stains. With stamps. [Ordernr.: 708 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 600,00

HONDIUS, H. Grondige Onderrichtinge in de Optica, ofte Perspective Konste, Zeer dienstig voor Schilders, Teekenaars, Plaatsnyders, Bouwkonstenaaren Etc. Amsterdam, By de weduwe Josua Ottens in de Kalverstraat, n.d. (c 1720). 4to. Contemporary half roan. With engraved architectural frontispiece with adress of Reinier and Iosua Ottens and 43 numbered perspectival illustrations and figures on 36 full-page engraved plates (2 folding.) by Henricus Hondius. (24) pp. ¶ Bierens de Haan 2116. The first Dutch edition was published at The Hague in 1622. Some plates sl. browned. Small library ticket on froncover; covers worn along extremities. [Ordernr.: 960 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1100,00

Hoynck van Papendrecht, K.P. Historia de rebus Ecclesiæ Ultrajectensis, a tempore mutatæ religiones in Foederata Belgio, Monumentis autentices roborata, variisque Dissertationibus illustrata. Coloniæ Agrippinæ, Guilielmum Metternich & Bruxellis, Franciscum Foppens, 1725. First edition. Sm folio. Vellum, occasionally slightly browned or stained. With woodcut vignette on title, headpiece by J. Harrewijn and some other woodcut head- and tailpieces. (12), 246 pp. Bodel Nijenhuis 2312; de Buck 7616. Good copy on large paper. Occasionally slightly browned or stained. [Ordernr.: 4110 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 325,00

Hoynck van Papendrecht, K.P. Historie der Utrechtse Kerke, Zedert den tyd der veranderde Godsdienst in de Vereenigde Nederlanden. Waar in getoont wordt, dat de Gewoonlyke Eyge Rechten van den Aartsch-Bisschoplyken Stoel, en van het Kapittel verloren gegaan zyn. Hier by koomen veelerley Gedenkschriften, met ettelyke Verhandelingen ... Als mede eene Wederlegging van het Appel-Schrift der Utrechtse Priesteren, van de Constitutie Unigenitus. Uyt het Latyn vertaalt. Utrecht, Hermanus Besseling, 1740. Folio. (52),312,(24) pp. With woodcut vignette on title. Blind-stamped vellum, bit soiled; slightly stained. Second edition in Dutch (1st 1728), substantially enlarged. Bodel Nijenhuis 2311. [Ordernr.: 3675 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 200,00

(Huls, H. van). Quakers Predikatie, Gedaan door Do. Joachem Bulkus, Predikant van Schuddebroek, en Geestgetuiger. Waar in klaar getoond werd: 1. De tien Vermakelykheden des Huwelyks. 2. De gantsche ontleding van de Vrouwelyke Secte, met hare eigenschappen. 3. De reden, waarom men hedendaags zo veel bedorven Huwelyken ziet. Mitsgaders Het Formulier der Gruwelyken Staat, bedient door dezelve Joachem Bulkus, en tot getuygen Koster Sybrant Smeerbast, Hondeslager, en Teunis Moddekevuil, Varkendryver. Seer Vermakelyk op Bruiloften/ Maeltyden/ enz. Gedrukt, voor het Gezelschap. No place, (ca 1750); bound with 3 similar works (see note). 4 Works in 1. Sm 8vo. Blind-stamped vellum (occ soiled). With woodcut vignettes on titles. 32; 46; 30; 16 pp. Scheepers II 164; Scheurleer p 246 and p 247; Waller 351 and 987. Bound with: Quakers Na-Bruyloft, De Oorspronk van 't Kussen of Zoenen ... Mitsgaders een Boere Vryagie tusschen Jasper Joosten en Keetje Gerritse. 1752; Kwaakers Byeenkomst, Over de Woorden: Het eind der kwelling van een Maagd/ Is een Galant, die haar behaagd. Gedrukt voor de Kwaakerinnetjes. No date; Kwaakers By-Eenkomst Of Tweede Verklaring Op de Verjaaring Van de Broeders en Zusters; Als meede het Formulier ... aan Broeder Koster Janssen En Zuster Feytje Franssen. No date.Rare collection first published in 1734. [Ordernr.: 511 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

HUWELIJKSBANDEN. Echt-Zang, op het huwelijk van den Heere Henricus Josephus Wilhelmie, en Mejuffrouwe Catharina Maria Kock. In den Echt veréénigt den 11den van Wiedemaand, MDCCLXXXVIII. Te Amsterdam, by T. Crajenschot, Boekverkooper op den hoek van de Heeregragt en Heysteeg, (1788). Twee delen. 4to. Bruin gemarmerde leren banden, aan beide zijde in het midden een zes-hoekig groen vlak met vergulde guirlandes, randwerk, snede en ruggen verguld. Op beide identieke titels een allegorische afbeelding gegraveerd door C. Bogerts naar een tekening van J. Crajenschot, met een allegorisch slotvignet "De Huwlyks Band Bind Hart en Hand" naar een ontwerp van en in koper gebracht door C.F. Fritzsch. In beide banden groene blindgestempelde en vergulde (oxides) schutbladen met bloem-motief van druiven, inclusief de originele zijde linten, iedere band heeft 30 pp waarvan 20 blanco. Jan Storm van Leeuwen, Dutch decorated bookbindings 2.2.54. Weddings Poems Bindery (Amsterdam or Utrecht, 1781-1790). Pracht banden! De originele linten gedeeltelijk los. Ruggen en banden licht geschaafd. Zeldzaam! Très rare. [Ordernr.: 22419 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 4500,00


Huydecoper, Balthazar. Proeve van Taal- en Dichtkunde; in Vrijmoedige Aanmerkingen op Vondels Vertaalde Herscheppingen van Ovidius ... waar achter volgen eenige Bijvoegsels en Verbeteringen, een kort Bericht wegens de letter Y, en twee Bladwijzers. Amsterdam, E. Visscher en J. Tirion, 1730. Sm 4to. Blindstamped vellum, raised bands, little soiled. With finely engraved frontispiece by J.C. Philips. (12), 682 pp. Sole edition, very good copy. [Ordernr.: 18642 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 325,00

Huygens, Christiaan. Opera Varia. Volumen Primum (-Secundum). Lugduni Batavorum, Janssonios Vander Aa, 1724. 4to. Vellum. bit soiled; (rather) foxed. 4 parts in 1. Titles printed in black and red. With vignette on title (motto: Audaces Fortuna Juvat) and 56 folded plates. (14), (1-4), 5-308, (4), -776, (18) pp. ¶ First collective edition, ed. by G.J. 's Gravesande. Bierens de Haan 2238. Without the frontispiece (potrait). Good copy. [Ordernr.: 883 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1950,00

I.K.B. Een uytvoerig en omstandig Bericht Van de Nieuw Ontdekte Distilleer-Konst, Waar in Niet alleen de Nodige Instrumenten, Regeering van het Vuur, Materien en Stoffen; maar ook de Manier van met weinige onkosten, doch echter met overgrote winst, allerhande Ruwe en Fyne Wateren te distilleeren, Als mede d'inweeking, toezetting, fermentatie, en c. en c. Amsterdam, Pieter Aldewereldt, 1736. Sm 8vo. Half calf over speckled boards, raised bands, gilt lettered label. Title printed in black and red. With nice frontispiece. (14), 250, (14) pp. ¶ UB Amsterdam & Leiden. Extremities worn; occasionally a little soiled. [Ordernr.: 17049 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

IRELAND, SAMUEL. A Picturesque Tour through Holland, Brabant, and part of France; Made in the Autumn of 1789. Illustrated with Copper Plates in Aqua Tinta From Drawings made on the Spot. Vol.I (-II). London, T. Egerton a.o., 1796. 2 vols. 4to. Red Russian calf, raised bands, spines richly gilt, blind-stamped covers with gilt dots, edges gilt, inside dentelles; as usual occasionally (rather) foxed due to the ink used for the plates. With vignettes on engraved titles and 48 plates by the author (some) and C. Apostool. XX, 218; IV, 212 pp. Second edition, corrected and with 2 more plates. Most aquatints are views, in England (2), Belgium (4), France (8) and The Netherlands (27). The others depict costumes, a sworn midwife under a tree full of babies (Arbor Vitae), Rubens' chair and altar, and the National Assembly in Paris. Good copy in splendid binding. Bodel Nijenhuis 161 (1st ed 1790); Lipperheide Gb 35. [Ordernr.: 3330 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1650,00

IVES, EDWARD. Edward Ives reize naar Oost-Indië en Persië, en de daar omliggende landen. Ondernomen langs een ongewoonen weg. Amsterdam, De Compagnie 1779. 2 volumes in 1. 4to. Modern boards. With 2 engraved titles by Th. Koning after J.G. Waldorp, 2 folding maps and 9 engraved plates by R. Muijs (5 folding). (16), 324; (4), 379 pp. ¶ Cat. NHSM I, P.242; Tiele 522. First Dutch edition. (English edition, London 1773). Title-page felt-tip marking in lower margin and verso Library stamp. Last pages browned but a good copy. [Ordernr.: 23647 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1850,00

JOHNSTONE, J. An account of the most approved mode of Draining Land; according to the system practised by Mr. Joseph Elkington, late of princethorp, in the county of Warwick: with an appendix containg hints for the farther improvement of bogs and other marshy ground, after draining; together with Observations on hollow and surface draining in general. The whole illustrated by explanatory engraving. Drawn up for consideration of the Board of Agriculture and Internal Improvement, by John Johnstone, Land-Surveyer. Edinburgh, Mundell and Son, 1797. 4to. Half calf (modern). With 16 engraved maps (2 folding) by Mr S.I. Neele after John Johnstone and one text illustration of a drain. (14), 182, (2) pp. First edition. 1 plate browned. [Ordernr.: 8906 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

(KEMP, W). Verbintenisse der ouders tot hunne kinderen, midsgaders de Christelyke regels, naer de welke zy hun moeten opbrengen: ook dienstig voor alle de gene die sorge der kinderen hebben. Tot Utrecht, Corn. Guil. Le Febvre, 1728. 12 mo. Modern perkament. Met een vignet op de titel. (6), 40, (2), pp. ¶ "Dienvolgens zal dit boeckjen om twee redenen aen uluiden profytig wezen, ten eersten tot onder wyzinge van u eigen leven, ende ten tweeden om naer den in houd van het zelve uluiden kinderen ook 't onderwyzen". Willebrord Kemp (overleden 2 mei 1747), deken van het kapittel van de oud-katholieke kerk te Utrecht [Ordernr.: 22697 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 220,00

(KEMP, W). Zedelessen voor d'ouders, getrokken uit gods woord, uit de besluiten der kerkvergaderingen, en uit de schriften van de heilige vaders. Utrecht, Cornelius Guillielm. Le Febvre, 1734. 12mo. Modern perkament. 83 pp. ¶ "Dat de bedorvendheid der zeden hedendaegs zeer groot is kan men niet twyfelen: men ziet vooroogen hoe de hovaerdigheid tot in den top klimt onder alle staten en zoorten van menschen: de geldzugt en begeerten" - Willebrord Kemp (overleden 2 mei 1747), deken van het kapittel van de oud-katholieke kerk te Utrecht [Ordernr.: 22696 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 220,00

(KEMP, W). Zedelessen voorde kinderen, Jongelingen en dogters, getrokken uit gods woord en uit de schriften van de heilige vaders. Tot Utrecht, Cornel. Guillielm. Le Febvre, 1735. 12mo. Oorspronkelijke half bezaan met gemarmerde omslag. 105, (2) pp. ¶ Bijnsters, 1223. Willebrord Kemp (overleden 2 mei 1747), deken van het kapittel van de oud katholieke kerk te Utrecht [Ordernr.: 26405 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 220,00

(KERSTEMAN, F.L.). Het Leven van den Wereldberoemden, Johan Christophorus Ludeman, vermaard Philosooph, Medicinae Doctor, en Astrologist te Amsterdam; aldaar overleden den 22 van de Lentemaand, 1757. (Z.pl.,z.jr.). 4to. Oorspronkelijk karton. Met een portret van Ludeman met op de achtergrond een Globe. 160 pp. Zonder titel. Gelezen exemplaar maar wel in goede staat. [Ordernr.: 24507 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

(Kinschot, Gaspar Rudolph van). Beschryving der stad Oudewater; Waarin aangetoont word der zelver Herkomst uit het Uitrechtsche Bisdom, Overgang tot de Graaflykheid van Holland En haare gemaakte onafscheidbaarheid van de zelve, Mitsgaders ... Voorrechten, Regeeringsvorm, droevige Lotgevallen ... als mede de Hantvesten, Privilegien en Octroyen ... Byëen verzamelt, opgestelt en in 't licht gegeeven door Den thans in dienst zynde Bailjuw, Dykgraaf en Schouw der zelfde Stad. Delft, Reinier Boitet, 1747. 4to. Calf, raised bands, spine and borders of covers richly gilt, gilt edges round sides, extremities little worn. Title printed in black and red. With armorial vignette on title, full-page engr dedication, 2 text-ills, 2 fld plans and 5 fld views after H. de Winter by F. van Bleysweyk (3), J. vd Spijk and I. Besoet, all coloured, probably just some decades ago. XVI, 600, 14, (1) pp. Last page blank. Nijhoff / van Hattum 159. Fine copy on large and thick paper. [Ordernr.: 3345 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

(Kinschot, Gaspar Rudolph van). Beschryving der stad Oudewater; Waarin aangetoont word der zelver Herkomst uit het Uitrechtsche Bisdom, Overgang tot de Graaflykheid van Holland En haare gemaakte onafscheidbaarheid van de zelve, Mitsgaders ... Voorrechten, Regeeringsvorm, droevige Lotgevallen ... als mede de Hantvesten, Privilegien en Octroyen ... Byëen verzamelt, opgestelt en in 't licht gegeeven door Den thans in dienst zynde Bailjuw, Dykgraaf en Schouw der zelfde Stad. Delft, Reinier Boitet, 1747. 4to. Blind stamped vellum, raised bands. Title printed in black and red. With armorial vignette on title, full-page engr dedication, 2 text-ills, 2 fld plans and 5 fld views after H. de Winter by F. van Bleysweyk (3), J. vd Spijk and I. Besoet. Woodcut endpieces. XVI, 600, 14, (1) pp. Last page blank. ¶ Nijhoff / van Hattum 159. Very fine and large paper copy. Some litle wormholes. [Ordernr.: 24303 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1750,00

KLOECK, JOHANNES. Eedesche Verlustingen, Of Geestelijcke Gezangen en Lof-Sangen, op Verscheyden Voorvallen en Gelegentheden t'zamen gesteldt, en ten dienst der Zang-lievende in 't ligt gebragt door Johannes Kloeck, Herder der Gemeente Christi tot Ede. Den vierden druck/ vermeerdert met een aanhangsel. - Sang-Lievers als mede den Swacken Adem-tocht... door Nicolaum Barenzonium, Bedienaar des H. Evangelium tot Goes. t' Utrecht, By Justus van Stuyvezandt, Boekverkoper, in de Grond-regel der Waarheidt, 1712. Twee delen in 1 band. Klein 8vo. Oorspronkelijk perkament. Met een vignet in houtsnede op de titel. XVI,(3),109; 140, (4) pp. ¶ Op het eerste schutblad en op de titel oudtijds met pen geschreven. Het laatste schutblad ontbreekt. Papier en perkament gebruind. Lichte waterschade in de marges. Zeldzaam werkje. [Ordernr.: 26331 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

KNIGGE, DEN VRYHEER VAN Over de Verkeering met Menschen door den Vryheer van Knigg. Eerste (-Tweede) Deel. Vooraf gaat eene verhandeling van een Amsterdamsch Burger, over den tegenwoordigen toestand der samenleving in onze Republiek, en de middelen tot verbetering. Tweede naar de vierde hoogduitsche uitgaave veranderde en zeer vermeerderde druk. Te Amsterdam bij Johannes Allart, 1795. Twee delen. 8vo. Half leer met vergulde rug en rood titelschildje. Met een portret van de schrijver. (6),CXII,202; (2),204 pp. ¶ Mooie set! [Ordernr.: 22428 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

Knoop, Johann Hermann. Beschouwende en Werkdadige Hoveniers-Kunst of inleiding tot de Waare Oeffening der Planten. Waarin aangewezen word Al 't gene een Hovenier en aan andre Tuin-oeffenaars dienstig en nodig zyn kan te weeten, om niet alleen met gewenscht voordeel, maar ook met vermaak allerly Boom-, Heester-, Kruid-, en Bloem-gewassen te cultiveeren. Insgelyks Om allerley in en buitenlandse Bloemen, Vrugten en andere Gewassen te vervroegen, en buiten de gewone Saisoenen te hebben: of by ons byna even als in haare geboorte plaats, te doen groeyen, bloeyen, en hunne Vrugten ryp en smakelyk voorttebrengen. Alles afgeleid Uit een waare Natuurkundige grond, als waarin de Cultuure der Gewassen alleen gegrondvest is ; en door aanmerkingen en ondervindingen van meer als 30 Jaaren bevestigt; ook met de nodige Plaaten, tot meerder verstanbaarheid en opheldering, voorzien. Dienende verders Sowel voor de Veldt- als Tuin-oeffenaars. Te Leeuwarden, Gedrukt by Abraham Ferwerda, 1753. 4to. Mottled calf, raised bands, spine richly gilt, red label, spine-ends worn; marbled endpapers, text occasionally rather stained. Title printed in black and red. With nice printer's vignette on title and 16 mostly folding engraved plates by Jacob Folkema after the author. (28), 594 pp. Very good copy. [Ordernr.: 17102 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3250,00

Knoop, Johann Hermann. Fructologia, of beschryving der Vrugtbomen en Vrugten die men in de hoven plant en onderhoud: waar by ... Benamingen, Groey-plaatzen, Voortteling, Cultuur, en Huishoudelyk Gebruik, als mede het Confyten [etc]. Leeuwarden, Abraham Ferwerda and Gerrit Tresling, 1763. Folio. (3),132 pp. Title within red border. With 19 coloured plates (complete). Half roan over speckled boards, extremities little worn; text occasionally somewhat browned. First edition, the plates not folded. Landwehr Col Plts 91. [Ordernr.: 17103 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1950,00

Knoop, Johann Hermann. Pomologia, dat is Beschryvingen en Afbeeldingen van de beste zoorten van Appels en Peeren, welke In Needer- en Hoog-Duitschland, Frankryk, Engeland en elders geagt zyn, en tot dien einde gecultiveert worden; bound with: ---- Fructologia ... Vrugtbomen en Vrugten; and: ---- Dendrologia ... Plantagie-Gewassen. Leeuwarden, A. Ferwerda and G. Tresling, (ca 1765). Folio. 3 parts in 1. With respectively 20 and 19 coloured folded plates in parts I and II. Half calf over marbled boards, raised bands, spine gilt, extremities worn; minor traces of use. (2), 36; (4), (70); (4), 87,(4) pp. ¶ Second edition, as usual without the very rare final part. Landwehr Col Plts 88 and 92; Nissen BBI 1078 and 1077. Exlibris Bob Luza. [Ordernr.: 752 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3500,00

(Kool, T). Kees de Windbuyl, of de vernietigde History. Klugt-spel. Amsteldam, Hendrik Vrydag, Voor de Liefhebbers van den Schouwburg, no date (ca 1750). Sm 4to. Limp boards; little soiled. With woodcut vignette on title and fld. etched caricature (portrait, see note). (6), 42 pp. The portrait is in the form of a medaillon, surrounded with: Mr. Wagenmaaker. Korne[l]is van Oeveren, alias Domin[e] and a 2-line caption below: Dit is Kees van Oeveren, een tweeden Don Quichot, Een gekke windbuil, maar nogthans een Patriot. [Ordernr.: 620 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

KRAYENHOFF, CORNELIS JOHANNES. De Aloude Metzelwerken vergeleken tegen de Hedendaagsche, of Vertoog waarom de zwaare Muuren, van deesen tyd, kragteloos, en bouvallig zyn, in tegenoverstelling van die der Ouden.'s Gravenhage, Johannes Gaillard, Boekverkoper in de Veenestraat, 1775. Bound with; Proefkundige beschouwingen van den Aart, Hoedanigheid, en Sterkte van het Timmer-Hout, Waarin aangetoond wordt, dat men, door goede behandeling, het Timmerhout, zoo voor Schepen, Krygs- en Burgerlyke Gebouwen, als voorvMagazyns en Artillery goederen, beter, sterker, en bestediger maaken kan. 's Gravenhage, Johannes Gaillard, Boekverkoper in de Veenestraat, 1775.Tweede druk. Half calf over marbled boards, with morocco label, spines gilt, extremities little worn. With 2 engraved dedications and 2 plates (1 folding). 83 pp; 86 pp. ¶ Schoon exemplaar. Zeldzaam. [Ordernr.: 7618 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

LAAN, P. Dank - en Zegen - Bede Ter Gelegenheidt van het Eerste Eeuw-Feest van 's Lands Hooge Schoole der Stad Utrecht. Gevierd den XXVII. van Lentemaant MDCCXXXVI (1736). Tot Utrecht, By Pieter Muntendam, en Jan Hendrik Vonk van Lynden, Boekverkoopers (z.jr.). 4to. Gemarmerde omslag. Met het logo van de UU, 'Sol Justitiae Illustra Nos' in houtsnede op de titel. 12 pp. [Ordernr.: 24497 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 35,00

LAFOSSE, PHILIPPE ETIENNE. Plate volume without title, probably from: Cours d'Hippiatrique, ou Traité complet de la Médecine des Chevaux (1st ed 1772). Sm oblong 4to. (No place, no date). Contemporary calf (repaired), raised bands, spine gilt with red label. With 57 engraved plates (30 partly coloured) signed J. Ber(k)a (Praha, 1758-1815?) or Jos Schmidt. ¶ (P.E. Lafosse 1738-1820). Binding restored, some browning or foxing. Rare! Good copy. [Ordernr.: 22693 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

LANDRECHTEN - Aantekeningen op de gereformeerde Land-Rechten ende gewoonten van het Ryk van Nymegen, van de Ampten van tusschen Maas ende Whaal, Over-ende Neder-Betuwen, midsgaders van de Heerlykheden ende Gerichten daar onder resorterende. Te Nymegen, Gedrukt by Isaac van Campen, Boekdrukker en Boekverkoper, naast het Stadhuis, 1777. Half leer. Met een vignet in houtsnede op de titel. (4), 604 pp. Exlibris Mr. H. van Riel. Goed exemplaar. [Ordernr.: 24536 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 450,00


(LANGAUROUX, MARQUIS DE). L' Art Divinatrice nouvellement inventee, Par la quelle on peut entierement aprendre toutes les choses de l'avenir, et parfaitement satisfaire a la curiosité du monde la plus violente dedié e aux beautés de nos jours. / Neu erfundene Wahrsagungskunst, durch welche...unserer Zeiten. Mit Küpfertabellen gezieret. ... Zweyte und verbesserte auflage. A la Haye 1760. und: Vatcinivm Hexametro- Pentametro- Arithmeticvm, aptissimas et fvtvra contingentia in se continentes responsiones, ad omnes datas qvaestiones, exhibens. / Durch die rechenkunst in Bersen erfundene Weissagung, welche auf allevorgelegte fragen etc. Lvgdvni Batavorym, 1761. Sm 8vo. Boards. Two parts in one. With woodcut vignettes and 6 tabels (5 folding). 47, 77 pp. Tweetalig werkje Frans/Duits. Waarzegerij-kunst. [Ordernr.: 22196 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 575,00

LANGENDYK, P. Dichtkundige werken, naamelyk Toneel-en Mengeldichten..... Graaven van Holland, in Jaardichten beschreeven, met derzelver echte Afbeeldingen, op nieuw getekend en gesneden...... Berschryving van Kleef, de Gezondheidsbron en omliggende landsdouwen. Haarlem, J. Bosch, 1745-1760. 6 delen in 5 banden. 4to. Leren banden, ruggen verguld in zes compartimenten, met rode titelschildjes. In ieder deel op de titelpagina een vignet door J. Wandelaar. Met een titelplaat in het eerste deel, een portret van de schrijver door J. Houbraken en 3 gravures. In het tweede deel zitten geen afbeeldingen. In het derde deel een portret van de schrijver door J. Houbraken naar C.Pronk en 2 afbeeldingen door J.Punt en 1 afb. van J. Wandelaar (Huwelijk van Pieter Teyler van der Hulst en Helena Wynands Verschaave). In het vierde deel, op de extra titel van de stad Kleef, een titelvignet 'Salus Publica', en 10 gravures ( 5 uitvouwbare ) van de stad en omgeving alle gegraveerd door Hendrik Spilman naar Jan de Beyer, 1745. In het vijfde deel 'De Graaven van Holland' een voortitel en 32 paginagrote portretten in koper gegraveerd door H.(enricus) S.(pilman) naar T.(aco) J.(elgersma). Scheepers 195. Prachtige set, uniform gebonden. Gezichten: de stad Kleef langs de Spuigracht, het Slot, van de Zandberg buiten de de Nassau-poort, de Grafstede van vorst Maurits van Nassau Siegen in Bergendaal, de grote Iindeboom, de Butterberg, de Eltenberg, het huis Ganswijk, de fonteinen en amphitheater en het slot Mooijland. Ruggen boven en onderzijde licht beschadigd. [Ordernr.: 22207 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2975,00

La Fitaeu, Joseph François. De Zeden der Wilden van Amerika. Zynde Een nieuwe uitvoerige en zeer kurieuse Beschryving van derzelver Oorsprong, Godsdienst, manier van Oorlogen, Huwelyken ... en andere zeldzame gewoonten; Tegen De Zeden der oudste Volkeren vergeleken. Eerste (-Tweede) Deel. Amsteldam, H.W. van Welbergen and P.H. Charlois, 1751. Large 4to. 2 parts in 1. (2),36,(18),300;(2),-555[=560] pp. Title printed in black and red. With frontispiece by E.L. Creite, 1 map (western hemisphere) and numerous illustrations on 41 plates. Calf, raised bands, spine gilt; occasionally slightly soiled. Second edition in dutch. Very good copy on large paper. Sabin 38598; Tiele 637, note. [Ordernr.: 17089 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

LEEUWEN, SIMON VAN. Bellum Juridicum, ofte den Oorlogh der Advocaten, Bestaande in Consultatien, Advysen, Deductien, Advertissemente, en diergelycke Schriftuyren van Rechten, waar van d'een, d'andere, directelyck is contrariërende, En welckers voorvallen, in het byzonder bekrachtigt zyn. Met Resolutien, Placaten, Sententien, en Gewysdens, zoo van Souveraine Vergaderingen, Hoogh-aanzienlyke Collegien, Provinciale Hoven van Justitie, als andere subalterne Vierscharen, Rechters, en Gerechtsbancken, etc. Tot Utrecht, By Jacob van Poolsum, 1743. 4to. Contemporary vellum, bid soiled. Title printed in black and red. With printers vignet (by J. Goeree) on title. (8), 726, (10) pp. Small wormholes. Ownerstamp and note with pencil on blank page. [Ordernr.: 702 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 400,00

Lelyveld, F. van. Berichten en Prijs-Vragen, over het storten van Olie, Traan, Teer, of andere dryvende stoffen, in Zee-Gevaren. Leyden, Johannes le Maire, 1775; with: ---- Byvoegsel. Ib., id., 1776. Original boards. Only top-edge cut. With vignette on title by N. van der Meer Jr. and 1 text-ill. (6), 200 pp. Bierens de Haan 2708 (1st issue: (6),125 pp); Cf Landwehr VOC 644. Invitation to compete for best scientific treatise on the flattening effect of (dumping) oil and other greasy substances on the surface of the sea. With extracts on the subject by Benjamin Franklin, William Brownrigg and mr Farish. Second issue, enlarged with latest information, comments, etc. Speckled boards, extremities little worn; few imperfections. [Ordernr.: 1012 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 450,00

LEURS, W. Verhandeling over het Aderlaaten en deszelfs Toevallen, ten nutte der heelkundige leerlingen T' zaamengesteld, door W. Leurs, Heelmeester te Utrecht, (1783). Te Rotterdam, by J. Hendriksen, Drukker en Boekverkooper op de Hoogstraat bij het Stadhuis, D, No. 29. Calf (modern). With 2 folding engravings by A. Hulk after G.V.H. and 1 folding tabel contains medical books.(20), 168, (4) pp. ¶ With owners entry on the half-title. Good copy. [Ordernr.: 23188 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

LIEDBOEK. - 't Groot Hoorns, Enkhuyser en Alkmaerder Liede-Boeck, Versiert met veel mooye Bruylofts-liedekens en Gesangen. Amsterdam, Pieter van Ryschooten, 1702. 12mo.Original calf, (restored) with silver clasps, raised bands, spine and covers gilt (partly faded), edges gilt. Miniature book, hxw: 78 x 50 mm. Text mostly printed in gothic. With halfpage vignet on title and 1 fullpage text-ill, both woodcut. 310, (10) pp. 2nd blank removed. Very charming and populair songbook in nice binding. Scheurleer p 185. [Ordernr.: 13822 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1200,00

Lodensteyn, Jodocus van. Uytspanningen, Behelzende eenige Stichtelyke Liederen en andere Gedichten. Den Elfden Druk merkelijk verbeterd en met meerdere Voyzen vermeerderd. als mede Tot gemak der Zang-meesteren hier by gevoegt een onderregting, tot gebruyk der geener die de op-gemelde Liederen, op de Instrumente willen leeren Speelen. Amsterdam, Joannes Kannewet, (1738). Sm 8vo. Vellum. Largely printed in gothic, numerous musical scores. With finely engraved title by J.C. Philips (dated 1739). (24), 464, (16) pp. Scheurleer p 79 (and S 4260). Very good copy in original binding. [Ordernr.: 19218 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 300,00

Loosjes, Adriaan. Beschrijving van de Zaanlandsche Dorpen, Oostzaan, Oostzaandam, Westzaan, Westzaandam, Koog, Zaandijk, Wormerveer, Westknollendam, en Nauwerna. Uit oorspronglijke handschriften ... met Aantekeningen tot deezen tijd vermeerderd, door Petrus Loosjes. Haarlem, F. Bohn and A. Loosjes, 1794. Half calf over speckled boards, raised bands, red label, spine gilt; some margins little soiled. With large map by C. van Baarsel after K. Sem, 8 fine views after J. Bulthuis by D. Veelwaard a.o., and 2 tables, all folding and all coloured. (4), XXIV, II, 322, (4) pp. Nijhoff / van Hattum 194. Good copy on Bestpapier met Proefdrukplaaten. [Ordernr.: 3741 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1750,00

(LORMOIS, DE.). De Volmaakte Verwer, Alles leerende wat 'er vereischt word, om alle Wollen en Zijden, met alle Couleuren, en Hoeden schoon zwart te verwen; benevens de bereiding en klaarmaking van alle die zoorten van verwen zo voor de groot als klein Verwers, mitsgaders de toestelling van alle Olie-Verwen. Tweede Druk. Kl 8vo. Karton. Met een titelprent in foto-copie. (26), 230, (22) pp. Vertaald uit het Frans. UBA heeft een 2de druk uitgegeven te Leiden in 1753 en een Nieuwe druk uitgegeven te Amsterdam in 1836. Zeldzaam werkje. [Ordernr.: 22467 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 575,00

LOW COUNTRIES, COSTUME OF THE. (Costume of the Low Countries). 4to. Half Morocco (modern). 25 handcoloured engraved plates. Copperplate 24,5 x 18 cm. Taken from a large unidentified series ca 1800. Captions in English and French (abridged), a few cut short at bottom. Visible printed platenumbers range from 99 to 177. Some plates relate strictly to Friesland (10) or Brabant (2). Others depict nobility and politicians (7), professions (3) or plain clothes. [Ordernr.: 3703 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 850,00

Lustig, Jacob Wilhelm. Inleiding tot de Muziekkunde; Tweede druk: in bevalliger vormen gegooten, door ----, Organist van Martini Kerke te Groningen. Voor den Auteur. (Groningen), Hindrik Vechnerus, 1771. Later half cloth over marbled boards, little bent; partly dampstained along innermargin. (16), 301, (11) pp. Second edition (1st: 1751). Rare book in a poor binding. [Ordernr.: 17093 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 600,00

Luyken, Jan. Het Overvloeijend Herte, of Nagelatene Verzen. van den Godvruchtigen Jan Luyken, Bestaande in Stichtelyke Beschouwingen en Geestelyke Overdenkingen, Verrykt met Goddelyke Spreuken, over veelerleie soorten van onderwerpen, by verscillende gelegenheden opgesteld. Vercierd met vyf en tachtig Konstige Figuuren, in den smaak des Aucteurs getekend en in 't Koper gebragt door... Amsterdam, D' Erve F. de Kruyff en W. Brave (na 1767). Boekverkoopers op de Zeedyk, by de Kolkhuis. Klein 8vo. Half leer met geribde rug. Frontispiece en 85 half-pagina grote tekst illustraties door Cornelis van Noorde in de stijl van Jan Luyken. (18),281,(5) pp. ¶ Landwehr, 529. - Complete lijst van afbeeldingen: 1. En schip op het strand is een baak in zee. 2.Gelukkige uitkomst. 3. Welgekomen. 4. De huisheer. 5. De voorzigtigheid is de moeder van de wysheid. 6. D' apotheek. 7. De byen. 8. De harmoni. 9. Hoe zoet is vriendschap. 10. De spyze. 11. Hoe onbestendig. 12. Bekeerd u, bekeerd u. 13. Tot zyner tyd. 14.Wild van natuur. 15. Komt in, komt in. 16. Niet als de dieren. 17. Het schaap. 18. De schuit. 19. De boom aan 't water. 20. De kalk. 21. De masten-heijers. 22. De stempel. 23. Het kleed. 24. De noordpool. 25. Op 't zien van een schip. 26. De koning. 27. De regeerder. 28. De jongelingschap. 29. De koopman. 30. De diamant. 31. Het papier. 32. De hemel. 33. De maan en 't gesternte. 34. De nagtrust. 35. De bleeker. 36. De wagen. 37. Het bier. 38. Simson jaagd de vossen in 't koorn. 39. De propheeten en evangelisten. 40. Het grootste wonder. 41. Verheerlykt door den gast. 42. Mond der waarheid. 43. Daar is genade. 44. Het vrouwwtje raakt den zoom van christus kleederen aan. 45. De trouwe herder. 46. De verlooren zoon en het schaap. 47. Jezus intrek te jeruzalem. 48. Het nagtmaal. 49. De nederigheid. 50. Jezus hangt aan 't kruis. 51. De laatste reden. 52. Jezus hemelvaard. 53. Verderf en genezing. 54. Door liefde getrokken. 55. Stephanus gesteenigd. 56. De nodige wapenrusting. 57. Wat is 't aardse? 58. De boete. 59. Weest de minste. 60. Wat is 'er aan? 61. Het naderd. 62. De belegering des herten. 63. Breed na 't smal. 64. De vergenoegzaamheid. 65. De zagtmoedigheid. 66. Het gerigte. 67. De heemelse en weereldse wysheid. 68. Het heemelse voor 't aardse. 69. De ziele zugt na haaren oorsprong. 70. Eene afgezonderde ziele. 71. Op het zien van Jezus. 72. De bekoorlyke weereld. 73. De strikken des duivels. 74. Het kruis en de smalle weg. 75. De straalen van jezus tot een die in 't duister zit. 76. Jezus zoet gezelschap. 77. Eene verlaatene ziel. 78. De vastigheid aan je zus. 79. De overgift van 's mensen hert. 80. Het verliezen van zig zelf. 81. De gryze ouderdom. 82. Meest te onpas. 83. De aanspreeker. 84. Op 't zien van doodsbeenderen. 85. Met zuivere handen. - Rug en platten beschadigd, waterschade vooral in de schutbladen, verder een schoon en aardig exemplaar. [Ordernr.: 26428 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 600,00

LUYKEN, JAN. Jan Luykens Duitsche Lier, draayende veel van de Nieuwste, Deftige, en Dertelende Toonen. Bevat in tien verdeelingen, en verciert met kopere plaaten. Tweede Druk. Vermeerdert met het leven van den Autheur. In 's Gravenhage By H.H. van Drecht, Boekdrukker en Boekverkoper 1783. Kl.8vo. Oorspronkelijk karton. Met een halftitel, een gegraveerde voortitel, een titel met drukkersvignette in houtsnede en 9 emblematiesche afbeeldingen naar Jan Luyken. Met diverse vignetten in houtsnede. XII, (4), 109, (5) pp. Landwehr Emblem and Fable books 470. Aardige 18e eeuwse uitgave, eerste in 1671. Paginering misbound. Onafgesneden doch een schoon exemplaar. [Ordernr.: 24599 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

M, J. Korte onderwysingen voor de Catholyke Jonkheyt, om wel te Biegten, en te Communiceren. 't Utrecht,Gedrukt by Theodorus van den Eynden, Boekverkoper omtrent de Romerborgerbrug in 't Musiek-boek, 1723. 12mo. Modern perkament. Met een vignet in houtsnede op de titel. 93, (2) pp. ¶ De Romerborgerbrug is bij de huidige Hamburgerstraat. Enkele wormgaatjes, papier gebruind. [Ordernr.: 22698 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 220,00

(M.S). Naeuwkeurige Beschryving Van Alles wat de Heeren Studenten der Utrechtsche Hooge Schole verrigt hebben ... by de Blyde Komst en Inhuldiginge van zyne Doorluchtige Hoogheit Wilhelm Karel Henrik Friso ... Door een Liefhebber van Utrechts Akademie. Utrecht, Hermannus & Johannes Besseling, 1747. 4to. Modern half morocco over marbled boards, spine gilt; browned and occasionally stained.With vignette on title (Utrechtse Academie) and 2 (1 fld) plates of the banners and fireworks for this occasion, all by the Hungarian student of philosophy Stephanus Páldi. (4), 56 pp. Bodel Nijenhuis 2373. Met een 'lijst der studenten'. [Ordernr.: 1034 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 475,00

MAASTRICHT. Annuaire de la Province de Limbourg, rédigé par La société des amis des sciences, lettres et arts, étable a Maestricht. Année 1826. A Maestricht, chez. L . Th. Nypels, Imprimeur-Libraire, (1825)/1829/1831. 3 parts in 1. Sm. 8vo. 18th. century red morocco calf, raised bands, spine richly gilt, gilt on sides with small floral design in the centre and marbled endpapers. With a view on the river 'de Maas' in Maastricht, litograph by De Jobard after Delacourt and with 3 views of weapons and seals. (30), (62), (50) pp. + 23 pp. Beautifull and highly decorative binding. Partly loose in binding. [Ordernr.: 22468 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 425,00

MAGNETUS, J. J. - Noodige aanmerkingen over de Chirurgie en praktyk van Paulus Barbette, M.D. Dienende tot nader uitlegginge van zyn uitgegeven Werken, door.... Uyt het Latyn vertaalt. Als mede de Nieuwe Operatien der Chirurgie. Behelsende d'oorsaken, gegrond op het maaksel der deelen, haar teikenen, toevallen, en nette explicatie, met veele Observatien. Ende een generaal Denkbeeld van de Wonden. Door Joseph de la Charriere. Beide uitgegeven enoversien door Steph. Blankaart, M.D. t' Amsterdam, By Jacob Graal, Boekverkooper, op de Lelygragt, tusschen de Heere- en Keisers-gragt, 1727. Twee delen in één band. Klein 8vo. Geillustreerde voortitel, twee titelbladen beide met een vignet in houtsnede en 8 fraaie paginagrote gravures. (10),432,(4); 247,(3) pp. ¶ Het eerste deel heeft waterschade, op de achterzijde van het eerste titelblad staat een stempel. Het tweede titelblad is bevestigd op een blanco pagina, verder een aardig en goed exemplaar. - Uit de bibliotheek van Bob Luza met zijn exlibris. [Ordernr.: 26416 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

MANDER, CAREL VAN. Het Leven der Doorluchtige Nederlandsche en eenige Hoogduitsche Schilders ... vollediger gemaakt, door wylen Jacobus de Jongh, En nadeszelfs overlyden door eene bekwaame hand. Met het Leven van den Schryver, naar den besten druk van 't Jaar 1618. Eerste (-Tweede) Deel. Amsterdam, Steven van Esveldt, 1764. 2 vols. 8vo. Blue half calf (early 19th century), spines gilt; few minor stains.Titles printed in black and red. With frontispiece by S. Fokke, portrait of the author and over 150 other portraits on 51 reworked plates. (32),354,(3); (2),271,(59) pp. Very good copy. [Ordernr.: 3968 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

MANDER, CAREL VAN. Het Leven der Doorluchtige Nederlandsche en eenige Hoogduitsche Schilders ... vollediger gemaakt, door wylen Jacobus de Jongh, En nadeszelfs overlyden door eene bekwaame hand. Met het Leven van den Schryver, naar den besten druk van 't Jaar 1618. Eerste (-Tweede) Deel. Amsterdam, Steven van Esveldt, 1764. 2 vols. Calf, spines gilt, red moroccon labels. Titles printed in black and red. With frontispiece by S. Fokke, portrait of the author and over 100 other portraits on 51 reworked plates. (32),354,(3); (2),271,(59) pp. Beautiful copy. [Ordernr.: 22429 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

MARE, PIETER DE & J. LE FRANCQ VAN BERKHEY. Zinspelende gedichtjes op de geestige printjes ge-etst door Pieter de Mare, na de teekeningen van Mejuffrouw Christina Chalon, berustende in de verzameling van den kunstbevorderenden Heere H. A. Dibbets, berijmt door J. le Francq van Berkhey, M.D. Lid van verscheide geleerde en dichtlievende genootschappen. Te Amsteldam, bij Willem van Vliet, 1793. Sm 8vo. Gilt decorated cloth with red label, corners bit worn; partly thumbed and stained, some old restorations. With printer's mark on title (by A. van de Meer) and 32 charming etchings on 28 plates. 32 pp. ¶ Buijnsters, kinderboeken 1456. CWL 3733 (b). Cf Lipperheide Gb 33 (1st ed of the etchings only, 1779). Scheepers 804. - Rare and beautiful picture book for childeren based on a collection of drawings by Christina Chalon (1748-1808). The were made in the style of Adriaan van Ostade, and most drawings relate to children, showing childeren walking with their parents, being carried by grownups, crowding around neighbours who are standing, talking, or sitting in front of theirs houses, children playing games, etc., but also included is a farmer on a chair smoking his pipe. A first edition was published in 1779, both in quarto and in octavo, and a second edition appeared in 1793. These are only rarely found coloured, the third and last edition is mostly always found with all the etchings finely coloured by hand. Title a bit damaged. Pencil on endpaper. Good copy. [Ordernr.: 3092 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

Marmontel, J.F. Les Incas, ou la destruction de l'empire du Perou. Tome Premier (-Second). Amsterdam, E. van Harrevelt, 1777. 2 vols. Sm 8vo. Calf, raised bands, spines gilt with red labels, extremities bit worn; occasionally slightly stained. (4),XXX,229,(3); (4),288,(7) pp. ¶ Cf Sabin 44652 for first edition (illustrated, Paris) of the same year. Numerous editions followed including several translations. Good copy. [Ordernr.: 6462 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 200,00


Marsilli, Lodewyk Ferdinand. Natuurkundige Beschryving der Zeën. 'sGravenhage, by de Compagnie, 1786. Folio. Uncut. (5),XXV,(1),216 pp. With nice front, 12 folded plates (2 maps, 3 coastal profiles and 6 tables, and 1 other ) and 40 full-page plates, most signed by M. Pool. Half calf over marbled boards (rebound, new covers and endpapers), raised bands, spine gilt. Early fundamental research in marinebiology, translated from the original in french (Amsterdam 1725). With extensive introduction in latin and dutch by H. Boerhaave. Fine copy on large paper. Nissen ZBI 2700. [Ordernr.: 17316 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2950,00

MARTINET, J.F. Het Vereenigd Nederland, door JFM, meester der vrye konsten, docter in de wysgeerte, lid van de Hollandsche en Zeeuwsche maatschappyen der weetenschappen te Haarlem, Rotterdam en Vlissingen, en predikant te Zutphen. Te Amsterdam, by Johannes Allart, 1788. 8vo. Half leer met vergulde rug en rood titelschildje. Met 1 uitvouwbare handgekleurde kaart van Nederland, 12 afbeeldingen op 6 bladen, 4 uitvouwbare bladen met namen van schilders, graveurs, etsers en 3 uitvouwbare bladen (facsimiles) met handtekeningen van bekende dichters, staatslieden, zeehelden, enz. (12), 605, (15) pp. ¶ Haitsma Mulier & Van der Lem 325 c, note. Eerste druk. De tweede druk verscheen in 1790. Mooi exemplaar. Met een Bibliotheekstempel op de titel.- Johannes Florentius Martinet Deurne, 12 juli 1729 - Amsterdam, 4 augustus 1795. De voorouders van Martinet waren na de herroeping van het Edict van Nantes in 1685 om het geloof uit Frankrijk naar de Republiek vertrokken. Martinet bezocht eerst de Illustere School van 's-Hertogenbosch en daarna als beursstudent de Leidsche universiteit. Hij studeerde zowel theologie als sterren-, wis- en natuurkunde en verwierf een doctoraat in de wijsbegeerte. Deze brede belangstelling zou hij ook zijn verdere leven blijven behouden. Als predikant stond hij onder andere te Edam (1759-1775) en Zutphen (1775-1795). Hij was lid van de Hollandsche en Zeeuwsche Maatschappijen der Wetenschappen en een voorstander van Newtons proefondervindelijke wijsbegeerte. Brede bekendheid verwierf Martinet door zijn Katechismus der natuur. [Ordernr.: 25982 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

MAYVOGEL, J.C. Gulden - Spiegel, ofte opwekkinge tot Christelyke Deugden, Afgebeelt in Twee Deelen: Waer in vertoond wert de schadelykheyt der Sonden; mitsgaders de Goedheyt ende Weldaden Gods over den Boetvaerdigen. Tot Leeringe en Stichtinge allen Christenen toegepast. Doch is hier bygevoegt, Thamars Ontschakinge. Of de Verdoolde Liefde van Ammon. Als mede De Vermakelyke Bruylofts Kroon, Doorgevlochten met verscheyde Leersame Gedichten/ Vermakelijke Bruilofs en aendachtige Liedekens; Voorgestelt op de Vier Getyden van den Dag. Tot Amsterdam, Isaak vander Putte, Papier en Boekverkoper op 't Water/ In de Loots-Man, 1740. Sm. 8vo. 4 parts in 1 vol. Vellum (dust-soiled). With woodcut title, 4 title-vignettes and 22 woodcut illustrations in the text. 144; 112; (8), 55, (3); 206 pp. ¶ Beautifull woodcuts. Upper margin restored. Some stains and browning. One page slightly damaged. [Ordernr.: 22199 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 350,00

(Meerman, Willem). Comoedia Vetus, of Bootmans-Praetje. Tweede druk. Met meerder Aenteykeningen opgeheldert; En vermeerdert [with, p 97ff: Malle-Waegen, zynde een Vervolg, en Verantwoording]. Amsterdam, Pieter Visser, 1732. Sm. 8vo. Speckled calf, raised bands, spine richly gilt, red morocco label, gilt edges round sides; few imperfections. With frontispiece (inside pagination, verso blank), nice printer's vignette on title (Al vissende), 1 folding table and 1 half-page text-illustration. Main text printed in gothic. (8),136,(16) pp. Cf Waller 1178. Very good copy of the second annotated edition (= 3rd ed). [Ordernr.: 13846 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 325,00

Mieris, Frans van. Beschryving der Bisschoplyke Munten en Zegelen van Utrecht in 't byzonder, Midsgaders Van den Oorsprong, de Waarde en Benaaming van 't Geld, het verschil der Muntstoffen en Weegingen, de Waarde der Metaalen, 't Recht van Geldmunten, en het eerste Geldgebruyk in 't algemeen. Leyden, S. Luchtmans a.o., 1726. 8vo. With woodcut vignette on title and 11 folded plates after D. van Atteveld depicting numerous coins and seals. (14), 296 pp. First edition. Haitsma Mulier & Van der Lem 338 a. Vellum; most plates waterstained. [Ordernr.: 22720 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 200,00

Mieris, Frans van. Chronyk van Holland, van den Klerk uit de laage landen by der zee: nooit voorheen gedrukt. Met eenige aantekeningen zoo van Petrus Scriverius als van den Uitgever [= Frans van Mieris]. Leyden, Pieter vander Eyk, 1740. 4to. Half leer. Met een drukkers-vignet op de titel. (20), 236 pp. First printed edition of this reliable chronicle, written about 1355 and ending in 1316. Its contents were known and used previously by i.a. Van der Does, Buchelius, Ampzing and Matthaeus. NB: The last 25 pp. contain another so far unpublished chronicle: Kort Chronykje van Holland, Van den Jaere IXc ende LXXII tot Het Jaer MCCCC ende LXVI. Haitsma Mulier & Van der Lem 338 c. With exlibris. Spine-ends and corners slightly worn.- Hoeken en rug licht geschaafd. [Ordernr.: 3213 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

Mieris, Frans van. Histori der Nederlandsche Vorsten, uit de huizen van Beijere, Borgonje en Oostenryk; welken, sedert de regeering van Albert, Graaf van Holland, tot den dood van Keizer Karel den Vyfden....'S Graavenhaage, Pieter de Hondt 1732. Folio. Contemporary polished calf with gilt arms of Holland within double gilt borders, spines decorated gilt with morocco label. Titles printed in black and red. With vignette on title, engraved front, dedication and portret of the author by J Houbraken. With over a thousand plates of coins medals. (34), 466, (107); (8), 484, (55); (4), 446, (58) pp. De Buck 396. [Ordernr.: 21046 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3500,00

Moons, Jacobus. Zedelyk vermaek Tonneel vertoonende door zinne-beelden Den Leerzaemen Handel van de onredelyke Dieren aen de verkeerde, en Beestaerdige Wereld. Opgeregt van verscheyde zoo Grieksche als Latynsche Schryvers. Den tweeden druk. Antwerpen, P.J. Parys, no date (frontispiece dated 1765). Sm. 8vo. With fine frontispiece, fld armorial plate and 27 nearly halfpage emblematic text-ills by P. van Pinxen after G. Bouttats. Mottled calf, raised bands, spine richly gilt, extremities little worn. ¶ Landwehr 580. Good copy. The illustrations after those of the first edition, 1673. [Ordernr.: 18174 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 400,00

Morgenster, Johannes. Werkdadige Meetkonst, tonende klaar en beknopt, hoe dat al 't gene een Ingenieur en Landmeter te meten voorvallen kan, Wiskonstig met en zonder Hoekmeting, door de minste moeite gemeten word. Hier by is gevoegt een Verhandeling van Roeden en Landmaten, In de voornaamste Plaatzen van de Seven Vereenigde Provintien, en eenige andere daar omtrent leggende Plaatzen, gebruikelyk. Overgezien, Vermeerdert en in Kopere Platen gebragt door Johann Hermann Knoop. Tweede Druk. Door den Uitgever van Drukfouten gezuivert. 'sGravenhage, By Ottho van Thol, 1757. Vellum. Title printed in black and red. With numerous illustrations on 30 full-page plates (conveniently folding out) by J.C. Philips after J.H. Knoop. (24), 761 pp. Bierens de Haan 3364. Vellum little soiled; margins occasionally (damp-) stained. Good copy. [Ordernr.: 19234 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

MOZART, W.A. Clavier Auszug von der Zauberflöte. Fürs Clavier eingerichtet von Fridrich Eunike. Bonn, N. Simmrock, (1793). (Pl. Nr. 4). Quer Gr. 8vo. Orginal halb-Schafleder. Gestochener Titel mit ovaler Vignette van JP Pflugfelder und 143 gestochener Seiten mit Musiknoten. KV 620. Erste Ausgabe des zweiten Klavierauszuges, zugleich eines des ersten Verlagswerke N. Simrocks. - Adress-streifen der Firma J. Schmitt, Amsterdam, auf dem Titel. Papierbezug auf dem Vorderdeckel beschadigd. [Ordernr.: 415 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

Musschenbroek, Pieter van. Tentamina experimentorum naturalium captorum in academia del cimento ... Ex Italico ... quibus commentarios, nova experimenta, et orationem de methodo instituendi experimenta physica addidit. First edition. Lugduni Batavorum, Joan. et Herm. Verbeek, 1731. 2 parts in 1. 4to. Vellum (restored). Title printed in black and red. With woodcut vignette on title and 32 folded plates. (16), XLVIII, (12), 193, (1), 192, (14) pp. Bierens de Haan 3490. Bit browned and occasionally stained. Good copy. [Ordernr.: 6860 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

Neuyes, J. Beschryvingh van Hollandt Benevens deszelfs omleggende Landen Genaamt Zuyd en Noord-Hollandt. Amsterdam, Pieter Bastiaansz, 1739. (8),77,(8) pp. Title printed in black and red. With frontispiece and fine printer's mark on title after A. Houbraken and 2 vignettes signed I.W. Vellum, bit soiled; lower corner dampstained throughout, remains of tape on title. ¶ Bodel Nijenhuis 961. Second, extended edition (1st 1666) of this concise history including the lives of the Counts of Holland, all in rhyme. [Ordernr.: 3825 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 150,00

Nieuwentyt, Bernard, Het Regt Gebruik der Werelt Beschouwingen, ten overtuiginge van Ongodisten en Ongelovigen aangetoont. Den vyfden druk. Amsterdam, Joannes Pauli, 1730. 4to. Title printed in black and red. With frontispiece by J. Goeree, vignette on title, portrait of the author by P. van Gunst after D. Valkenburg and numerous illustrations on 28 folded plates. Mottled calf, raised bands, spine richly gilt, red label, gilt edges round sides, extremities little worn; occasionally little stained, some minor wormholes in wide margins. (14), 916, (17) pp. Cf Bierens de Haan 3561 (other editions). [Ordernr.: 17099 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

Niewe Beschryvinge der Kleine Waerelt of verhandelinge over de Menschelyke natuur. Met Curieuse Plaaten verciert; behoorende tot het Tafereel der Huwelyks Liefde. In 's Gravenhage Gedrukt voor den autheur, 1728. 8vo. Oorspronkelijk half leer met goudopdruk en rood titelschildje. Met een frontispiece tegenover de titel, deze is gedrukt in zwart en rood met een drukkersvinget door D. Cosler en acht (vijf uitsl.) gravures. Bij zeven van de acht afbeeldingen is een afzonderlijke "uitlegginge" der platen bijgebonden van een of twee pagina's. (20),390,(18) pp. ¶ Zeldzaam werkje, mooi exemplaar! [Ordernr.: 26418 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

NUYSSENBURG, IZAAK VAN. Korte Beschrijving van Geertruidenberg, In deszelfs opkomst; bloeistand: in- en uitwendige aangelegenheid, en voorname lotgevallen, zoo in het burgelijke als kerkelijke: voorafgegaan door eene plegtige jubelreden, ter tweede vereeuwing van de eerstgebeurde verlossing dier stad uit de magt der Spanjaarden, op den laatsten der oogstmaand MDLXXIII; en gevolgd van eenige historische bijlagen. Te Dordrecht, A. Blussé en Zoon, Boekverkoopers over de Beurs, 1774. Klein 8vo. Oorspronkelijk perkament. Met een vignet in houtsnede op de titel. (10), 200 pp. Bijgevoegd een kaartje van Geertruidenberg door Is. Tirion ca 1750.Nuyssenburg (Izaäk van) werd geboren te Rotterdam, den 10 Januarij 1738, studeerde te Leyden, en werd in 1763 Predikant bij de Hervormden, te Yzendoorn, bij Tiel, vervolgens te Buren en eindelijk te Geertruidenberg, alwaar hij den 6 Augustus 1775 overleed. Exlibris FC Koch.Goed exemplaar. [Ordernr.: 9072 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 450,00

OEFENING, GEOGRAPHISCHE, Geographische Oefening, schetzende de geheele Aardrykskunde in XXII landkaartjes, naar de nieuwste ontdekkingen gemaakt, en opgeheldert by wyze van vragen en antwoorden; zeer nuttig voor de Leerlingen en allerlei Beminnaren van de Geographie. Vierde druk. Amsterdam, Erven van F. Houttuyn, 1778. Sm. 12mo. Calf, raised bands, spine richly gilt; slight traces of use. With 22 contemp. handcoloured folding maps (9x11,5 cm). ( 6), 190, (18) pp. Fine. [Ordernr.: 21810 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

Oldenborgh, P. van. De Belegering en Verdediging van de Willemstad, in maart MDCCXCIII. 1ste druk. Dordrecht & Amsterdam, A. Blussé en Zoon & J. Allart, 1793. Oorspronkelijke omslag. Onafgesneden. Met een silhouette-portret op de titel (Baron van Boetzelaer), en een op het einde van de voorrede (F.J.A. Berg), 1 vestingplattegrond en 4 gezichten van het bombardement op de stad. (2 gravures door D. Vrijdag en C. Bogerts naar Hausdorff en Bulthuis) en 2 platen met 13 silhouette-portretten by A. Zurcher. XXIV, 144 pp. Bodel Nijenhuis 514; Van Someren I 246. Van het bericht van de binder is de rechterbovenzijde afgeknipt. [Ordernr.: 3194 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 600,00

Oldenborgh, P. van. De Belegering en Verdediging van de Willemstad, in maart MDCCXCIII. Tweede Druk. Dordrecht & Amsterdam, A. Blussé en Zoon & J. Allart, 1793 (plus very rare appendix). Half calf. With silhouette-portrait on title, another at the end of the preface, 1 map and 4 views (all fld, 2 views each by D. Vrijdag and C. Bogerts after Hausdorff and Bulthuis), 2 more views (see note) and 2 plates with another 13 silhouette-portraits by A. Zurcher. XXIV, 144, 16 pp. Bodel Nijenhuis 514; Van Someren I 246. First edition. Exceptional copy, augmented with an appendix published by W. Holtrop entitled: De oorlogs-vaartuigen en canonneer-chaloupen, ter defensie van de liniën van Zuid-Holland en het Hollandsch Diep, ... onder de orders van den Ridder van Kinsbergen with 2 fine large fld plates by K.F. Bendorp after M. Schouman. Top spine damaged. [Ordernr.: 17317 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

Oosten, Hendrik van. De Nederlandschen Hof, Beplant met Bloemen, Ooft, en Orangeryen, Waar in geleerd werd, hoe men alderhande soorten van de curieuste Bloemgewassen;als Tulpen, Angelieren, Hyacinthen, Narcissen, Beeren Ooren, enz. zal voortkweeken, vermeenigvuldigen, nieuwe aanwinnen, wel en met verstand veilig tegen 't verderf bewaaren, enz. Ingelyks eene naauwkeurige Verhandeling, Hoe men alle soorten van Boomen zal Zajen, Planten, Vrugtbaar maken en voortkweeken; mitsgaders de wyze om dezelve regt en wel te Snoejen; en zoo altyd Vrugtbaar te houden. Hier by komt nog Den nieuwen Nderlandsen Hesperides, of Oeffening en gebruik van de Limoenen en Orange-Boomen, enz. alles door langwylige ondervinding geschikt naar 't Climaat dezer Landen, ten gemeenen voordeele uitgegeven, en overzien, ja byna een derde met nieuwe Aanmerkingen vermeerdert door...Bloemist en Entenier tot Leiden. Te Rotterdam, By Dirk Vis, op de Noordblaak by de Beurs 1784. Den Zesden Druk. Sm 8vo. Vellum (modern). With 5 engraved plates, (grafting trees). 1. De naauwkeurige Bloemist and c. 2. Verhandeling der Tulpen. 3. Het Tractaat van de Angelieren.4. De naaukeurige Hovenier. 5. Het Tractaat van de Limoen en Oranje Boomen. (15), 318 pp. ¶ Onafgesneden, enkele watervlekken. [Ordernr.: 23024 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 650,00

Ordre der Texten, waar uit jaarlyks op de feestdagen, mitsgaders In de zeven Weeken voor Paaschen ... gepredikt wordt in de Nederduitsche Kerken der Christelyke Gemeinte van 's Graavenhaage [etc]. De derde Druk. 's Graavenhaage, Cornelis van Zanten, (1758). Sm 8vo. XVI,184 pp. Largely printed in gothic. With frontispiece by P.C. la Fargue. Mottled calf, raised bands, spine richly gilt and with red morocco label, gilt fillet round sides, few minor imperfections. [Ordernr.: 14232 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 275,00

Ostervalt, F. De Geographische Onderwyzer. Behelzende een volkomen zaamenstel der Aardrykskunde; nevens een kortbondig onderwys in de kennis en 't Gebruik der Spheer en Globe. Ten grooten deele gevolgd naar 't geachte Fransche Werk van den Heer..... Opgeheldert met Natuur- Staat- en Geschied- Kundige aantekeningen en Byvoegzelen. Verrykt met XVII nieuwe zeer fraay met kleuren gedekte Geographische Kaarten en voorzien met eene voorreeden door Benjamin Bosma. ([Eerste-] Tweede Deel). Te Amsterdam, By Jacobus Loveringh, 1765. 2 volumes. Half calf over speckled boards, raised bands, spines gilt, red labels, extremities bit worn; contents near fine. With 17 folded maps (world, 4 continents, Russian Empire and 11 parts of Europe), only the first signed by J. van Jagen (dated 1764), all coloured. (12),416; (2),-692[=708],(36) pp. ¶ The maps are clean and very fine coloured. [Ordernr.: 11633 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1975,00

Oudaan, J. De Roomse Moogentheid, bevat in een naawkeurige beschriiving Van de magt en Heerschappy der Oude Roomse Keizeren. Vertoonde De Krygsoefeningen oorlogsdaaden en Heldenstukken, de menigvuldige Godheiden en Afgodendiensten, de pragt en heerlykheid der Schouwspeelen, Renbaanen, Zeegenpraalen, Gebouwen, en andere denkwaardige zaaken der Oude Roomeinen. Neffens een ... aangeweezen en opgeheldert uit de Oude Roomse Gedenkpenningen ... verrykt met de Geleerde Opmerkingen van ... Mr. Pieter Deinoot, Gouda, Lucas Kloppenburg, 1706. 4to. (28),585,(17) pp. With frontispiece by C. van Dalen and numerous illustrations on 122 plates, mostly by J. Lamsvelt. Mottled calf, raised bands, spine richly gilt, spine-ends, joints and edges (little) damaged or worn; occasionally little stained. Second edition (1st: 1664), with additions and comments by Pieter Deinoot. The original plates, most with 12 coins each, were by Reinier van Persijn, Henrik Bart, Cornelis van Dalen and Abraham Bloteling. Nearly all are replaced or reworked by Jan (van) Lamsvelt. Good copy, printed on large paper. [Ordernr.: 14973 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 450,00


PALLAS, P.S. Lyst der plant-dieren, Bevattende de algemeene schetzen der geslachten en korte beschryvingen der bekende zoorten Met de bygevoegde Naamen der Schryveren. In het Latyn beschreeven door den Hooggel. Heer P.S. Pallas Med. Doct. Hoogleeraar in de Natuurlyke Historie te St. Petersburg en opzigter van het Cabinet der Natuurlyke zeldzaamheden van haar Keizerlyke Majesteit de Keizerin van Rusland. Lid van de Keizerlyke Natuur Onderzoekeren, en van het Koninglyk genoodschap te Londen. Vertaald, (uit het Latijn) en met Aanmerkingen en Afbeeldingen voorzien door P. Boddaert Med. Doct. Utrecht, A. van Paddenburg en J. van Schoonhoven 1768. 8vo. Contemporary half calf. with 14 numbered folding engraved plates by J. van Hiltrop. XXXVI, 37-50; 654 pp incl register and discription from the plates. Nissen, ZBI 3067. Some leaves stained/discol. Binding restored. Nice copy. [Ordernr.: 688 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

(PARIVAL, J.N. DE). Les Delices de la Hollande, Contenant Une déscription éxacte du Pais, des Moeurs & des Coutumes des Habitans: avec Un Abrégé Historique depuis l' établissement de la République jusques á l' an 1710. Ouvrage Nouveau, sur le plan de l' ancien. Tome Premier / Tome Second. A la Haye, chez les Feres van Dole, Marchands Libraires, dans le Pooten. MDCCX (1710). 2 dln. Kl. 8vo. Oorspronkelijke leren banden, met vergulde ruggen en bruin/rood titelschildje. In ieder deel een voortitel en een titelblad, beide gedrukt in rood en zwart met daarbij een drukkersvignet in houtsnede. Met twee uitslaande kaarten, achtien stads-plattegronden, één huisplattegrond en vijf uitslaande gezichten. (14),416; (6),503 pp. ¶ Tiele 847n. Plattegrondjes van o.a. Leiden, Amsterdam, Rotterdam, Haarlem, den Haag, Delft enz. De eerste druk verscheen te Leiden bij P. Leffen in 1651. De Ijspret-prent is gerepareerd, ruggen geschaafd maar wel een goed exemplaar. [Ordernr.: 22459 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

Pars, Adrianus. Catti Aborigines Batavorum. Dat is: De Katten. De Voorouders der Batavieren, ofte de twee Katwijken, aan See en aan den Rijn. Met de Huisen te Britten en Sand. Met Aantekeningen; nevens een Verzameling van Katwyksche, Rynsburgsche, en andere Nederlandsche Oudheden, of Vervolg van Aantekeningen, ... door Mr. P. van Der Schelling. Leiden & Amsteldam, Johannes Arnoldus Langerak & Gerard de Groot, 1745. Half calf over marbled boards (damaged). Title printed in black and red. With portrait by S. Fokke, frontispiece, coats of the Lyere and Wassenaer families (So strengelde sig Lier wel eer met Wassenaar), 10 plans or views mostly by J. van Solingen, 4 other plates and some text-ills. (122), 604, (88), (1) pp. Haitsma Mulier & Van der Lem 375 b & 425 f; Nijhoff / van Hattum 241. Substantially enlarged by Van der Schelling and with 4 views on 3 plates more than the first edition of 1697. With the last leaf with instructions to the binder. Good copy. [Ordernr.: 3074 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

PATRIOTTEN - Janus. 1747-1787. Suum cuique. N° 1 (-35, with Extra Sleutel Nommer and Testament). (Utrecht, 1787). 4to. 37 issues in 1 (complete first series). With vignette (repeated) on titles and 1 plate of a key in the extra edition dd 14den Junij. Limp speckled boards, back enforced; edges of last issue (Testament) blackened. - Deze Nommers worden alle Maandagen vervolgd, en uitgegeven te Leyden bij B Onnekink, Rotterdam v.d. Dries, Amsterdam, H Keijzer, Haarlem Bohn Hage Plaat en van Drecht, Delft Verbeek, Utrecht G. T. van Paddenburg en J. Visch, Deventer G. Brouwer, Zwol S en F Clement, en H. Hoogop, en verders in de overige Provincien, á twee Stuivers. Satyrical weekly from the Patriotic faction aimed at the corrupted establishment. In 1795-1798 a continuation was published entitled Janus Verrezen. [Ordernr.: 800 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 400,00

(PATRIOTTEN) Den Blinden Ommegank of geweldige Tyrrannie sonder weergae verciert met copere plaeten, Uytgewerkt binnen de stad Brussel ende andere Steden en Dorpen van Brabant, door eene soort van vagebonden, dieven en booswigten, sig noemende Sans Culotten ofte Jacobynen: (A) Schuylende onder de bescherminge der Fransche Natie. Amsterdam, Uyt de Drukkerye Patriotique, in de vergulden Leeuw, n.d. (1793). Klein 8vo. Karton (modern). Met drie etsen van Jacques Callot en een afbeelding van de Dela Rue. 52 pp. ¶ De anonieme schrijver van dit werkje behoorde tot de patriottische fractie van Holland en waarschuwde zijn stadgenoten voor het gevaar van de Franse invatie die twee jaar later plaatsvond. [Ordernr.: 21805 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

PETIT, JEAN LOUIS. Verhandeling van de Ziekten der Beenderen, Waar in men vertoont de Verbanden en Kunsttuigen tot derzelver Genezing behoorende... medelit van de Koninglyke Hoogeschool van Wetenschappen, Geswooren Heelmeester te Parys, en Oud-Overman van zyn Genoodschap. Vertaalt door Johannis Hoogvliet Heelmeester te Delft. Eerste- (Tweede) Deel. Te Rotterdam, By Philippus Lozel, 1736. Twee delen in een band. 8vo. Half bezaan met marmers op de platten en verguld titelschildje. De beide titels in rood en zwart gedrukt. Met 40 kopergravures in de tekst. (14),267,(2); 347,(2) pp. ¶ Pagina 57/58 dubbel. Petit was pionier op het gebied van beenziekten en was tevens uitvinder van de schroeftourniquet. - Platten en rug beschadigd, enkle bladzijden hebben waterschade. [Ordernr.: 26404 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1060,00

PFAU, T.P. von. Geschichte des Preusischen Feldzuges in der Provinz Holland im Jahr 1787. Berlin, Gedruckt in der Königlichen Geheimen Oberhofbuchdruckerei, 1790. 4to.(2), XII,322,40. With fullpage portrait of the Duke of Brunswick and 2 text-illustrations by E Henne, a large folded map and 14 other plates folding out depicting 39 maps or plans (6 fullpage). First 10 plates by Louis Schmidt. Half calf, raised bands, back gilt, edges slightly worn. Atlas van Stolk 4782. - The original edition. [Ordernr.: 3205 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 750,00

PFAU, T.P. von. Geschiedenis van den Veldtogt der Pruissen, in Holland, in MDCCLXXXVII. Amsterdam, Bij Willem Holtrop, 1792. 2 works in 1. 4to. Half calf over marbled boards, spines gilt. With coloured folded map and 14 plates. (4), 84; (4), 80, 22; VIII, 86 pp. - Finally, taken together, the Dutch translation. Ad 1: Adaptation, as cryptically stated on the titlepage, from Von Pfaus' work. The map and all plates aptly recut by JL van Beek and rendered in Dutch, but the text seriously mutilated. Ad 2: Vehement reaction to the foreseen defaults of the first work and adding what's left out. (irregular pagination). [Ordernr.: 3209 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 675,00

PHARMACOPOEA. Pharmacopoea Ultrajectina nova. Trajecti ad Rhenum. Apud Jacobum á Poolsum, 1749. 8vo. Half calf (damaged). With engraved vignette on title by J. Goeree. Two folding engraved tables ad the and the 'Prys-Courant van Drogeryen' on 15 small pages (without prizes). (8), 240, (22) pp. Wittop Koning blz. 63, afb. 41. Derde uitgave. Band beschadigd. [Ordernr.: 22690 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

Phoonsen, J. Wissel-Styl Tot Amsterdam, Vervattende Niet alleen wat men gewoon, maar ook wat een voorsightigh Koopman tot sijn securiteyt, in de Wissel-handel dienstig en noodig is. Mitsgaders Ordonnantien, Willekeuren, en Reglementen van Wisselen. Tot Amsterdam, Rotterdam [and various other european cities] ... deezen Druk vermeerderd met ... Deenmarcken ... Pruyssen, en tot Dantzig (etc). Amsterdam, Andries van Damme and Johannes Ratelband, 1711; (with:) Long, Isaac le. Vervolg. Ib, Johannes Ratelband, 1729; (and:) ---- Nieuwe Wissel-Ordonnantie van geheel Ruszlandt. Ib, Erven J. Ratelband, 1732. 3 parts in 2 vlolumes. 2 volumes. Sm 8vo. Vellum, little soiled, remains of ticket on spine. Titles printed in black and red. (8), 336, (4), 384, (1); (8), (209), (3), 417, (2), 104 pp. ¶ Good set. [Ordernr.: 17314 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 500,00

Plemper, Pieter. Beschryving van de Heerlykheid en het Dorp Alphen Aan de Ryn. D'Aaloude Herkomst, Bevolking, Naamreden, Romeinze Gedenkteekens, Uitheemze en Inlandze Geschiedeniszen ... en zyne huidendaagze geleegenheid. Doorwrogt met een voegzaame Schets van het Heemraadschap van Rynland. Leyden, Hendrik van Damme, 1714. Sm 8vo. Half roan, raised bands, spine gilt; rather browned, occasionally stained. Only top-edge cut. With printer's mark on title and 7 fine fld views by F. Bleyswyk. (24), 261, (11) pp. First edition. Nijhoff / van Hattum 250. [Ordernr.: 3105 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 415,00

Plemper, Pieter. Oudheden Van de Heerlykheid en het Dorp Alphen Aan den Ryn ... Doorwrogt met een voegzaame Schets van het Heemraadschap van Rynland. Tweede Druk. Leyden, Hendrik en Daniel van Damme, 1728. Sm 8vo. Marbled boards, spine faded, extremities little worn; slightly soiled and evenly browned. With woodcut vignette on title and 7 fine fld plates by F. Bleyswyck, all contemporary coloured. (24), 261,(11) pp. New title edition. Bodel Nijenhuis 1053n; Nijhoff / van Hattum 251. [Ordernr.: 7804 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 500,00

PLOOS VAN AMSTEL, CORNELIS. Aanleiding tot de kennis der Anatomie, in de tekenkunst, betreklyk tot het menschbeeld. Amsterdam, J. Yntema 1783. Modern half calf. With 27 folding plates (9 in sepia) by Cornelis Ploos van Amstel, Jr. (10), IV, 12, 114 pp. ¶ Mooi exemplaar op ruim papier. [Ordernr.: 22253 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 500,00

(Poellnitsz, K.L. van.) Vermakelyke tydkortingen by het Gebruik der Wateren te Spa. Een werk zeer nut voor degenen, die de minerale wateren daar ter plaatse gaan drinken; Verrykt met koperen Platen, Verbeeldende Spa zelf, de Bronnen, Wandelwegen, en omleggende Landstreken. Uit het Fransch vertaald. 2 delen in 1 band. Amsterdam, Petrus Mortier, 1735. Sm 8vo. Calf, spine gilt, marbled edges. Titles printed in black and red. One folded engraved plate of the View's of the Fountains of Spa and 15 engravings (all folded) with views of Spa and surroundings incl one plate of ' A Beast koming out the Kidneys of a Women, through the strenggth of the Water of POUHON, represented in his naturally great ness.. with 2 nice putti. (14),384;(1),464 pp. ¶ Very fine copy. Zeldzame Nederlandsche uitgave, mooi exemplaar. [Ordernr.: 20739 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

POST-RYDER Nederlandsche Post-Ryder, Gevende naauwkeurige Berichten van de Zaaken van Staat en Oorlog, zo in als-buiten Europa, en van andere aanmerkelyke Voorvallen... Te Utrecht, By de Wed. J.J. van Poolsum, Abraham van Paddenburg, en Te Amsterdam, By Steven van Esveldt. December, 1770. 12 mo. Wrappers. With 1 folding tabel 'pryzen van de Actien te Londen' (2),524-626 = 103,(10) pp. Omslag beschadigd en gevlekt. Melding van de Engelse en Nederlandse fondsen op de beurs en belangrijkste gebeurtenissen in en buiten Europa in December 1770, o.a. de aanspraak van de Spaanse kroon op de Falklands en het sturen van een Britse vloot daarheen. [Ordernr.: 22653 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 140,00

PRONK, C. EN J. DE BEYER. Een en twintig Gezichten in de Provintie Utrecht, bevattende afbeeldingen van de voornaamste gebouwen, steden, markten, sloten &c. Naar 't leven getekend. (Z.pl.), 1779. Folio. 20e eeuws half perkament. Titel en 21 gravures (6 dubbelbladig) door J.C. Philips, G. Philips Jacobs, H.Spilman, C. Philips junior naar tekeningen van C. Pronk en J. de Beyer. Met gezichten van Abcoude (slot), Amersfoort, Montfoort, Rhenen, Utrecht, Wijk bij Duurstede en Slot Zeist. Enkele bladen gebruind. [Ordernr.: 22444 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 3000,00

PSALMBOEK - Het Boek der Psalmen. Nevens de Gezangen Bij de Hervormde Kerk van Nederland in gebruik; Door Last van de Hoog Mog: Heeren Staaten Generaal der Vereenigde Nederlanden. Uit drie berijmingen, in den Jaare 1773, gekooren. Met de noodige daar in gemaakte veranderingen. t' Amsterdam, Bij Hendrik Brandt, 1777. 16mo. Contemporary red morocco with raised bands, central ornament within gilt borders on both covers, spine gilt, gilt edges round sides, from the "Fruit-Basket Bindery Amsterdam" . With engraved frontispiece and noted music. (463), 68 pp. Storm van Leeuwen, DDB III, 741. Band licht geschaafd, zeldzaam en leuk exemplaar. [Ordernr.: 3790 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 375,00

REAUMUR, (R.A.F.). Konst om Tamme-Vogelen van Allerhandde Soort in alle Jaartyden uitte Broeijen en Optebrengen, Zo door 't Middel van Mest als van 't gewoone Vuur. Verrykt met verscheide Kunstplaaten. Door den Heer de Reaumur, Lid van de Koningl. akadémie der Weetenschappen, enz., Kommandeur en Interdant der Koningl. en Krygs-orde van St.Louis. Uit het Frans vertaald. In 's Gravenhage, Pieter de Hondt. 1751. 2 Delen. Kl. 8vo. Modern gemarmerd karton. Met 9 uitslaande gravures en 6 tekst-illustratie aan het begin van ieder hoofdstuk in het eerste deel, in het 2de deel 6 uitslaande gravures en 4 tekst-illustraties aan het begin van ieder hoofdstuk, alle gegraveerd door P.C. la Farqúe, 1750. XVI,(2),384; (4),408 pp. ¶ Eerste Nederlandse editie. De Franse editie is van 1749. Leuk exemplaar van dit schone en zeldzame werk. [Ordernr.: 25984 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

RELANDUS, H. Palaestina ex Monumentis veteribus Illustrata. Trajecti Batavorum (=Utrecht), ex libraria Guilielmi Broedelet, 1714. 2 delen in 1 band. Blind gestempelde perkamenten band. Met een gegraveerde voortitel, op iedere titel een drukkers vignet, een uitvouwbaar portret van de schrijver (door van P.S. Gunst naar J.G. Colasins) 10 kaarten ( 4 uitsl.), 1 genealogisch stamboom van koning Herodus, 1 uitslaande tabel, en 15 tekst-illustraties. De gravures en kaarten zijn van Broen, J. Goeree en J. Wandelaar. (9), (3 blanco) 1068, (93) pp. ¶ Eerste uitgave. Mooie exemplaar! [Ordernr.: 24602 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

Reste, Bernard de (transl). Histoire des Pêches, des découverts et des établissements des Hollandois dans les Mers du Nord ... traduit du Hollandois ... enrichis de Notes ... à l'usage des Navigateurs et des Amateurs de l'Histoire Naturelle. Tome Premier (- Troisième). Paris, Chez la Ve. Nyon, An IX de la République (= 1800/1801). 3 vols. Later half cloth over marbled boards, spines gilt, green labels; (uncut) edges frayed, occasionally rather stained. Only top-edge cut. With folded frontispiece "Tableau de la pêche de la baleine", 6 folded maps (North Pole, Iceland, Greenland, Spitsbergen, Nova Zembla and J. Mayen Island) and 21 mostly folded plates on natural history, whaling, herring fishery, equipment, native peoples, etc. (4), IV, XXXVI, 432; (4), 464; (4), 378 pp. Good set. [Ordernr.: 15132 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00